Az Arsenal remek góllal mentett pontot a Liverpool ellen

fbl Horizontal
Arsenal's French striker Alexandre Lacazette (C) celebrates with teammates after scoring his team's first goal during the English Premier League football match between Arsenal and Liverpool at the Emirates Stadium in London on November 3, 2018. (Photo by Daniel LEAL-OLIVAS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 11. fordulójának rangadóján az utóbbi időben remek formában játszó Arsenal fogadta a szintén kiválóan szereplő, a forduló előtt csak rosszabb gólkülönbsége miatt második Liverpoolt. Akik magas színvonalat és hajtós mérkőzést vártak az összecsapástól, azok nem csalódtak, és talán a két csapat szimpatizánsai sem, ugyanis 1-1-es döntetlennel végződött a rendkívül eseménydús meccs.

A mérkőzést az Arsenal kezdte aktívabban, Aubameyang, Lacazette és Mhitarjan előtt is adódott komoly lehetőség, de a Liverpool is eljutott egy Firmino-kapufáig, ami után Mané lesről talált be.

Majd Van Dijk került ziccerbe a hazaia kapuja előtt, de telibe lőtte a kivetődő Lenót, aki egy perccel később Robertson lövését is megfogta. Ez után ismét az Arsenal percei következtek, Lacazette próbálkozása alig ment mellé, majd a lesgólok számában is döntetlenre változott az állás.

A félidő utolsó percében Van Dijk fejelt kapufára 15 méterről, Lenónak hatalmas mázlija volt, miután borzasztó ütemben mozdult ki, viszont a biztonság kedvéért belegyalulta a földbe a holland védőt.

Ez volt az utolsó mozzanata a parádés félidőnek, amelyből már csak a gól hiányzott.

A második játékrész visszafogottabb tempóban indult, de a 62. percben megszületett az első gól. Mané beadását a kivetődő Leno rossz helyre ütötte, a labda megpattant Holdingon, az érkező Milner pedig egyből a kapu közepébe bombázott, vezetett a Liverpool.

Ez volt a középpályás 50. gólja a Premier League-ben.
Van Dijk duplázhatta volna meg a vendégek előnyét, ehelyett azonban az Arsenal egyenlített. Lacazette kapott egy kicsit hosszú indítást, amire Alisson kimozdult, a francia csatár azonban türelmes volt, elvitte mellette a labdát, majd visszafordult és remekül tekert a kapuba.

Annyira lendületbe jött a hazai csapat, hogy kis híján a vezetést is megszerezte, de Bellerín lövése egy kevéssel elkerülte a kaput. Ez volt az utolsó veszélyes akció a mérkőzésen, amely végül igazságosnak mondható, 1-1-es döntetlennel ért véget, de akár 3-3 is lehetett volna. Soha rosszabb meccset!