A Chelsea edzőjének fogalma sincs arról, hogy győzhetné le Guardiolát

2018.12.08. 11:59

A negyedik Chelsea vendégeként játszik rangadót a címvédő és listavezető Manchester City az angol bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.

A Chelsea egy 12 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozattal kezdte a mostani idényt, de aztán az utóbbi hetekben két komoly vereség is becsúszott: Maurizio Sarri csapata november 24-én a Tottenham (3-1), majd most szerdán egygólos előnyről az újonc Wolverhampton otthonában kapott ki 2-1-re.

Közben Pep Guardiola Manchester Cityje megőrizte veretlenségét, legutóbb kedden a Watfordot verte 2-1-re, és így a két csapat között tízpontosra nőtt a különbség.

Sarri a szerdai vereség után azt mondta, játékosai csak 55 percig futballoztak jól, de tisztában vannak azzal, hogy a City ellen 90 percen át tökéletes teljesítményre lesz szükségük a jó eredmény eléréséhez. "A Manchester City más kategóriát képvisel, a legjobb európai csapat, talán egyben a világ legjobb együttese is. A Bajnokok Ligáját is megnyerhetik" - dicsérte az ellenfelet Sarri, hozzátéve, hogy még sohasem verte meg Guardiolát, így arra a kérdésre, hogy mi a győzelem receptje a katalán edző ellen, nem tudja a választ. "Talán mást kellene megkérdezni" - mondta.

A Chelsea-City összecsapásnak más szempontból is nagy jelentősége van, ugyanis a második helyezett Liverpool szombaton kora délután a hetedik Bournemouth vendége lesz, és papíron esélyes a győzelemre, de a képlet mégsem ilyen egyszerű. Jürgen Klopp tanítványai ugyanis kedden a nyolcaddöntőbe jutás szempontjából sorsdöntő találkozón lépnek pályára otthon a Napoli ellen, és azon a meccsen egy döntetlen nem lenne elegendő a számukra a továbblépéshez. Ennek megfelelően a német szakember nagy valószínűséggel pihentetni fogja a legjobbjait, és egy szokatlan összeállításban küldheti pályára a Liverpoolt.

Guardiola Cityje uralja a Premier League-etForrás: AFP/Ian Kington

Hasonló helyzetben van a PL legjobb idegenbeli mérlegével rendelkező, harmadik Tottenham, amely szombaton este a Leicester City vendége lesz. A Spursnek a BL-ben kedden este a Barcelona vendégeként kell győznie ahhoz, hogy továbbjusson a legjobb 16 közé. Mauricio Pochettino együttese abban nem bízhat, hogy az olasz Internazionale saját közönsége előtt nem veri meg a holland PSV-t, így pedig az argentin szakembernek a szombat esti bajnokin úgy kell összeállítania csapatát, hogy aztán kedden este a legjobbak a legjobb formájukban léphessenek pályára Camp Nouban.

Az ötödik és minden sorozatot figyelembe véve húsz mérkőzés óta veretlen Arsenalnak viszont nincs sok oka az aggodalomra, miután szombaton délután a 17. Huddersfield látogat az Emirates Stadionba, és meglepő lenne, ha akár egy pontot is el tudna vinni Londonból.

A még mindig csak nyolcadik Manchester United ezúttal a Fulhamet fogadja, és ha győz, akkor az a siker lesz José Mourinho 50. bajnoki győzelme az MU vezetőedzőjeként.

A fordulót záró vasárnap esti összecsapáson a hatodik Evertonhoz a legutóbbi öt találkozóján nyeretlen, 11. Watford utazik, és a hazaiaknál Theo Walcott pályafutása 300. angol élvonalbeli meccsét játszhatja.