A Pécs 2010 nagy csatában győzött szerdán a lett Riga vendégeként a nőikosárlabda Euroliga hatodik fordulójában. A Sopron remek hajrával legyőzte a lengyel Gdyniát.

6. forduló, A csoport:
Riga (lett) - Pécs 2010 49-59 (9-18, 12-6, 17-15, 11-20)
a magyar csapat legjobb dobói: Griffin 17, Quigley 15, Fegyverneky 13

Az első fordulóban a letteket odahaza 66-60-ra verő pécsiek alaposan belekezdtek a szintén 1/4-es mutatónál tartó Riga csarnokában: a baltiak csak 0-14-nél dobták első kosarukat. Mivel azonban a magyar bajnok csak hat pontot hozott össze a második negyedben, a félidőre a házigazdák csökkentették hátrányukat (21-24).

Térfélcsere után kiegyenlített lett a rendkívül pontszegény találkozó, baranyai részről főként az amerikai Quigley és Griffin jeleskedett. Az utolsó játékrész 38-39-ről kezdődött, s mivel a hazaiak ismét sok lehetőséget kihagytak, a Djokic-együttes megszerezte második diadalát az idényben.

A 2/4-gyel álló pécsiek jövő csütörtökön a lengyel Krakówot fogadják.

Elmozdult a holtpontról a Sopron

6. forduló, B csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Gdynia (lengyel) 88-76 (19-22, 22-15, 25-26, 22-13)
a magyar csapat legjobb dobói: McCoughtry 32, Tamane 20, Krivacsevics 16, Holt 10

A tavaly négyes döntőbe jutott soproniak - akik múlt héten 3/2-re javították győzelem/vereség mérlegüket - másfél perces kosárcsenddel, az 1/4-gyel álló Gdynia pedig két triplával kezdte a mérkőzést. A túloldalon hiányzott az éppen Sopronból leigazolt Horti Dóra, a válogatott center ugyanis vállműtétje után csak jövőre térhet vissza. A házigazdák az 5. percben érték utol a lengyel alakulatot, majd a félidőig fej fej mellett haladt a két együttes. A nagyszünetben 41-37 volt az állás, a hazaiaknál a világbajnok amerikai McCoughtry ekkor 18 pontnál tartott.

A nyitókörben Gdyniában 82-67-re nyerő magyarok a fordulás után beleerősítettek, kilenc ponttal is elhúztak, ám a zárófelvonás mégis 66-63-ról indult. Ebben egy 6-0-ás rohammal ismét Székely Norbert tanítványai ragadták magukhoz a kezdeményezést, az elképesztő formában játszó McCoughtry szórta a kosarakat - végül 32 pontnál állt meg -, így a zöld-sárgák megszerezték idénybeli negyedik sikerüket.

A 4/2-nél tartó Sopron jövő csütörtökön a spanyol Rivas Ecopolishoz látogat.

A csoport isztambuli rangadóján a Rátgéber László vezette Fenerbahce megőrizte százszázalékos mutatóját a Rivas elleni találkozón.

"Elmozdultunk a holtpontról, amely minden szezonban bekövetkezik, mert nehéz kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani. Az elmúlt másfél hétben nagy akarattal négy fontos mérkőzést nyertünk meg, ma pedig igazi csapattá értek a lányok. McCoughtryn kívül ma kevesen képesek 30 pont felett dobni Európában" - mondta Székely Norbert vezetőedző.