Játékvezető:C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)Belgrád
Magyarország

(16-11)

Csapatösszeállítások
Norvégia

Lunde Haraldsen, Solberg (kapusok) – Naess, Oftedal, Alstad 3, Löke 2, Breivang 3, Lunde Borgersen 1, Edin 6, Frafjord 1, Björndalen, Sulland 1, Riegelhuth-Koren 6, Gosse 2, Jakobsen, Herrem 5

Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson

Herr O., Kiss É. (kapusok) - Bódi, Kovacsicz, Rédei-Soós, Görbicz 6/2, Kovacsics, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Triscsuk, Bulath 2, Klivinyi, Szekeres, Tomori 3, Vérten 4, Vincze M.

Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn

Hétméteresek:2/0, illetve 3/2

Kiállítások:8, illetve 6 perc

Összefoglalópercről percre

60

A vége 30-19 lett, folytatódott a norvégfóbia. Az északiak döntőt vívhatnak, nekünk még meglepet a bronzérem vasárnap.

59

Bulath földre pattintott lövésével 30-19.

59

Herrem ismét rohant, pimasz góljával 30-18.

57

Frafjord is megszerezte első gólját (29-18).

56

Szamoránsky szedett össze egy labdát, igyekezetét hetessel díjazták a bírók. Görbicz bevágta (28-18).

Forrás: AFP/Kisbenedek Attila
56

Az újabb norvég hetest Herr védte.

55

Bulath első gólját szerezte (28-17).

54

Belülvédekezésért kapták az első hetest a norvégok, de Riegelhuth-Koren a kapufát lőtte telibe.

53

Herrem úgy indult, mintha puskából lőtték volna ki (28-16).

52

Vérten találta arcon Lunde Haraldsent, a Győr norvég kapusát ápolni kellett. Végül nem erőltették a szerepeltetését, helyére Silje Solberg érkezett.

52

Breivang révén már 11 közte (27-16).

51

Szucsánszki lövését Lunde Haraldsen két kézzel lehúzta (!), az indítást Herrem bezúzta, tíz közte (26-16).

50

Ötven perc alatt húsz labdát adtunk el, a norvégok csak hatot.

49

A 19. eladott magyar labda után Alstad vágta be (25-16).

48

Riegelhuth-Koren ismét (24-16).

48

Félidőben is érződött, hogy ez a meccs elment, de 12 perccel a vége előtt sz már szinte biztos. Nincs esély.

46

Aztán Triscsukot is kiszórták a francia bírók.

45

Kovacsics harcolt ki két percet.

44

Klivinyi passzát Edin elcsente, négy norvég indult (!), Riegelhuth-Koren nem hibázott (22-15).

43

Tomori belement, Herrem ejtését Herr betakarta.

42

Görbicz második hetese már gól lett (21-15).

42

Erőltetjük a beállósjátékot, nin cs átlövés, Tomori nem vállalkozik, Rédei-Soós érthetetlen módon még pályára se lépett.

41

Edin újabb indításgólja (21-14).

40

Görbicz átlövése Lunde Haraldsen kezében landolt, indítását Edin beverte (20-14).

39

Letelt a kiállítás, de Kovacsicz helyére Bódi érkezett. Rosszabb nem lehet, az biztos.

39

Herrem nem kímélte Herrt (19-14).

37

Kovacsicz kétkezes lökés miatt kapott kétperces kiállítást.

36

Kovacsiczból bolondot csinált Lunde Haraldsen.

36

Görbicz átadását Edin fülelte le, Sulland a másik oldalon átejtette Herrt.

35

Jó a védekezés ismét, három lövést is sikerült blokkolnunk egy támadáson belül.

34

Görbicz lőtte ki a bal sarkot (17-14).

34

Tomori kapott nagy pofont Lunde Borgersentől, két perc.

33

Vérten a balszélről faragott a hátrányon (17-13).

33

Görbicz szép találatával 17-12.

32

Szucsánszki nem tudott kibabrálni Lunde Haraldsennel, a másik oldalon Löke talált (17-11).

31

Folytatódott a mérkőzés, nézzük, mit talált ki a szünetben a Böhn-Siti kettős!

30

18 percig remekelt a magyar csapat, az utolsó 12 percet viszont 9-2-re elvesztettük. Nehéz a helyzet, innen kellene felállni.

30

Vérten gólja zárta a félidőt (16-11).

30

Löke újabb norvág gólt dobott emberhátrányból (16-10).

29

Breivang emberhátrányból is gólt szerzett (15-10).

28

Frafjord a Szucsánszki elleni szabálytalanság miatt két percet kapott.

