Társoldalunk:

Kleinheislerék nem jutottak tovább az Európa-ligában

2018.12.13. 21:38

A magyar válogatott Kleinheisler László csapata, a kazah Asztana 2-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a francia Rennes otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, így nem jutott az egyenes kieséses szakaszba.

A magyar középpályást a 86. percig soraiban tudó Asztanának a döntetlen is elég lett volna a legjobb 32 közé jutáshoz, ám a hazaiak szenegáli játékosa, Ismaila Sarr hét perc alatt kétszer is betalált a második félidőben, ezzel eldöntötte az összecsapást.

A K jelű négyes másik találkozóján a csoportelsőséget már a forduló előtt bebiztosító Dinamo Kijev hazai pályán kikapott a cseh Jablonectől. Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést az ukránok színeiben.

Kádár Tamás (balra) és a Dinamo Kijev továbbjutott, míg az Asztana elhasalt a csoportkörbenForrás: AFP/Sergei Supinsky

Az egyik legszorosabb négyesből - a játéknap előtt mind a négy gárdának volt esélye a továbbjutásra -, a Villarreal és a Rapid Wien szerezte meg az első és második helyet, előbbi a Szpartak Moszkvát, utóbbi a Glasgow Rangers-t múlta felül hazai pályán.

A BL-selejtező harmadik fordulójában a Vidi által búcsúztatott Malmö a Besiktas otthonában aratott 1-0-s győzelmével épp a török együttest megelőzve jutott tovább az I csoport másodikjaként, míg a Sevilla a Krasznodarral szembeni hazai sikerével megnyerte a J jelű négyest, amelyből ez a két csapat lépett a kieséses szakaszba.

A H csoportban az Eintracht Frankfurt utolsó csoportmeccsén is diadalmaskodott, így – egyelőre – egyedüliként százszázalékos teljesítménnyel lépett a sorozat tavaszi folytatásába. Erre még a később pályára lépő osztrák Salzburgnak van esélye.

Eredmények:
G csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Glasgow Rangers (skót) 1-0 (0-0)
Villarreal (spanyol)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Villarreal 10 pont, 2. (és továbbjutott) Rapid Wien 10, 3. Glasgow Rangers 6, 4. Szpartak Moszkva 5

H csoport:
SS Lazio (olasz)-Eintracht Frankfurt (német) 1-2 (0-0)
Olympique Marseille (francia)-Apollon (ciprusi) 1-3 (1-2)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 18 pont, 2. (és továbbjutott) SS Lazio 9, 3. Apollon 7, 4. Olympique Marseille 1

I csoport:
Genk (belga)-Sarpsborg (norvég) 4-0 (2-0)
Besiktas (török)-Malmö (svéd) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Genk 11 pont, 2. (és továbbjutott) Malmö 9, 3. Besiktas 7, 4. Sarpsborg 5

J csoport:
Akhisar (török)-Standard Liege (belga) 0-0
Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-0 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 12, 3. Standard Liege 10, 4. Akhisar 1

K csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Jablonec (cseh) 0-1 (0-1)
Rennes (francia)-Asztana (kazah) 2-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Dinamo Kijev 11 pont, 2. (és továbbjutott) Rennes 9, 3. Asztana 8, 4. Jablonec 5

L csoport:
PAOK (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 1-3 (0-3)
Vidi FC-Chelsea (angol) 2-2 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Chelsea 16 pont, 2. (és továbbjutott) BATE Boriszov 9, 3. Vidi FC 7, 4. PAOK 3
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.

később:
A csoport:
Ludogorec (bolgár)-Zürich (svájci) 21.00
AEK Larnaca (ciprusi)-Bayer Leverkusen (német) 21.00
B csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Salzburg (osztrák) 21.00
Leipzig (német)-Rosenborg (norvég) 21.00
C csoport:
Slavia Praha (cseh)-Zenit (orosz) 21.00
FC Köbenhavn (dán)-Girondins Bordeaux (francia) 21.00
D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-RSC Anderlecht (belga) 21.00
Spartak Trnava (szlovák)-Fenerbahce (török) 21.00
E csoport:
Arsenal (angol)-Qarabag (azeri) 21.00
Sporting Lisboa (portugál)-Vorszkla (ukrán) 21.00
F csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-AC Milan (olasz) 21.00
Dudelange (luxemburgi)-Real Betis (spanyol) 21.00