Nyögvenyelős győzelmet arattak Ronaldóék az újonc otthonában

Horizontal CLOSE-UP
Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) celebrates with teammate Juventus' Italian forward Federico Bernardeschi (L) during the Italian Serie A football match between Frosinone and Juventus Turin on September 23, 2018 at the Benito-Stirpe Stadium in Frosinone. / AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE
A címvédő Juventus idegenben kétgólos győzelmet aratott az újonc Frosinone ellen a Serie A 5. fordulójának zárómérkőzésén.

A hétközi valenciai BL-győzelem (2-0) után Massimiliano Allegri szinte a fél kezdőcsapatot kicserélte, Cancelo, Matuidi, Khedira és Bernardeschi ment, míg Bentancourt, Cuadrado, Emre Can és Dybala érkezett a csapatba. A fáradtságot így részben kihúzhattuk a gondok közül, mégsem ment a Juvénak: Ronaldo szabadrúgásai, valamint Pjanic és Dybala lövései sem okoztak különösebb zavart a hazai védelemben.

A második féliőben aztán még az addiginál is jobban felborult a pálya, a Frosinone alig-alig lépte át a félpályát, de így is a 81. percig kellett várni, hogy a Juve megtörje az újoncot: Pjanic lövése pattant a védőkről Cristiano Ronaldo elé, a portugál pedig nyolc méterről nem hibázott.

Az utolsó percekben a Frosinone megpróbálta a szinte lehetetlent, és átmerészkedett a Juve térfelére, aminek egy újabb gól lett a vége, a ráadás 4. percében Bernardeschi fejezett be góllal egy kontrát.

Győzelmével a Juventus továbbra is hibátlan és őrzi három pontos előnyét a Napolival szemben.