27

Lunde Borgersen lövését blokkoltuk., Tomori ziccerét Lunde Haraldsen védte.

26

A büntetőt Görbicz a jobb kapufára dobta.

26

Edin visszarántotta Görbiczet, két perc és a hetes.

25

Edin ziccere a lécről pattant ki.

25

Gödörben a válogatott, se a védekezés nem megym, se a támadás, Lunde Borgersen góljával már 14-10.

24

Sajnos Kovacsicz derékon lőtte Lunde Haraldsent.

24

Edin találatával 13-10.

23

Szamoránsky hagyott ki ziccert, a másik oldalon Löke ziccerét Herr védte

22

Herrem a hatodik szélsőgólt dobta (12-10).

22

Szucsánszki szépített (11-10).

22

Karl Erik Böhn időt kért, mert a norvégok 4-0-s rohammal mínusz kettőről plusz kettőre fordítottak.

22

Edin kapott sárgát.

22

Szucsánszki passzát lefülelték, Edin kapuig rohant (11-9).

20

Lunde Haraldsen védése után a labda a lécre pattant, a másik oldalon Edin lövését a cserként pályára lépő Herr védte.

20

Edin középről, laposan lőtt gólt - ismét előny a norvégoknál (10-9).

19

Gyorsan kihasználta az emberelőnyt a norvég csapat, Herrem a balszélről egyenlített (9-9).

18

Riegelhuth-Koren szépített (8-9).

18

Görbicz góljával emberhátrányban nőtt kettőre az előny (7-9).

17

Löke játszotta tisztára magát, de Kiss bravúrral védett.

17

Szekeresé az első két perc a mérkőzésen.

17

Szucsánszki végre betalált (7-8).

16

Alstad egyenlített (7-7).

15

Szamoránsky belépett a hatoson belülre, Lunde Borgersen elépte - sok a technikai hiba, kérdés, ez melyik csapatot zavarja majd meg.

14

Sullandnak nem megy a lövés, mosrt Alstad is hibázott.

14

Szamoránsky kőkeményen megragadta Lökét, sárga lap.

12

Szamoránsky révén ismét előny nálunk (6-7).

11

Frafjord nagy bejátszást kapott, de a kapu fölé pattintott.

11

Tomori gyorsan válaszolt (6-6).

10

Breivang Tomorival a nyakán is betalált (6-5).

7

Szamoránsky lövését Lunde Haraldsen védte, az ellenakcióból Herrem átejtette Kisst (4-3).

6

Tomori lövését Lunde védte, Görbicz lapos lövését azonban nem tudta hárítani klubtársa (3-3).

6

Lunde Borgersen rántotta le Görbiczet, sárga lap.

5

Riegelhuth-Koren azonban gyorsan javított (3-2).

4

Riegelhuth-Koren a vonalra lépett, így hiába lőtt gólt.

4

Sulland második lövése a bal kapufa mellé szállt.

3

Tomori átlövésével ismét iksz (2-2).

3

Kiss, majd Lunde is védett, gólt Alstad szerzett (2-1).

2

Szamoránsky válaszolt (1-1).

2

Riegelhuth-Koren az első gól szerzője (1-0).

1

Szucsánszki első lövése méterekkel a kapu fölé szállt.

1

Elkezdődött a mérkőzés.

Eddig azért tűnt pikánsnak a meccs, mert a magyar kapitány és a norvégok beállósa egy párt alkotott. Most azért, mert pénteken elárulták, hogy szakítottak.

Forrás: MTI/Kovács Anikó

Karl Erik Böhn szövetségi kapitány cserélt 16 fős keretben: Szabó Valéria helyére Vincze Melinda került.

Az utóbbi nyolc évben ráadásul többször is súlyos vereséget szenvedett a magyar válogatott. A 2004-es magyarországi Eb elődöntőjében 44-29-re, a 2008-as Eb-középdöntőben 34-20-ra, a 2009-es aarhusi Világkupán 33-13-ra, a két évvel ezelőtti Eb lillehammeri csoportmérkőzésén 34-13-ra győzött Norvégia.

A magyar válogatott az elmúlt hét évben nem tudta legyőzni a norvégokat tétmérkőzésen, ez utoljára a 2005-ös szentpétervári vb-n sikerült, akkor a csoportmeccseken 20-18-re nyertünk.

Az már a románok elleni keddi középdöntő-mérkőzés után kiderült, hogy a magyar és a norvég nőikézilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe, de csak csütörtökön vált biztossá, hogy egymás ellen kell meccselnie a fináléba kerülésért.