Kielben jobban kell játszaniuk a szegedieknek

Ancsin Gábor,  Szeged, kézilabda
Szeged, 2016. március 20. Ancsin Gábor, a MOL Pick Szeged játékosa örül egy gólnak a kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a MOL Pick Szeged - THW Kiel mérkőzésen, Szegeden 2016. március 20-án. MTI Fotó: Kovács Tamás
Ugyan a MOL-Pick Szeged vasárnap remek hajrával 33-29-re legyőzte a THW Kielt, ám Juan Carlos Pastor vezetőedző szerint jobban kell játszaniuk Németországban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján.

A spanyol tréner arra utalt, hogy a szegedi mérkőzésen hol csapata, hol a rivális irányította a játékot, ráadásul a tavalyi tapasztalatok alapján tudják, mi vár rájuk Kielben. Az előző idény negyeddöntőjében a Szeged 31-29-re győzött otthon, majd a kieli visszavágón 31-23-ra kikapott, így nem jutott be a Final Fourba.

Most ugyanakkor az utolsó tíz perc 7-1-es szakasza biztató. Ezt a kapus Jose Manuel Sierra is kiemelte, aki szerint összeszedettebbek voltak a Kielnél, jól oldották meg a feladatukat, de sok dolguk lesz szerdán. A 2011-es BL-csoportkörben a Szeged 34-24-re kapott ki Kielben, azaz az eddigi két idegenbeli találkozójának összgólkülönbsége mínusz 18.

Ancsin Gábor hat gólt szórt a Kielnek Forrás: MTI/Kovács Tamás

A klub hivatalos honlapja szerint ott lesz a keretben Zubai Szabolcs is. „Ott leszek, harcolok, mert egy a célunk, továbbjutni” – nyilatkozta a csapat kapitánya.

A visszavágót szerdán 18.30-kor rendezik Kielben. A párharc győztesére a címvédő spanyol Barcelona vár a negyeddöntőben. A nyolcaddöntők első felvonásán a hazai csapatok közül kizárólag a Szeged tudott nyerni.

A férfi BL-nyolcaddöntő visszavágóinak programja, szerda:
THW Kiel (német) – MOL-Pick Szeged 18.30 (az első mérkőzésen: 29-33)

Szombat:
Kielce (lengyel) – Meskov Breszt (fehérorosz) 16.00 (32-28)
MVM Veszprém – Motor Zaporizzsja (ukrán) 17.00 (29-24)
Vardar (macedón) – Wisla Plock (lengyel) 18.00 (30-30)

Vasárnap:
Flensburg-Handewitt (német) – Montpellier (francia) 17.00 (28-27)
Rhein-Neckar Löwen (német) – PPD Zagreb (horvát) 19.30 (24-23)

A negyeddöntő párosítása (1. mérkőzés: április 20-24., visszavágó: április 27.-május 1.):