A világbajnoki selejtező előtt álló magyar férfikézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen három góllal nyert Csehország csapata ellen Pápán.

Eredmény:
Magyarország - Csehország 26-23 (11-10)
legjobb dobók:
Ilyés 5, illetve Vitek 7

A magyar együttesben több meghatározó játékos sérülés miatt nem szerepelhetett. Skaliczki László szövetségi kapitány alakulata nem igazán játszott jól, az első félidő közepén a vendégek három góllal vezettek (6-9), igaz, a szünetre már egygólos hazai vezetéssel (11-10) mehettek az öltözőbe a csapatok.

A folytatásban sem változott sokat a játék képe, ezzel együtt a magyarok akár öt góllal is nyerhettek volna, ugyanis 26-22-es állásnál, az utolsó percben ők támadtak. Egy elrontott átadást követően azonban a csehek kiharcoltak egy hétméterest, és ennek értékesítésével közelebb kerültek a vendéglátókhoz.

A két csapat pénteken 18 órakor a budapesti Elektromos-csarnokban ismét találkozik egymással.

A magyarok jövő szombaton Vágbesztercén, június 17-én pedig Szombathelyen a szlovákokkal találkoznak vb-selejtezőn. A párharc győztese vehet részt a jövő évi németországi világbajnokságon.