Románia ellen kezdi a középdöntőt a kéziválogatott

Kim Rasmussen, Triscsuk Krisztina, kézilabda
Kolozsvár, 2016. november 27. Kim Rasmussen, a magyar válogatott dán szövetségi kapitánya (b) és Triscsuk Krisztina a női kézilabda Kárpát Kupa felkészülési torna döntőjében játszott Magyarország - Románia mérkőzésen Kolozsváron 2016. november 27-én. Magyarország-Románia 29-24 (14-12). MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Románia ellen kezdi meg középdöntős szereplését a magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon.

Kim Rasmussen csapata bravúros győzelmet aratott Montenegró felett, így biztosította helyét a középdöntőben, ahol a mieink csoportjának továbbjutóihoz

csatlakozott a D csoportból érkező Oroszország, Norvégia és Románia.

A mieink (az oroszokhoz hasonlóan) hozott pontok nélkül kezdik a középdöntőt, ahol először Romániával találkoznak.

A román válogatott, amelyet egy barátságos tornán idegenben győzött le Kim Rasmussen csapata az Eb előtt, két pontot hozott magával a csoportból (Oroszországot győzték le 22-17-re), azaz ha sikerülne megverni őket, máris eléjük kerülne a jelenleg a csoport utolsó helyén álló csapatunk a középdöntő tabelláján.

Kim Rasmussen csapata legyőzte Romániát az Eb előtt Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A vasárnapi mérkőzés után, kedden Norvégia következik (18.30), majd az utolsó fordulóban, csütörtökön Oroszországgal játszunk (16.15). Mivel egyelőre nincs pontunk, nagyon nehéz lesz az első három közé verekednünk magunkat, pedig ez lenne a cél, mert csak az 5-6. helyért rendeznek helyosztót az Európa-bajnokságon.