3 gól, 1 gólpassz: Messi kiütötte a Sevillát

fbl Horizontal
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates after scoring a goal during the Spanish league football match between Sevilla FC and FC Barcelona at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville on February 23, 2019. (Photo by JORGE GUERRERO / AFP)
A Barcelona idegenben 4-2-re legyőzte a Sevillát a spanyol bajnokság 25. fordulójának rangadóján.

A meccs elején a hazaiak átadták a területet, és széleken vezetett gyors kontrákból próbáltak meg veszélyt okozni Ter Stegen kapuja előtt. A 22. percben Messi eladott labdája után 3 a 2 ellen vezethettek támadást, amelynek végén Navas lőtte ki a jobb alsó sarkot.

Mindössze négy perce voltak előnyben a sevillaiak, amikor Rakitic félmagasan érkező bal oldali beadását Messi kapásból bombázta a kapuba.

Messi gyorsan javította a hibáját Forrás: AFP/Jorge Guerrero

A 42. percben elcsúszott a Barca védekezése, a jobb oldalon nem figyelt senki Sarabiára, akinek a visszagurított labdájából Mercado rúgott gólt.

Szünetben az elégedetlen Ernesto Valverde kettőt cserélt, bejött Dembélé és Roberto. A második félidőben a Barca beszorította a Sevillát, és néhány erőtlen próbálkozás után Messi szerzett ismét egy szenzációs gólt, ezúttal a jobb lábával.

Az egyenlítés után is maradt támadásban a Barca, a 85. percben egy levágódó labda Messi elé pattant oda, aki pimaszul átemelte Vaclík kapust. Az argentin karrierje 50. mesterhármasát szerezte, a Sevilla ellen pedig a 36. gólját rúgta a 35. meccsén.

Messi karrierje 50. mesterhármasát szerezte Forrás: AFP/Jorge Guerrero

A 93. percben Messi kiosztott egy gólpasszt is a három gólja mellé: Suárezt hozta kihagyhatatlan helyzetbe, aki elemelte a labdát Vaclík mellett.

A Barca az egyik legnehezebb terepen gyűjtötte be a három pontot, amivel győzelmi kényszerbe hozta két madridi riválisát. A BL-indulásért hajtó Sevilla pocsék formában van, az elmúlt 12 bajnokijából csak kettőt nyert meg, és visszacsúszott az ötödik helyre a tabellán.

Sevilla-Messi 2-4