Alpesi-vk: Hirschert ezúttal sem lehetett legyőzni

Marcel Hirscher
Winner Austria's Marcel Hirscher reacts in the finish area after winning the Men's slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup on January 13, 2019 in Adelboden. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)
A szombati óriás-műlesikláshoz hasonlóan vasárnap műlesiklásban is az osztrák Marcel Hirscher diadalmaskodott a férfi alpesi sí világkupában, Adelbodenben.

A hétszeres összetett vk-első, és az összetettben jelenleg is vezető síző pályafutása során immár kilencedik alkalommal nyert a svájci helyszínen. Hirscher az első futam után még csak a harmadik helyen állt, a másodikban azonban ő csúszott le leggyorsabban, ezzel megszerezve karrierje 67. vk-győzelmét. Az osztrák versenyző mögött második francia Clément Noël pályafutása során először állhatott fel vk-dobogóra egyéni versenyen, míg a harmadik helyen a norvég Henrik Kristoffersen zárt.
A nap meglepetését a horvát Elias Kolega okozta, aki 48-as rajtszámmal - azaz az első futamban nagyon későn, ezzel együtt elhasznált pályán - indulva hatodikként zárt.