A férfi kézilabda-válogatott klasszis átlövője a Chile elleni mérkőzést csak a lelátóról nézte végig jeges tömlővel a bokáján. Saját bevallása szerint javul az állapota, de nem sürgeti a visszatérést.

"Picikét javult a helyzet, de játékra még nem alkalmas a bokám, így csak a pályán kívülről igyekeztem tanácsokkal ellátni a csapattársaimat - mondta a Chile elleni győzelem (34-29) után a Ruenből telefonon bejelentkező Nagy László a Sport TV Harmadik félidő című műsorában. - Az egészség a legfontosabb persze,

Jó uton haladok, de ez egy lassú folyamat. A csapatorvos szerint az ilyen bokasérülések gyógyulási ideje három-négy hét, de nekünk nyilvánvalóan nincs ennyi időnk. Ha nem is a csoportkörben, de a keresztbe játszásnál már mindenképpen szeretnék a pályán lenni."

Nagy László alig negyedórát játszhatott Németország ellen, mielőtt megsérült Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marijan Murat

A hatcsapatos csoportokból az első négy helyezett jut tovább, a C csoportban szereplő magyar válogatott a D jelű hatosból kap majd ellenfelet a nyolcaddöntőben. A magyar válogatottra addig még két csoportmérkőzés vár, előbb szerdán Szaúd-Arábia, majd pénteken Fehéroroszország ellen.

Jól megy Gabeszéknek

"Volt két közel jó mérkőzésünk, ami vereséggel zárult, ma pedig volt egy gyengébb meccsünk, amit meg megnyertünk, úgyhogy értékeljük csak ezt a győzelmet - mondta a csapat első vb-győzelme Nagy László. - A mérkőzés előtt kicsit meg voltam ijedve, hogy nehezen tudjuk majd áttörni a kellemetlen chilei védekezést. Ez kezdettől fogva jól sikerült,

Előfordult, hogy nem úgy érkeztek a besegítések, ahogy kellett volna, és nem azokat a taktikai elemeket játszottuk, amiket megbeszéltünk. Szerencsére végig dominálni tudtuk a mérkőzést, és rászolgáltunk a két pontra."

Balogh Zsolt lő a horvátok kapujára Forrás: AFP/Charly Triballeau

A Nagyot pótolni hivatott két átlövő teljesítményével elégedett volt a veszprémi klaszsis. „Marhára örülök a Zsolt és a Gabesz (a szegedi Balogh Zsolt és a veszprémi Ancsin Gábor) teljesítményének is,