Társoldalunk:

Gulácsiék és a Milan is kiesett az Európa-ligából

2018.12.13. 23:31

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének utolsó, hatodik fordulójának esti mérkőzésein eldőlt, hogy sem a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig, sem az olasz AC Milan nem lesz ott a kiírás tavaszi folytatásában.

Gulácsi Péterék sorsa  nem volt a saját kezükben, győzelmük mellett arra is szükségük volt, illetve lett volna, hogy "testvér egyesületük", a Red Bull Salzburg idegenben legyőzze a skót Celticet. Nos, az osztrákok ezt meg is tették, és az Eintracht Frankfurt mellett egyedüliként tudták le hat győzelemmel a csoportot. A Leipzig viszont hazai pályán csak 1-1-es döntetlent játszott a csoport utolsó helyén végző norvég Rosenborggal. Gulácsi Péter ezúttal sem védett, Willi Orbán viszont végig a pályán volt.

Az est másik nagy vesztese az AC Milan, az olaszok szintén kiestek, miután 3-1-re kikaptak a görög Olimpiakosz otthonában. A két csapat milánói találkozóját az olaszok nyerték ugyancsak 3-1-re, így a görögök a kettővel jobb (+5-ös) gólkülönbségüknek köszönhetik a továbbjutást. 

A csütörtöki játéknapot követően kialakult az egyenes kieséses szakasz 32 csapatos mezőnye: a négyesek első és második helyezettjei mellé a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik helyezettjei csatlakoznak a tavaszi folytatáson.

A következő kör sorsolását hétfőn tartják.

Az Európa-liga egyenes kieséses szakaszába jutott csapatok:
Villarreal (spanyol), Rapid Wien (osztrák), Eintracht Frankfurt (német), SS Lazio (olasz), Genk (belga), Malmö (svéd), Sevilla (spanyol), Krasznodar (orosz), Dinamo Kijev (ukrán), Rennes (francia), Chelsea (angol), BATE Boriszov (fehérorosz), Bayer Leverkusen (német), Zürich (svájci), Salzburg (osztrák), Celtic Glasgow (skót), Zenit (orosz), Slávia Praha (cseh), Dinamo Zagreb (horvát), Fenerbahce (török), Arsenal (angol), Sporting Lisboa (portugál), Real Betis (spanyol), Olimpiakosz Pireusz (görög)
A Bajnokok Ligája csoportharmadikjai:
Benfica (portugál), Valencia (spanyol), FC Bruges (belga), Galatasaray (török), SSC Napoli (olasz), Internazionale (olasz), Viktoria Plzen (cseh), Sahtar Donyeck (ukrán)

A Slávia Praha a csoportgyőztes Zenit 2-0-s felülmúlásával került a legjobb 32 közé.

Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
Ludogorec (bolgár)-Zürich (svájci) 1-1 (1-1)
AEK Larnaca (ciprusi)-Bayer Leverkusen (német) 1-5 (1-2)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 13 pont, 2. (és továbbjutott) Zürich 10, 3. Larnaca 5, 4. Ludogorec 4

B csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Salzburg (osztrák) 1-2 (0-0)
Leipzig (német)-Rosenborg (norvég) 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Salzburg 18 pont, 2. (és továbbjutott) Celtic Glasgow 9, 3. Leipzig 7, 4. Rosenborg 1

C csoport:
Slávia Praha (cseh)-Zenit (orosz) 2-0 (2-0)
FC Köbenhavn (dán)-Girondins Bordeaux (francia) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Zenit 11 pont, 2. (és továbbjutott) Slávia Praha 10, 3. Girondins Bordeaux 7, 4. FC Köbenhavn 5

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-RSC Anderlecht (belga) 0-0
Spartak Trnava (szlovák)-Fenerbahce (török) 1-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 14 pont, 2. (és továbbjutott) Fenerbahce 8, 3. Spartak Trnava 7, 4. RSC Anderlecht 3

E csoport:
Arsenal (angol)-Qarabag (azeri) 1-0 (1-0)
Sporting Lisboa (portugál)-Vorszkla (ukrán) 3-0 (3-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Arsenal 16 pont, 2. (és továbbjutott) Sporting Lisboa 13, Vorszkla 3 (4-13), 4. Qarabag 3 (2-13)

F csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-AC Milan (olasz) 3-1 (0-0)
Dudelange (luxemburgi)-Real Betis (spanyol) 0-0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Real Betis 12 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 10 (11-6), 3. AC Milan 10 (12-9), 4. Dudelange 1

korábban:
G csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Glasgow Rangers (skót) 1-0 (0-0)
Villarreal (spanyol)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Villarreal 10 pont, 2. (és továbbjutott) Rapid Wien 10, 3. Glasgow Rangers 6, 4. Szpartak Moszkva 5

H csoport:
SS Lazio (olasz)-Eintracht Frankfurt (német) 1-2 (0-0)
Olympique Marseille (francia)-Apollon (ciprusi) 1-3 (1-2)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 18 pont, 2. (és továbbjutott) SS Lazio 9, 3. Apollon 7, 4. Olympique Marseille 1

I csoport:
Genk (belga)-Sarpsborg (norvég) 4-0 (2-0)
Besiktas (török)-Malmö (svéd) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Genk 11 pont, 2. (és továbbjutott) Malmö 9, 3. Besiktas 7, 4. Sarpsborg 5

J csoport:
Akhisar (török)-Standard Liege (belga) 0-0
Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-0 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 12, 3. Standard Liege 10, 4. Akhisar 1

K csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Jablonec (cseh) 0-1 (0-1)
Rennes (francia)-Asztana (kazah) 2-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Dinamo Kijev 11 pont, 2. (és továbbjutott) Rennes 9, 3. Asztana 8, 4. Jablonec 5

L csoport:
PAOK (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 1-3 (0-3)
Vidi FC-Chelsea (angol) 2-2 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Chelsea 16 pont, 2. (és továbbjutott) BATE Boriszov 9, 3. Vidi FC 7, 4. PAOK 3

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény, majd a jobb gólkülönbség és a több lőtt gól rangsorolt.