A Szeged élre ugrott a kézis BL-ben

Szeged, 2016. december 3. Bánhidi Bence (k) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - Celje Pivovarna Lasko mérkőzésen Szegeden 2016. december 3-án. MTI Fotó: Kovács Tamás
A MOL-Pick Szeged esélyeshez méltón 27-22-re legyőzte a vendég szlovén Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 9. fordulójában, így pillanatnyilag vezeti a csoportját.

Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - Celje (szlovén) 27-22 (15-10)

A Tisza-partiak november 12-én 31-25-re nyertek Celjében, most is egyértelmű esélyesei voltak az összecsapásnak. Ennek ellenére nagyon bátran kezdtek a vendégek, 3-1-re, majd 4-2-re vezettek, csak lassan ébredezett a szegedi támadóalakulat.

Eleinte minden fordítási kísérletet sikerrel vert vissza a Celje, amelynek rövid ideig az is segítségére volt, hogy emberelőnyben játszhatott. Kiegészülve, 6-8 után azonban sorozatban ötször volt eredményes a Szeged. A különbség lehetett volna nagyobb is, ám Balogh Zsolt büntetőt, Thiagus Petrus ziccert rontott. A 20. percben, 11-8-nál időt kért a megroggyant szlovén együttes. Ivan Gajic a folytatásban is remekül védett, ám így is ötgólosra hízott a hazaiak előnye a szünetre.

Bánhidi Bence őrlődik a védők közt Forrás: MTI/Kovács Tamás

A fordulás után több komoly helyzet kimaradt, ezt kihasználva a Celje felzárkózott, ám három gólnál közelebb nem tudott férkőzni. A hazaiak, amikor szükség volt rá, jól védekeztek, hibázásra kényszerítették riválisukat. Idővel visszaállt a szünetbeli ötgólos különbség, és a Celjén még egy újabb időkérés sem segített.

A vendégek néha elveszítették a fejüket, többször emberhátrányba kerültek, így esélyük sem maradt a végére.

A szegedi Matej Gaber gólöröme Forrás: MTI/Kovács Tamás

A címvédő lengyel Kielce és a macedón Vardar Szkopje vasárnap találkozik egymással, addig biztosan a Szeged vezeti a B jelű csoportot. A BL-sorozat februárban folytatódik majd.

A csoport állása: 1. Szeged 13 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje 12/8 (247-221), 3. Kielce 12/8 (242-224), 4. Rhein-Neckar Löwen 11/9 (253-251), 5. Meskov Breszt 9/9, 6. Celje 5/9, 7. PPD Zagreb 4/9 (221-240), 8. Kristianstad 4/9 (243-270)