A City lemosta az Arsenalt, Agüero megszerezte 10. mesterhármasát

fbl Horizontal
Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (2nd L) celebrates with teammates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Manchester City and Arsenal at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 3, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 25. fordulójának rangadóján a bajnoki címvédő Manchester City Sergio Agüero góljával már a 46. másodpercben megszerezte a vezetést az Arsenal ellen. A vendégek azonban a csapatkapitány Laurent Koscielny fejesével a 11. percben egyenlítettek az Etihad Stadionban. A Guardiola-csapat végig fölényben játszott, amely Agüero sakk-mattra kijátszott góljával még az első félidő hajrájában újra előnybe került. A folytatásban is a City akarata érvényesült, a 10. Premier League-mesterhármasáig jutó Agüero eldöntötte a meccset, és közel került a legendás Alan Shearer rekordjához.

A rangadónak a City volt az esélyese, amely az idénybeli 12 hazai bajnoki meccséből tizenegyet megnyert, és csak egyet veszített el, míg az Arsenal idegenbeli mérlege 4-4 győzelem és vereség mellett három döntetlen. Az észak-londoni csapat ráadásul a legutóbbi öt vendégként megvívott PL-találkozójából egyet sem tudott megnyerni, két döntetlen mellett háromszor kapott ki, Liverpoolban például 5-1-re.

Unai Emery még sosem tudta legyőzni Pep Guardiolát Forrás: AFP/Jose Jordan

Szintén a Citynek kedvezett, hogy Pep Guardiola még sosem vesztett mérkőzést Unai Emery ellen. A katalán tréner eddigi karrierje során 11-szer találkozott a baszk szakemberrel, hétszer győzött, négyszer pedig döntetlenre végzett.

Már a meccs elején érezni lehetett, hogy Emery statisztikája nem fog javulni, ugyanis egy perc sem telt el, amikor a Manchester City megszerezte a vezetést.

Aymeric Laporte szerelte Alex Iwobit az Arsenal tizenhatosán, majd középre tekert, az érkező Sergio Agüero pedig hat méterről a jobb felső sarokba fejelt.

Sergio Agüero megadta a mérkőzés alaphangját Forrás: AFP/Paul Ellis

Az argentin támadó a gyors gólok specialistája. Hét közben, a Newcastle elleni mérkőzésen a 26. másodpercben szerezte meg a vezetést csapatának, most pedig a 46. másodpercben fejelt gólt.

A 9. percben növelhette volna az előnyét a City, de Laporte fejesgólját Martin Atkinson játékvezető les miatt érvénytelenítette. Két perccel később a semmiből jött az Arsenal egyenlítő gólja. Lucas Torreira szögletét Nacho Monreal csúsztatta meg a rövid oldalon, a középen érkező Laurent Koscielny pedig két méterről a léc alá fejelt.

Koscielny a Chelsea ellen megnyert rangadó után ismét gólt szerzett Forrás: AFP/Paul Ellis

A Manchester Cityvel 385 nap után fordult elő először, hogy gólt kapott a mérkőzés első negyedórájában. Akkor a Liverpool játékosa, az egykori arsenalos Alex Oxlade-Chamberlain szerzett gólt a 9. percben az Anfielden, a City ellen 4-3-ra megnyert találkozón.

A folytatásban is a Manchester City irányította a játékot, Guardiola csapata majdnem 70%-ban birtokolta a labdát, de a gól magabiztosabbá tette az Arsenalt, amelynek nagyot javult a védekezése.

Azonban a 43. percben egy sakk-mattra kijátszott támadás végén újra megszerezte a vezetést a City.

Ilkay Gündogan védelem mögé benyesett labdáját Raheem Sterling kapásból átpasszolta a hosszú oldalra, az érkező Agüeronak három méterről már csak az üres kapuba kellett passzolnia.

Agüero tökéletes kiszolgálást kapott a második City-gól előtt Forrás: AFP/Paul Ellis

A fordulás után tovább rohamozott a Manchester City. Az 51. percben Kevin De Bruyne távoli bombája kipattant Bernd Lenóról, de a német válogatott kapus másodszorra lehalászta a labdát az érkező David Silva lábáról. Egy perccel később ismét De Bryune kísérletezett egy távoli lövéssel, Lenónak ezúttal már vetődnie kellett, és a labdát is inkább oldalra ütötte. Az 56. percben a belga középpályás ziccerbe került, de a német kapus harmadszor is túljárt az eszén, ezúttal lábbal hárított.

A 61. percben eldöntötte a meccset a Manchester City.

A mérkőzés egyik legjobbja, Raheem Sterling betört a tizenhatoson belülre, a középre centerezett labdájába a kivetődő Leno ujjheggyel még beleért, a becsúszó Agüero a kezét is használva a kapuba sodorta a labdát.

Aguerónak minden összejött az Arsenal ellen Forrás: AFP/Oli Scarff

Az argentin támadónak ez volt a 10. mesterhármasa a Premier League-ben, ennél csak a legendás angol válogatott támadó, Alan Shearer szerzett többet – szám szerint tizenegyet.

Kétgólos hátrányban Unai Emerynek nem maradt vesztenivalója, így pályára küldött két kreatív játékost: a walesi Aaron Ramsey és az FC Barcelonától a héten kölcsönkapott Denis Suárezt. Sokat azonban nem javult az Arsenal játéka, mert a 76. percben Agüero szerezhetett volna újabb gólt. Egy röviden kifejelt labdát az argentin csatár 14 méterről kapura bombázott, de Leno védeni tudott.

Az utolsó negyedórában a Manchester City továbbra is támadásban maradt, több gólt is szerezhetett volna, az Arsenalt egyedül Bernd Leno bravúrjai mentették meg a megalázó vereségtől.

Leno nem tehetett a bekapott gólokról, így is az Arsenal legjobbja volt Forrás: AFP/Oli Scarff

Az Arsenal teljesítményét hűen tükrözi, hogy a második félidőben egyetlen kapura lövéssel sem próbálkozott. Legutóbb ilyenre 2015 májusában volt példa, amikor a Manchester United elleni rangadó első félidejében nem lőttek kapura az észak-londoniak.

Győzelmével a Manchester City visszavette a második helyet a Tottenhamtől, és nyomást gyakorolt a Liverpoolra, amely hétfőn este lép pályára a Londoni Olimpiai Stadionban a West Ham United vendégeként. Az Arsenal a negyedik helyről várhatta a fordulót, de mivel a Chelsea és a Manchester United is nyerni tudott, leszorult az Európa-ligát érő hatodik helyre.