Vitatható büntető is kellett az Inter első hazai sikeréhez - videó

2018.09.25. 22:57

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának kedd esti mérkőzésén az Internazionale hazai pályán győzte le 2-1-re a Fiorentina együttesét. A milánói összecsapáson ismét főszerepet játszott a videobíró, az esetről pedig még sokáig fognak vitatkozni a szakértők.

A Fiorentina nem bekkelni érkezett Milánóba, ezt jól mutatja az is, hogy a vendég együttes birtokolta többet a labdát az első félidőben (45-55 százalék). Mindkét csapat előtt adódtak jó lehetőségek – Kevin Mirallas a 4. percben a kapufát is eltalálta, de Giovanni Simeone és Mauro Icardi is nagy ziccert rontott –, viszont sokáig úgy tűnt, hogy nem lesz gól az első félidőben.

Nagyot csatázott egymással az Inter és a FiorentinaForrás: AFP/Miguel Medina

A 44. percben Antonio Candreva jobb oldali beadása után Vitor Hugo próbált blokkolni, a felugrás közben minimálisan érintette a keze a labdát a tizenhatoson belül, a hazai játékosok pedig azonnal reklamálni is kezdtek a játékvezetőnél. Paolo Mazzoleni megnézte az esetet a videobíró segítéségével, majd a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Mauro Icardi értékesítette, így egygólos hazai előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A Fiorentina felpaprikázva érkezett a második félidőre, ennek eredményeképpen pedig már az 53. percben összejött az egyenlítés. Radja Nainggolan eladott labdája után Federico Chiesa kapott egy jó passz, majd lövésre szánta el magát, a labda pedig menteni igyekvő Milan Skriniar lábáról vágódott a hálóba.

A folytatásban is maradt támadásban a Fiorentina, ám a helyzetei kimaradtak. A meccs utolsó részében újra kiegyenlített volt a játék, mindkét csapatban benne volt az újabb találat, a milánói együttesnek pedig egyet sikerült is kihasználnia. Ez egyik oldalon Chiesa esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot, a kontrából pedig Danilo D'Ambrosio volt eredményes a 77. percben.

A hátralévő időben pedig már nem esett újabb gól - a 18 éves szerb Dusan Vlahovics még debütált a vendég csapatban -, így az Inter a harmadik hazai bajnokiján már nyerni tudott, míg a Fiorentina a második vereségét (Napoli 1-0) szenvedte el.