Ostoba kiállítás, jó Piqué, rossz Piqué, Messi-gól, Barca-iksz

2018.09.23. 22:42

A Barcelona nagy meglepetésre hazai pályán csak 2–2-es döntetlent játszott a Gironával a spanyol bajnokság ötödik fordulójában. A listavezető katalánok Messi góljával korán megszerezték a vezetést, de a fiatal Lenglet kiállítása után fordítani tudott a Girona. A meccset az egész meccsen pocsékul játszó, és mindkét kapott gólban jócskán ludas Piqué mentette ikszre.

Ernesto Valverde megkeverte a paklit, és az előzetes várakozásokkal ellentétben nem a gálakezdőt küldte pályára a Girona ellen. Piqué párja ezúttal nem Umtiti, hanem Lenglet volt a védelem közepén, Rakiticet Arthur, Coutinhót pedig Vidal helyettesítette a középpályán. A spanyol edző csak a támadósorhoz nem nyúlt, ahol a szokásos hármas, Messi, Suárez és Dembélé kezdett.

Dőltek a védők, amikor Messi megindultForrás: AFP/Pau Barrena

A Barca már a 12. percben megszerezhette volna a vezetést, amikor Messi néhány testcsellel öt (!) Girona-védőt billentett ki az egyensúlyából, majd lőtt a hosszú sarok irányába, ám Bono kapus nagyot nyújtózva védett. Néhány perccel később viszont már tehetetlen volt, az önmagát La Masía-nevelésnek valló Vidal (a chilei nemrég azt nyilatkozta, hogy benne megvan a Barca-DNS) játszotta meg Messit a tizenhatoson belül, aki szemben a kapuval nem hibázott.

Bő fél óra játék után megfogyatkoztak a hazaiak, Jesús Gil játékvezető ugyanis a monitorok előtt ülő kollégái segítségével kiállította a 23 éves Lenglet-t, amiért arcon könyökölte Portut. Az amúgy is bátran játszó katalán szomszéd a félidő végén kihasználta emberelőnyét (na meg Piqué és Busquets hibáját), és az uruguayi Stuani góljával kiegyenlített.

Az 51. percben megint Piqué szerencsétlenkedett, aki még szabálytalanul sem tudta megállítani a kilépő Portut. Ter Stegen azonban igen, a német kapus védte a támadó lövését, de a labda pont Stuani elé pattant, aki 16-ról a felső sarokba bombázott. Fordított a Girona. A találat mondhatni történelmi, hiszen Stuani az első játékos a 21. században, aki egy naptári éven belül a Barca és a Real ellen is duplázott a spanyol bajnokságban.

A bekapott gól csak felpörgette a Barcát, amely tíz emberrel is dolgozta ki a helyzeteket, és a 63. percben Piqué fejesével visszaállította az ikszet.

A második félidőben 64-36 volt a labdabirtoklási arány, a lövések száma pedig 15-2, vagyis egyáltalán nem látszott meg a hazaiakon az emberhátrány, de újabb gól már nem esett. A döntetlennel a Barca is elveszítette százszázalékos mérlegét, és már csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg a nagy rivális Real Madridot.