Álvaro Morata duplája után a Chelsea is bejutott az FA-kupa negyedik fordulójába, miután 2-0-ra nyert a Nottingham csapata ellen.

Könnyen lehet, hogy utolsó meccsén szerepelt a Chelsea-ben a spanyol Cesc Fabregas, aki a Monaco játékosa lehet. A spanyol játékos kezdett, megkapta a csapatkapitányi karszalagot is, gólt is szerezhetett volna, de tizenegyesét Luke Steele, a Forrest kapusa védte.

A második félidőben két gólt szerzett a Chelsea, mindkétszer Callum Hudson-Odoi szolgálta ki Moratát, a spanyol előbb lábbal, másodszor fejjel volt eredményes.

Morata csinált moratás dolgokat is, de itt éppen lesen volt:

Cesc Fabregas látszólag elbúcsúzott Forrás: AFP/Adrian Dennis

Fabregas a 85. percben hagyta el a pályát, integetett, a címert ütögette a mezén, miközben felállva tapsolták. A spanyol a lefújás után is körbement a pályán, könnyes szemmel integetett a nézőknek, minden bizonnyal hamarosan bejelentik a távozását.

A mérkőzés összefoglalója:

Eredmények:
Bolton Wanderers (II.)–Walsall (III.) 5–2 (Donaldson 58., Magennis 61., 80., 87., Guthrie 63. – öngól, ill. Cook 19., Beevers 68. – öngól)
Gillingham (III.)–Cardiff City 1–0 (List 81.)
Brentford (II.)–Oxford United (III.) 1–0 (Maupay 80. – 11-esből)
Everton–Lincoln City (IV.) 2–1 (Lookman 12., Bernard 14., ill. Bostwick 28.)
Chelsea–Nottingham Forest (II.) 2–0 (Morata 49., 59.)
Derby County (II.)–Southampton 2–2 (Marriott 58., Lawrence 61., ill. Redmond 4., 48.)
Accrington Stanley (III.)–Ipswich Town (II.) 1–0 (Kee 76.)
Fleetwood Town (III.)–AFC Wimbledon (III.) 2–3 (Madden 70., Evans 72. – 11-esből, ill. Barcham 17., Hartigan 55., Appiah 90.)
Middlesbrough (II.)–Peterborough United (III.) 5–0 (Assombalonga 47., 70., Friend 50., Wing 63., Fletcher 87.)
Aston Villa (II.)–Swansea City (II.) 0–3 (Baker-Richardson 2., N. Dyer 47., Fulton 78.)