A Real Madrid csapata nyerte a harmadik alkalommal megrendezett nyolccsapatos Szent István Kupa kosárlabda utánpótlástornát Székesfehérváron, miután a döntőben 100-54-re felülmúlta a magyar U16-os válogatottat.

A négynapos nemzetközi tornára U16-os csapatok kaptak meghívást. A négyes csoportokban első helyen végző együttesek játszották a döntőt, a másodikak a bronzéremért csatáztak, a harmadikak az ötödik helyért, míg a csoportutolsók a hetedik helyért mérkőztek vasárnap.

A bronzérmet a horvát Cibona Zagreb szerezte meg, miután 75-67-re verte a német Bayern Münchent.

Ötödik lett az angol Oaklands College Wolves Basketball Academy, amely 73-69 arányban bizonyult jobbnak a spanyol CB Lucante Alicanténál. A hetedik helyért lejátszott találkozón a szerb Partizan Beograd 103-51-re verte a házigazda Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia együttesét.