Ostoba kiállítás, jó Piqué, rossz Piqué, Messi-gól, Barca-iksz

fbl Horizontal
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi takes the ball during the Spanish league football match between FC Barcelona and Girona FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on September 23, 2018. / AFP PHOTO / Pau Barrena
A Barcelona nagy meglepetésre hazai pályán csak 2–2-es döntetlent játszott a Gironával a spanyol bajnokság ötödik fordulójában. A listavezető katalánok Messi góljával korán megszerezték a vezetést, de a fiatal Lenglet kiállítása után fordítani tudott a Girona. A meccset az egész meccsen pocsékul játszó, és mindkét kapott gólban jócskán ludas Piqué mentette ikszre.

Ernesto Valverde megkeverte a paklit, és az előzetes várakozásokkal ellentétben nem a gálakezdőt küldte pályára a Girona ellen. Piqué párja ezúttal nem Umtiti, hanem Lenglet volt a védelem közepén, Rakiticet Arthur, Coutinhót pedig Vidal helyettesítette a középpályán. A spanyol edző csak a támadósorhoz nem nyúlt, ahol a szokásos hármas, Messi, Suárez és Dembélé kezdett.

Dőltek a védők, amikor Messi megindult Forrás: AFP/Pau Barrena

A Barca már a 12. percben megszerezhette volna a vezetést, amikor Messi néhány testcsellel öt (!) Girona-védőt billentett ki az egyensúlyából, majd lőtt a hosszú sarok irányába, ám Bono kapus nagyot nyújtózva védett. Néhány perccel később viszont már tehetetlen volt, az önmagát La Masía-nevelésnek valló Vidal (a chilei nemrég azt nyilatkozta, hogy benne megvan a Barca-DNS) játszotta meg Messit a tizenhatoson belül, aki szemben a kapuval nem hibázott.

Bő fél óra játék után megfogyatkoztak a hazaiak, Jesús Gil játékvezető ugyanis a monitorok előtt ülő kollégái segítségével kiállította a 23 éves Lenglet-t, amiért arcon könyökölte Portut. Az amúgy is bátran játszó katalán szomszéd a félidő végén kihasználta emberelőnyét (na meg Piqué és Busquets hibáját), és az uruguayi Stuani góljával kiegyenlített.

Az 51. percben megint Piqué szerencsétlenkedett, aki még szabálytalanul sem tudta megállítani a kilépő Portut. Ter Stegen azonban igen, a német kapus védte a támadó lövését, de a labda pont Stuani elé pattant, aki 16-ról a felső sarokba bombázott. Fordított a Girona. A találat mondhatni történelmi, hiszen Stuani az első játékos a 21. században, aki egy naptári éven belül a Barca és a Real ellen is duplázott a spanyol bajnokságban.

A bekapott gól csak felpörgette a Barcát, amely tíz emberrel is dolgozta ki a helyzeteket, és a 63. percben Piqué fejesével visszaállította az ikszet.

A második félidőben 64-36 volt a labdabirtoklási arány, a lövések száma pedig 15-2, vagyis egyáltalán nem látszott meg a hazaiakon az emberhátrány, de újabb gól már nem esett. A döntetlennel a Barca is elveszítette százszázalékos mérlegét, és már csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg a nagy rivális Real Madridot.