Csehország és Tunézia után harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a magyar nőikézilabda-válogatott, amely 39-15-re győzött Ausztrália ellen, és továbbra is hibátlan a szerbiai világbajnokságon.

Női vb, D-csoport, 3. forduló:
Magyarország - Ausztrália 39-15 (19-11) - az élő közvetítés
Újvidék
v.: Coulibaly, Diabate (elefántcsontparti)
gól: Vincze 6, Soós 6, Triscsuk 5, Bognár-Bódi 4, Cifra 4, Szucsánszki 3/2, Görbicz 3/1, Kovacsicz 3, Szekeres 2, Bulath 2, Szamoránsky 1, illetve Potocki 8/1, Bentwitch 3, Thomas 2, Cook 1, Smiljanic 1

A csehek és a tunéziaiak elleni világbajnoki csoportmérkőzés után is azt nyilatkozta Hajdu János szövetségi kapitány, hogy jelentős formajavulásra lesz szükség ahhoz, hogy a magyar nőikézilabda-válogatott a románok, majd a németek elleni rangadókat sikerrel vegye, és így jó helyzetből várhassa a vébé egyenes kieséses szakaszát.

Előzetesen mindenki azzal számolt, hogy az első három mérkőzés tökéletes felkészülésül szolgál majd a továbbiakra, azt kevesen gondolták, hogy Tunézia ellen élethalálharcot kell vívni a két pontért, Ausztrália ellen pedig tizenkét percig szégyenteljesen játszunk. persze Jason Hoppner szövetségi kapitány jól ismerhette a magyarokat, hiszen a kilencvenes években balszélsőként Csömörön, majd Százhalombattán kézilabdázott, és majdnem szerződtette az Elektromos is.

A vb-történelem talán leggyengébb résztvevője ellen eddig egyszer találkoztunk világbajnoki mérkőzésen, nyolc éve Szentpéterváron 57-9-re nyertünk, és ez a különbség azóta is csúcsnak számít. Ehhez képest Ausztrália most 25 perc alatt már kilenc találatnál járt.

De haladjuk sorban: az, hogy a magyar válogatott csak tizenegy és fél perc után vezetett először Ausztrália ellen (5-4), már-már a szégyen kategóriával ért fel. Akkor is, ha egy ilyen mérkőzésre nehéz felpörögni, hiszen mégiscsak többosztálynyi különbségnek kellett volna mutatkozni már az első percektől kezdve.

Sally Potocki remek gólokat lőtt, a védekezésünk ezúttal is puhának bizonyult, de a félidő végére azért a 19-11-es különbség már jelezte, eldőlt a csata.

Fordulás után az ausztrálok ereje fokozatosan elfogyott, ez főképp abban nyilvánult meg, hogy egyre több gólt kaptak, viszont lőni nem igazán tudtak. Illetve dehogynem, Potocki az 50. percben a saját kapujába segített egy labdát, két perccel később Görbicz hetesénél pedig már húszra nőtt a különbség (33-13).

A vége 39-15 lett, Kiss Éva 80-90 százalék között védett, amire ritkán van példa világversenyen, de ha ez a meccs annyit segít, hogy kapusaink elhiszik, hogy képesek a kimagasló teljesítményre, akkor már megérte.

Az első negyedórát felejtsük el, a maradék 45 percből pedig merítsünk erőt, mert csütörtökön és pénteken szükség lesz rá. Miután Németország legyőzte Romániát, így két nap múlva a románok elleni győzelmünk már azt jelentené, a csoportmásodik helynél nem végezhetünk rosszabb helyen.

"Koncentrációban nehéz volt felvenni a ritmust, hiszen egy ilyen ellenfél ellen nehéz felpörögni. Hát' Istennek a második félidőben egészen jól megoldottuk, az ottani négy kapott gól jónak mondható. A védekezés hangsúlyosabb dolognak kell lenni az életünkben. A legfontosabb, hogy a hat pont megvan, és hogy most tudtunk pihentetni olyan játékosokat, akiknek a következőkben komoly feladatok jutnak. Bízom abban, hogy amikor nagyon kell, akkor mindenki maximum erővel fog menni" - nyilatkozta Siti Beáta, a válogatott másodedzője a Sport TV-nek.