Ilyésék nagyon elverték az Ortega-csapatot

Ilyés Ferenc, Szeged, kézilabda
Szeged, 2016. február 14. A szegedi Ilyés Ferenc (b) és Konsztantyin Igropulo, a dán csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája a B-csoportjának tizedik fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - Kolding Kobenhavn mérkőzésen Szegeden, a Városi Sportcsarnokban 2016. február 14-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
A Szeged 11 góllal győzött a sereghajtó dán Kolding ellen a kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmény, kézilabda, férfi BL, 11. forduló, B csoport:
Mol-Pick Szeged - Kolding (dán) 34-23 (18-13)
Szeged, 3500 néző
v.: Horacek, Novotny (csehek)
gól: Robledo 6, Ancsin 5, Mindegía 3, Curuvija 3/1, Parrondo 3/1, Ilyés 3, Prodanovic 3, Bombac 2/1. Vranjes 2, Zubai 1, Blazevic 1, Källman 1, Thiagus Petrus 1, illetve Spellerberg 5/3, Andersson 5, Enderleit 2, Jensen 2, M. Landin 2, Kühne 2, Karlsson 1, Igropulo 1, Beuschau 1, Laen 1, Viudes 1
hetesek: 5/3, illetve 3/3
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Október 11-én a Szeged Dániában is győzni tudott 27-22-re, és a Kolding elleni újabb siker azért volt fontos, hogy a magyar csapat megőrizze az esélyt a csoportokon belüli minél jobb helyezésre, ezáltal pedig a későbbi kieséses szakaszt érintő könnyebb sorsolás elérésére.

Ilyés Ferenc három gólt szerzett Forrás: MTI/Kovács Anikó

Döcögősen indult a hazaiak játéka, az immáron Carlos Ortega irányította Kolding elhúzott 6-4-re, a 12. percben azonban már 7-6-os szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. Kilenc-kilenc után következett be a várt fordulat: a hazai együttes 15-10-re vezetett, elsősorban a sorozatban eredményes Ancsin révén. A dánok igyekeztek versenyben maradni, de a szünetig nem tudták csökkenteni hátrányukat (18-13).

Dean Bombac jól irányított Forrás: MTI/Kovács Anikó

A második harminc perc elején folytatódott a szegediek sziporkázó játéka, és a 38. percben már 23-13 volt az eredmény. A Szeged diktálta a tempót, és a játékrész közepén már 13 találatnyira hízott a különbség (29-16). A Kolding a végén örülhetett, hogy csupán 11 góllal kapott ki.