Kiütéssel felérő 8-0-s vereséget szenvedett a címvédő Detroit Red Wings az NHL legutóbbi játéknapján a Nashville Predatorstól.

A bajnokcsapat, amely pénteken is tétmeccset játszott, meglehetősen fáradtan lépett jégre, s története egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el.

A vendéglátók már az első harmadban 5-0-ra elhúztak, s gyakorlatilag csakis a különbség volt kérdéses a folytatásban. Jason Arnott három gólt vállalt a nyolcból, Pekka Rinne pedig 30 lövést hárítva idénybeli hatodik shutoutját érte el.

A ligában vezető San Jose Sharks ugyancsak kikapott, méghozzá a Montreal Canadiens vendégeként 3-2-re úgy, hogy az első negyedben hét perc múltával a házigazdák már 3-0-ra vezettek. A Florida Pantherst a New Jersey Devils intézte el alaposan, a találkozó vége 7-2 lett az ezúttal valóban ördöngösen játszó hazaiak javára.

A rendkívül góldús játéknapon a New York Rangers 6-1-gyel küldte haza a Colorado Avalanche csapatát.