Klopp csodacseréje nyerte meg a ManUnited elleni rangadót

2018.12.16. 18:50

A Liverpool hazai pályán 3-1-re győzött a Manchester United ellen a Premier League 17. fordulójának rangadóján.

A Liverpool nagyon megnyomta a meccs elejét, már az első negyedóra végén 7-1 volt a kapuralövési mutató, de ekkor még megúszta a saját térfelére mélyen visszahúzódó United. A 24. percben aztán Fabinho adott remek mélységi passzt Manénak, aki mellel átvette a labdát, majd De Gea lábai között a kapuba lőtt (1-0).

Shaqiri a becserélése után tíz perc alatt két gólt lőttForrás: AFP/Paul Ellis

A folytatásban is inkább a Liverpoolnak voltak lehetőségei, a Unitednak viszont csak egyszer kellett eljutnia az ellenfél kapujáig, azonnal egyenlített is: a 33. percben Alisson nem tudott megfogni egy beadást, a labda pont Lingard elé pattant ki, aki közvetlen közelről nem hibázta el a ziccert (1-1).

A második félidőben csak még brutálisabb lett a hazai fölény, a Liverpool 70 százalék fölött birtokolta a labdát, sorra rúgta a szögleteket, és amint a tizenhatos közelébe ért, lőtt. Sokat elmond a liverpooliak játékáról, hogy még a két középső védőnek, Van Dijknak és Lovrennek is volt próbálkozása.

A 73. percig bírta a nyomást a United, ekkor a három perccel korábban csereként beállt Shaqiri lőtt gólt, majd hét perccel később még egyet (mindkettő megpattant), így a Liverpool végül magabiztos győzelmet aratott. (Megj.: a Liverpool 36 lövésnél állt meg).

17 forduló után Jürgen Klopp csapata még mindig veretlen, és jelenleg vezeti a Premier League tabelláját. A United hatodik, de a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik hely már 11 pontra van.