Alcácer újra gólt lőtt, zsinórban hatodszor nyert a Dortmund

Borussia Dortmund - Werder Bremen Sports soccer Bundesliga
dpatop - 15 December 2018, North Rhine-Westphalia, Dortmund: Soccer: Bundesliga, Borussia Dortmund - Werder Bremen, 15th matchday at Signal Iduna Park. Paco Alcacer of Dortmund and other players cheer the 1-0 goal against Bremen. Photo: Ina Fassbender/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
Sorozatban hatodszor győzött és veretlen maradt a német labdarúgó-bajnokságban a listavezető Borussia Dortmund, amely a 15. forduló szombati játéknapján a vendég Werder Brement győzte le 2-1-re.

A hazaiak 27 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, és bár a brémaiak a 35. percben szépítettek, ennél többre a lefújásig nem futotta az erejükből.

Az első gólt az a Paco Alcácer szerezte, aki mindössze a harmadik játékos lett a Bundesliga történetében, aki az első tíz meccsén 11 gólig jutott. Horst Hrubesch és Klaus Matischak társaságába került a spanyol, aki Barcelonában sokkal több meccsen csak tíz gólig jutott.

A Dortmund előnye már kilenc pont a délután Hoffenheimben gólnélküli döntetlent játszó, második helyezett Mönchengladbachhal, valamint a címvédőként harmadik Bayern Münchennel szemben.

Borussia Dortmund-Werder Bremen 2-1 (Alcácer 19. Reus 27. ill. Kruse 35.)