Izland egy osztállyal lejjebb került, az angolok megverték a spanyolokat

fbl Horizontal
England's forward Raheem Sterling (C) celebrates with England's striker Harry Kane (L) and England's defender Kieran Trippier after scoring during the UEFA Nations League football match between Spain and England on October 15, 2018 at the Benito Villamarin stadium in Sevilla. (Photo by CRISTINA QUICLER / AFP)
Az izlandi válogatott harmadszor is vereséget szenvedett a labdarúgó Nemzetek Ligájában, ezzel biztossá vált, hogy a sorozat következő idényében az A helyett a B osztályban szerepel majd.

Az A osztályban az északi gárda ezúttal hazai pályán a svájciaktól kapott ki 2-1-re.

Az angolok idegenben verték a spanyolokat Forrás: AFP/Cristina Quicler

Ugyanennek az osztálynak a negyedik csoportjában a mostanáig hibátlan spanyolok némi meglepetésre saját közönségük előtt maradtak alul az angolokkal szemben.

A második vonalban a bosnyákok Edin Dzeko duplájával harmadik meccsüket is megnyerték, így a feljutás küszöbére értek.

Nemzetek Ligája:
A osztály:
2. csoport:
Izland-Svájc 1-2 (0-0)
----------------------
gól: Finnbogason (81.), illetve Seferovic (52.), Lang (67.)
A csoport állása: 1. Svájc 6 pont/3 mérkőzés (9-3), 2. Belgium 6/2 (5-1), 3. (már kiesett) Izland 0/3

4. csoport:
Spanyolország-Anglia 2-3 (0-3)
------------------------------
gól: Alcacer (58.), Morata (98.), illetve Sterling (16., 38.), Rashford (30.)
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Anglia 4/3, 3. Horvátország 1/2