A hazai ötgólos győzelme után Spanyolországban szinte végig vezetve, de a hajrát elszórakozva 23-23-at játszott a Ferencváros nőikézilabda-csapata, de 57-52-es összesítéssel elhódította a Kupagyőztesek Európa Kupája serlegét. Elek Gábor vezetőedző ezzel megismételte édesapja, Elek Gyula bravúrját, akinek irányításával az FTC 1978-ban ugyancsak KEK-et nyert.

Eredmény, KEK, döntő, 2. mérkőzés:
CB Mar Alicante - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-23 (10-11)
Alicante, Pitiu Rochel Sportcsarnok, 2000 néző
v.: Tomo Vodopivec, Robert Krasna (szlovén)
gól: I. Ortuno 8, Bernataviciute 5, Tobiasen 3, Jovovic 2, De Sousa 2, Cracuin 2, Nunez 1, illetve Tomori 7, Szucsánszki 5, Kovacsicz 5, Szamoránsky P. 2, Trufán 2, Zácsik 1, Szarka 1
hetesek: 5/4, illetve 5/3
kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc
A Ferencváros 57-52-es összesítéssel nyerte meg a KEK-serleget.

"Ha 40 fokban kell kézilabdáznunk, akkor 40 fokban fogunk győzni" - nyilatkozta szombaton Szucsánszki Zita, a Ferencváros csapatkapitánya, és a csapat ennek megfelelően is kezdte a mérkőzést. A csarnokban a hazai drukkerek mellett mintegy háromszáz magyar szurkoló is helyet foglalt, akik űzték-hajtották a kedvenceket.

Villámrajtot vett a Fradi, Pastrovics hetest fogott, Szamoránsky Piroska és Tomori lőtte a mérkőzés első góljait (0-2), a 6. percben azonban De Sousa nagy bombájával egyenlített a hazai együttes (2-2).

Szucsánszki első hetesét Pradel kapus feje fölé bikázta (2-3), Craciun beállós posztról ugyan egyenlített, de Kovacsicz révén gyorsan visszaszerezte az előnyt a magyar csapat (3-4).

Kapkodó volt a játék, felállt fal ellen nem nagyon ment a Fradinak, az 5+1-es zavaróvédekezés valóban zavarta a csapatot. Az ellenfélnél szerencsére nem akadt senki, aki nyugtatóan kezébe vette volna az irányítást, így belemenések, buta labdavesztések és vonalra lépések miatt csak a 14. percben vezetett először az Alicante: Tomori kiállítását követően Jovovic biztosan ejtette be a jogos hetest (5-4).

Megoldhatatlan feladatot jelentett a román Craciun, aki vagy gólt dobott vagy hetest és kiállítást harcolt ki, Ortuno is belelendült, ráadásul Pradel ziccereket fogott, indításokat halászott el, csoda volt, hogy nem nőtt tovább a különbség.

Szucsánszki két hetes után végre akcióból is betalált (7-6), Tomori viszont százszázalékos helyzetben a kapust találta el. Ezt nem bírta tovább Elek Gábor sem, aki a 22. percben időt kért, magyarázott a gól nélkül álló Zácsiknak, akinek következő akcióból sem sikerült túljárnia Pradel eszén. Akadt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor szegény bírók nem győzték a szokásos karmozdulattal jelezni, hogy ismét belépett egy játékos a hatoson belülre. Szerencsére a válságból a Fradi lábalt ki előbb és Trufán kettő, illetve Szucsánszki góljaival 9-8-ra fordított. A 26. percben De Sousa rántotta le a ziccerben kitörő Kovacsiczot, kiállítás és hetes, Szucsánszki találatával ismét kettőre nőtt az előny (8-10).

A félidő hajrájában Szucsánszki hetest rontott, az egykori fehérvári légiós, Bernataviciute pedig 10-11-re alakította az eredményt.

2011: Ferencváros

A második félidőt Zácsik góllal nyitotta, ha nem ment akcióból, lövettek vele egy hetest, Szamoránsky is be tudott fordulni (11-13), a hazaiaknál csak Ortuno tudta tartani a lépést.

Tomori zsinórban szerzett négy gólja mellett Pastrovics bravúrjaival állandósult a kétgólos különbség, Ángel Sandoval edző védekezésben próbált váltani, és megnyitotta a spanyol falat, de változást ez sem hozott.

A 45. percben Kovacsicz két szélsőgóljával négyre nőtt a vezetés (15-19), ekkor már lehetett abban bízni, hogy az összesítésben kilencre duzzadt előnyt az Alicante nem tudja ledolgozni az utolsó negyedórában.

Az utolsó öt percnek 18-22-ről vágtak neki a felek, a Fradi-tábor önfeledten ünnepelt, a lelátón elégedetten mosolygott a két egykori világklasszis, Kökény Beatrix és Pádár Ildikó is. Másfél perccel a lefújás előtt ugyan Elek Gábor még időt kért, de valószínűleg nem azért, mert az Alicante egy gólra felzárkózott.

Még belefért a mérkőzésbe az is, hogy a hazaiak kiegyenlítsenek, a 23-23-as döntetlen is azt jelentette, hogy a Ferencváros 1978 után ismét megnyerte a KEK serlegét.

Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

Az FTC története során a hetedik európai kupafinálét játszotta, és harmadik alkalommal sikerült nyernie. Az együttes a mostani diadal mellett 1978-ban KEK-et, 2006-ban EHF-kupát nyert, ez utóbbi a magyar kézilabda idáig utolsó nemzetközi kupadiadala. A zöld-fehérek 1971-ben a BEK-ben, 1979-ben és 1994-ben a KEK-ben, 2002-ben pedig a BL-ben lettek ezüstérmesek.

A csapat két KEK-sikerében elévülhetetlen érdem jutott az Elek családnak: az 1978-as diadalkor Elek Gyula, a mostani edző, Elek Gábor édesapja irányította a Fradit.

A zöld-fehér együttes a tervek szerint vasárnap este 21.50-kor érkezik a Liszt Ferenc repülőtér 2-es termináljára.

A Larvik nyerte a női BL-t

A Larvik nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját: a norvég csapat a finálé szombati visszavágóján ugyan egy góllal kikapott az elődöntőben a Győrt búcsúztató spanyol Itxako Navarra együttesétől, ám összesítésben egy találattal jobbnak bizonyult.

Női BL, döntő, visszavágó:
Itxako Navarra (spanyol) - Larvik (norvég) 25-24 (10-11)
Pamplona, Pabellón Anaitasuna
v.: Bernd és Reiner Methe (németek)
Itxako: Navarro, Stefani (kapusok) - Barnó, Martín 10/4, Begona Fernández 1, Pinedo, Barbosa 2, Turey 6/3, Soit 2, Macarena Aguilar 2, Pena 1, Tervel, Egozkue 1, Alonso
Larvik: Leganger, Rantala (kapusok) - Larsen 4, Riegelhuth 3, Sulland 10/8, Löke, Hammerseng 2, Johansen 3, Breivang 1, Mörk 1, Breistol, Rustad

A döntőt 47-46-os összesítéssel nyerte a Larvik.