A Győr ugyan kikapott a vendég orosz Toljattitól, mégis megnyerte középdöntős csoportját, és a nőikézilabda Bajnokok Ligája áprilisi elődöntőjében a szintén orosz Zvenyigorod csapatával találkozik. Az ETO 31 győzelem után először szenvedett vereséget az idényben.

Eredmény, női Bajnokok Ligája, középdöntő, I. csoport, 5. forduló:
Győri Audi ETO KC - HK Lada Toljatti (orosz) 33-34 (17-18)
Győr, Magvassy Sportcsarnok, 2500 néző
v.: Hakansson, Nilsson (svéd)
gól: Bradeanu 12/3, Vérten 6, Mravíková 5, Görbicz 5, Hornyák 2, Spiridon 1, Djokic 2, illetve Posztnova 7, Csernojvanyenko 6, Davigyenko 5/1, Vinogradova 5, Mocsalina 4, Nyikitina 2/1, Kurbanova 2, Muravjeva 1, Klimova 1
hetesek: 6/3, illetve 3/2
kiállítások: 2, illetve 12 perc

Természetesen telt ház fogadta a Győri Audi ETO nőikézilabda-csapatát a Bajnokok Ligája-középdöntő 5. fordulójának mérkőzésén. A Magvassy Mihály Sportcsarnokba az a Lada Toljatti látogatott, amely szörnyen kezdte a csoportkört: előbb hazai pályán kikapott Görbiczéktől 28-22-re, majd Vilceában szaladt bele egy kilencgólos zakóba (35-26).

Ezek után meglepetésre simán, nyolc góllal nyertek Nürnbergben, mire Alekszej Gumjanov vezetőedző úgy nyilatkozott, most már bejutnak az elődöntőbe. A megmosolyogató mondatokat azonban tettek követték, a Vilcea legyűrése után ugyanis a világbajnokokkal érkező orosz csapat Győrben is győzni tudott.

Pedig a hangulatra nem lehetett előzetesen panasz, a nézők a Hello Kids együttes "Játszik a bajnok" című slágerével hangoltak, a bemelegítő játékosok között pedig ott volt Pálinger Katalin is, aki azonban csak egy kis átmozgatáson vett részt, majd az ujjtörése miatt hiányzó Tomorival együtt a lelátóra (pontosabban a pálya melletti széksorra) ült.

Nehezen lendült bele a hazai csapat, nyoma sem volt annak a lehengerlő játéknak, amely a korábbi meccseket jellemezte. A balkezes Davigyenko két átlövéssel, majd egy hetessel jelentkezett, a másik oldalon elsősorban Bradeanu tartotta a frontot.

A védelem tengelyben Konkoly Csaba vezetőedző a fiatal Deákival próbálta pótolni Tomorit, több-kevesebb sikerrel. A 17. percben végre a Győr is vezetett, előbb Nyikityina bombázta a hirdetőtáblára a megítélt büntetőt, a másik oldalon Görbicz és Mravíková villant (12-11)

A hajrára ismét fordult a kocka, az átlövésekkel felvértezett oroszok 17-14-re megléptek, Herrt rövid időre a fiatal Oguntoye váltotta, a félidő pedig 18-17-es Lada-előnnyel zárult.

A második félidő elején egy vitatható bírói döntés felborított a játék addigi képét, egy orosz kétperces kisbüntetés alaposan felpaprikázta a szláv mentalitás ellenére kifejezetten nyugodt Gumjanovot (ő is sárgát kapott a svéd játékvezetőktől), a csapat összeomlani látszott, a 40. percre 25-21-et mutatott a hazai eredményjelző.

Forrás: MTI

Ilyen helyzetben a Győr könyörtelen kivégzésbe szokott kezdeni, ezúttal azonban pillanatok alatt visszaállt a meccsnull (25-25). Posztnova és Csernojvanyenko remekelt, Herr meg sem közelítette korábbi mérkőzéseken mutatott formáját, 30-27-es Toljatti-vezetésnél Konkoly Csaba kért időt.

Nagy hajrába kezdett a Győr, Bradeanu nem tudott hibázni, Vérten szokásos agilitásával tűnt ki, az 56. percre sikerült az egyenlítés (33-33).

Sőt, az 57. perc elején újabb orosz kétperc, s győri büntető következett, ekkor azt lehetett érezni, bár 34-33 oda, azért ez a meccs még megnyerhető.

Ekkor következett Szidorova parádéja. A világbajnok orosz kapus nem védett rosszul a mérkőzés folyamán, ám szerencséjére 57 percig nem panaszkodhatott. Ekkor azonban előbb Bradeanu lőtte mellbe büntetőből, majd Görbicz is próbálkozhatott, ő azonban lábon lőtte hetesből a hálóőrt.

Az utolsó percben Vérten és Görbicz akcióból is próbálkozhatott, Szidorova a helyén volt, maradt a 33-34-es eredmény - az ETO 31 sikert követően elveszítette szezonbeli első tétmérkőzését.

Forrás: MTI

Az már négy forduló után eldőlt, hogy a Győr csoportelsőként jut az elődöntőbe, ellenfele a Zvezda Zvenyigorod lesz, amely legyőzte a Viborg csapatát. Az első mérkőzést Oroszországban, a visszavágót pedig az ETO otthonában rendezik.

A magyar bajnokság listavezetője a jövő szombaton Rimnicu Vilceában lép pályára, a találkozónak már csak a továbbjutásról álmodó román együttes számára van tétje.