A Szeged megverte a kézi-BL 2012-es győztesét

Szeged, 2016. március 20. Vladimir Vranjes, a MOL Pick Szeged (k) és Christian Dissinger, a THW Kiel (j) játékosa a kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a MOL Pick Szeged - THW Kiel mérkőzésen, Szegeden 2016. március 20-án. MTI Fotó: Kovács Tamás
A remekül hajrázó MOL-Pick Szeged vasárnap négy góllal győzött a vendég THW Kiel ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót jövő szerdán 18.30-kor rendezik Kielben. A párharc győztesére a címvédő spanyol Barcelona vár a negyeddöntőben.

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
MOL-Pick Szeged - THW Kiel (német) 33-29 (16-14)

A Szeged a honlapján a "tavasz mérkőzésének" titulálta az összecsapást. A két gárda ezt megelőzően négyszer találkozott egymással, egy győzelem és három vereség volt a mérleg szegedi szempontból. A 20-szoros német bajnok az előző idény negyeddöntőjében előbb kikapott 31-29-re Szegeden, majd 31-23-ra győzött otthon, így bejutott a kölni Final Fourba. A Zebráknál két alapember, Wiencek és Toft Hansen sérülés miatt nem játszhatott.

Vladimir Vranjes dob kapura Christian Dissinger mellől Forrás: MTI/Kovács Tamás

Remekül kezdtek a Tisza-partiak, Ancsin vezetésével elléptek 3-1-re, miközben Sierra is bravúrral védett több alkalommal. Rendezte a sorait a Kiel és Duvnjak révén fordított. A hazaiak nyolc percig nem találtak be, de amikor sikerült megtörni a csendet, akkor viszont egy rövid fej fej melletti haladás után parádés szakasz következett:

10-10 után 16-12-re ellépett a Pick,

ám a félidő utolsó két találata a riválisé volt.

A fordulást követően felzárkózott a játékot felgyorsító német gárda, amely a 39. percben egyenlített (20-20). Klein kiállítása alatt Balogh büntetőt rontott - ez már a harmadik kimaradt hétméteres volt - és fordított a Kiel.

Az exveszprémi Vujin találataival tovább nőtt a különbség, emiatt 22-24-nél időt kért a sok hibával játszó Szeged vezetőedzője. Ez használt, ugyanis

sorozatban három góllal válaszolt a Szeged,

erre pedig a németek kértek időt. Ezután az ő pillanataik következtek (51. perc, 26-27), miközben a csarnokban tapintani lehetett a feszültséget.

Ancsin váratlan, test mellől elengedett bombájával 28-28 lett az állás, majd ettől másoknak is megjött a lövőkedve. A hajrában Ancsin és Mindegía találatainak, valamint Sierra védéseinek köszönhetően sikerült négygólos győzelmet aratnia a Szegednek, amely az utolsó tíz percet 7-1-re nyerte.

A nyolcaddöntő első felvonásain a hazai csapatok közül kizárólag a Szeged tudott nyerni.

szombaton játszották:
Motor Zaporizzsja (ukrán) - MVM Veszprém 24-29 (12-12)
visszavágó: március 26., 17.00, Veszprém

Montpellier (francia) - Flensburg-Handewitt (német) 27-28 (13-15)
visszavágó: március 27., 17.00, Flensburg

PPD Zagreb (horvát) - Rhein-Neckar Löwen (német) 23-24 (12-10)
visszavágó: március 27., 19.30, Mannheim

Meskov Breszt (fehérorosz)-Kielce (lengyel) 28-32 (14-12)
visszavágó: március 26., 16.00, Kielce

szerdán játszották:
Wisla Plock (lengyel)-Vardar Szkopje (macedón) 30-30 (16-14)
visszavágó: március 26., 18.00, Szkopje

A negyeddöntő párosítása (1. mérkőzés: április 20-24., visszavágó: április 27.-május 1.):