A címvédő Szolnok magabiztosan győzte le a Kaposvárt a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa csütörtöki első negyeddöntőjében a budapesti Tüskecsarnokban.

Eredmény, negyeddöntő:
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 95-77 (22-25, 32-16, 25-14, 16-22)

Az Adria Ligában szereplő és MK-címvédő Szolnok - melyet a szokatlan időpont ellenére csaknem száz szurkolója bíztatott a Tüskecsarnokban - Keller Ákos remeklése ellenére nem tudott elszakadni az NB I ötödik helyén álló kaposváriaktól, akik Fodor Márton dudaszós triplájával megnyerték a nyitónegyedet. A kiélezett csata a 16. percig tartott, amikor a jobban védekező és kiválóan büntetőző Tisza-partiak kilenc ponttal megléptek (45-36). A nagyszünetben már 54-41 volt az állás.

Végül csak a különbség volt kérdéses

Térfélcsere után 20 pontra (66-46) nőtt a különbség, noha az Olajból a szerb Strahinja Milosevic négy személyi hibával a kispadra kényszerült. A somogyi gárda a harmadik negyedben már csak 14 pontot hozott össze, így az utolsó szakasz 79-55-ről indult. A hajrában már csak a bajnokcsapat győzelmének mértéke volt kérdéses, a Szolnok végül kissé kiengedve is hozta a negyeddöntőt. A találkozó legjobbja a szolnoki Keller Ákos volt 18 ponttal.

A Szolnok - amely tavaly, Pécsen ötödször hódította el a serleget - a pénteki elődöntőben a Szombathellyel vagy az Atomerőművel csap majd össze 15.30 órakor.

Továbbjutott a Sopron is

A játéknap második meccsén a bajnokságban második helyen álló Sopron 83-70-es győzelmet aratott a Fehérvár csapata felett

A Sopron - amelynek öt játékosa is kétszámjegyű pontot szerzett - az elődöntőben a Pécs és a Kecskemét összecsapásának győztesével találkozik.