A Veszprém hosszabbításban elbukta a klubvébé döntőjét

Mikler Roland Köln, 2015. május 31.
Köln, 2015. május 31. Mikler Roland, az MKB-MVM Veszprém kapusa a spanyol Barcelona elleni mérkőzésen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében a kölni Lanxess Arénában 2015. május 31-én. (MTI/EPA/Marius Becker)
A rendes játékidő 24-24-es döntetlenje után hosszabbításban 28-27-re kikapott a Veszprém férfi kézilabdacsapata a német Füchse Berlintől a nem hivatalos klubvilágbajnokságnak tartott Super Globe döntőjében.

Eredmények, Super Globe, döntő:
Füchse Berlin (német) - MVM Veszprém 28-27 (15-13, 24-24)
Tönnesen 6, Wiede 4, P. Nenadic 4, Nielsen 3, Elisson 2, Weyhrouck 2, Petersen 2, Gojun 2, Vukovic 2, Vrazalic 1, illetve Sulic 8, Ilic 6, Nagy László 4, Zeitz 2, Lékai 2, Ugalde 2, Palmarsson 1, Nilsson 1, Chema Rodriguez 1

A 3. helyért:
Barcelona (spanyol) - Sydney University (ausztrál) 30-20

Bár a Veszprém férfi kézilabdacsapata nagyon szeretett volna revánsot venni az első adandó alkalommal, nem jött össze a Barcelona elleni döntő a katari, nem hivatalos klubvilágbajnokságnak tartott Super Globe-on.

A magyar bajnok ugyan bejutott a fináléba, a Bajnokok Ligája-győztes Barcelona azonban nem, az elődöntőben ugyanis a Füchse Berlin meglepetésre 26-25-re győzött. Az eddigi hét egymás elleni mérkőzés enyhe magyar fölényt mutatott: a Veszprém négyszer, a Berlin háromszor nyert.

Mikleréknek nem jött össze a bravúr Forrás: MTI/EPA/DPA/Marius Becker

Az első félidőben a Veszprém végig futott az eredmény után, Stochl nagyon jól védett az ellenfélnél, így a gyors indításokból háromgólos előnyre tett szert a Füchse. Nagy Lászlóék 10-10-nél egyenlítettek, de a félidő hajrája a németeké lett, és 15-13-as előnnyel mehettek pihenőre.

A második félidőt három gyors indítással kezdték a magyarok, Sulic kettő és Lékai egy góljával először vezetett a Veszprém (16-15). Alilovic jól védett, Stochl azonban nem fáradt el, így a két együttes váltott vezetéssel jutott el egy őrült hajrához.

Az utolsó támadás 24-24-nél a Berliné volt, de Wiede a lécet döngette meg. Jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Sulic és Chema góljaival pillanatok alatt kétgólosra nőtt az előny (26-24), de Tönnesen vezérletével a Füchse néggyel válaszolt, és végül 28-27-re megnyerte az összecsapást, illetve az ezzel járó 400 ezer dollárt. A második helyezett Veszprém 250 ezer, a harmadik Barcelona pedig 150 ezer dollárral gazdagodott.