Négy gól, három videobíró és egy piros lap a madridi derbin - videó

Horizontal
Real Madrid's Brazilian midfielder Casemiro (L) scores against Atletico Madrid's Slovenian goalkeeper Jan Oblak during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid against Real Madrid CF at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on February 9, 2019. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A Real Madrid 3-1-re győzött a városi rivális Atlético Madrid otthonában a spanyol bajnokság 23. fordulójának rangadóján. A Bajnokok Ligája címvédője gyakorlagilag az első perctől kezdve fölényben játszott, ráadásul az első gólja szépségdíjasra sikerült. Az Atleti játékosainak a végére csak a csontzene jutott.

A 16. percben egy szöglet után megszerezte a vezetést a Real, méghozzá egy látványos góllal. A beívelés Sergio Ramos találta meg, tőle Casemiróhoz pattant a labda, aki nem habozott, és remek ollózó mozdulattal vette be a városi rivális kapuját.

A gól után is támadásban maradt a Real, de az Atlético tudott egyenlíteni. Vinícius labdaveszése után Griezmann lépett ki ziccerben, amit higgadtan értékesített. A játékvezető először les miatt érvénytelenítette a találatot, de a videobírós visszanézés után mégis megadta, egy gólt kétszer ünnepelhetett a Wanda Metropolitano közönsége.

A fiatal brazil aztán a félidő végén tudott javítani. Remekül húzott el a bal oldalon, lement az alapvonalig, aztán a tizenhatos vonalánál Gimenez felrúgta. Nem volt egyértelmű, hogy pontosan hol, ismét a VAR percei következtek, amely végül megerősítette a büntetőt. Sergio Ramos állt a labda mögé, és magabiztosan lőtt a jobb alsóba. Oblak érezte az irányt, de hiába.

A második félidő 9. percében a korábbi Real-játékos, Alvaro Morata egyenlített, miután 16 méterről mesterien emelte át korábbi chelsea-s klubtársát, Thibaut Courtois-t. Nem meglepő módon ezt is vissza kellett nézni, ami ezúttal sem kedvezett az Atléticónak, a csatár egyértelműen lesről indult, maradt az 1-2. Courtois egyébként korábban az Atlético kapuját védte, a szurkolók nem zárták a szívükbe, amikor a városi riválishoz igazolt, és most megjutalmazták néhány patkánnyal:

Az Atlético játékosai kezdték elveszíteni a fejüket, megállás nélkül aprították a realosokat. Akik ezt nem akárhogyan bosszulták meg, a csereként beállt Gareth Bale kapott egy remek passzt Luka Modrictól, és tökéletesen kilőtte a hosszú alsót. Ez volt a walesi támadó 100. gólja a Real színeiben, a Real pedig 3-1-re vezetett.
A 80. percben aztán az Atlético mészárlásából Thomas Partey szállt ki először, aki brutálisan lépett oda Toni Kroosnak, megkapta a második sárgáját, de talán az egyből piros sem lett volna túlzás.

A hajrában már nem változott az állás, a Real megszerezte zsinórban ötödik bajnoki győzelmet, és az Atléticót megelőzve feljött a tabella második helyére.