Dinamo Kijev (ukrán) - Napoli (olasz) 1-2 (1-2)

Barcelona (spanyol) - Celtic (skót) 7-0 (2-0)
A Manchester City - Mönchengladbach meccs elmaradt.

Bayern München (német) - Rosztov (orosz) 5-0 (2-0)
PSV Eindhoven (holland) - Atlético Madrid (spanyol) 0-1 (0-1)

Na még egy Arsenal-csere: Elneny állt be Özil helyére.

95

De nem született több gól, maradt az 1-1.

95

Kassai négy perc helyett ötöt hosszabbított, az utolsó pillanatban még Marquinhos fejelhetett volna gólt.

93

... majd Verratti is.

93

Verratti és Giroud kakaskodásának az lett a vége, hogy előbb az Arsenal franciája kapta meg második sárgáját...

93

Félidei eredmények

A csoport:
Basel (svájci) - Ludogorec (bolgár) 0-1.
Paris Saint-Germain (francia) - Arsenal (angol) 1-0.

B csoport:
Benfica (portugál) - Besiktas (török) 1-0.
Dinamo Kijev (ukrán) - Napoli (olasz) 1-2.

C csoport:
Barcelona (spanyol)-Celtic Glasgow (skót) 2-0.
A Manchester City-Mönchengladbach meccs elmaradt.

88

Giroud szabálytalankodott Meunier-vel, villant a sárga lap.

83

Meg is nyerhette volna a meccset az Arsenal, Alexis Sánchez labdájából Iwobi szerzhetett volna gólt, de a PSG kapusa nagyot védett.

81

Cavani lépett ki a védők közül, lendületből el akarta húzni a labdát Ospina mellett, de a kapus óriási bravúrral, kézzel elütötte a labdát.

79
Csere le: Grzegorz Krychowiak
79

Cserélt a PSG ismét, Pastore érkezett Krychowiak helyére.

78
Gól: Alexis Sanchez
78

Megérte harcolni, egyenlített az Arsenal. Özil balról tökéletesen passzolt Iwobihoz, akinek 12 méteres lövését Aréola bravúrral védte, a kipattanót azonban Alexis Sánchez 15 méterről a jobb sarokba vágta.

73
Csere le: Adrien Rabiot
73

Cseréknek a franciák is, Rabiot helyére Thiago Motta érkezett.

71
Csere le: Francis Coquelin
71

Ismét Ospina mentett a saját hibáját követően. A kapus rossz kirúgását lefülelték a hazaiak, a labda Di María elé került, aki a 16-oson belül átemelte Xhakát, majd a lehulló labdát kapura tűzte, de Ospina nagyot védett.

71

Coquelin le, Xhaka be.

69

Ospina ismét! Rabiot szólóját ugyan megakadályozták a védők, de a felpörgő labda Mustafi fejéről balszerencsés módon a lendületből érkező Cavani elé pattant, akinek lövését az Arsenal kapusa fejjel hárította.

68

Aurier kapott kiváló indítást, de Ospina tökéletesen kicsúszva a kapujából az ötös bal csücskénél menteni tudott.

65

Újabb lehetőség maradt ki, ezúttal Iwobi elől mentettek a francia védők.

63
Csere le: Alex Oxlade-Chamberlain
63

Oxlade-Chamberlainnek ez volt az utolsó megmozdulása a mérkőzésen, Giroud állt be a helyére.

63

Alexis Sanchez zseniális passzával Oxlade-Chamberlain léphetett ki, de 6 méterről nem találta el a labdát.

60

A 60. percre szinte teljesen kiegyenlítetté vált a mérkőzés, mind a labdabirtoklást, mind a kapura lövéseket illetően.

54

Nagyon nyom az Arsenal, ezúttal Coquelin lökete kerülte el a hazai kaput.

Forrás: AFP/Miguel Medina
Francis Coquelin

53

Di María kapott szenzációs indítást, Monreal szorításában a kapuig rohant, majd esett egy nagyot - Kassai a visszajátszás szerint helyesen továbbot intett és kirúgást ítélt.

50

Szinte végig az angoloknál van a labda, de az utolsó kényszerítők és beadások nem sikerülnek.

47

Lendületesen kezdett az Arsenal, Alexis Sánchez közeli lövését Marquinhos blokkolta.

46

Folytatódott, csere egyik oldalon sincs.

45

Ennyi volt az első félidő, a PSG megérdemelten vezet.

42

Akár 3-0 is lehetne már... de ezúttal Di María passzát követően Cavani rúgott lyukat az ötösön.

39

Indulhatott volna a gyors PSG-kontra, de ki kapta a labdát? A lesen álló Di María.

34

Ez hogy maradt ki? Egy hazai indításba Monreal becsúszva beleért, ez megzavarta Koscielnyt, akit Cavani lefutott, a 16-os vonaláig kifutó Ospina is tétovázott, így az argentin lendületből elhúzta a kapus mellett a labdát, de estében az üres kapu mellé lőtt.

33

Egy szöglet után a labda visszakerült Verrattihoz, aki majdnem kiugratta Maxwellt, azonban a szélső centikkel lemaradt a labdáról.

30

Ismét Aurier próbálkozott jobb oldalról, de beadására ezúttal senki sem érkezett.

24
Sárga lap: Francis Coquelin
24

Az elmúlt percekben sokat javult az Arsenal, de a nagy hajtásba szabálytalanság is becsúszik: Coquelin kapott sárgát, amiért letalpalta Krychowiakot.

21

Na, végre valami: Monreal passzával Iwobi játszotta tisztára magát a 16-os bal szélén, átívelt a hosszú sarokra, de Oxlade-Chamberlain nem a kapura, inkább középre fejelt, és a védők felszabadítottak.

15

Az első negyedórában egyértelműen jobban futballozott a hazai csapat. Wenger játékosai szétszórtan és tanácstalanul rohangálnak, nem lesz jó vége, ha nem kapják össze magukat.

13

Di María jobb oldali szögletével majdnem meglepte Ospinát, aki visszanyúlva tolta ki a léc alól a labdát.

10

Újabb nagy PSG-helyzet, végül Di María hozta helyzetbe Rabiot-t, de Koscielny az utolsó pillanatban blokkolni tudott.

8
8

Verrattié a mérkőzés első sárga lapja.

5

Cavani nem volt elég gyors, a BL-csúcsot még mindig Roy Makaay tartja, aki a 11. másodpercben talált be a Bayern játékosaként a Real Madrid kapujába 2007-ben.

1
Gól: Edinson Cavani
1
Assist: Serge Aurier
1

Máris vezet a PSG, a 44. másodpercben Aurier jobb oldali beadására Cavani tökéletesen érkezett, és megelőzve védőjét a kapuba csúsztatott.

1

Elkezdődött a mérkőzés.

0

A Sport TV stúdiójában a szakértők - Bognár György és Nyilasi Tibor - hosszasan elemezték, hogy nem lesz így jó a PSG taktikája, hiszen csak egyetlen kapura veszélyes támadóval állnak fel. Úgy tűnik, Emerynek ennyi is elég.

0

Özönvíz!

A mai programból egy mérkőzés elmarad, a manchesteri özönvízszerű eső miatt nem tudják megrendezni a City-Mönchengladbach mérkőzést.

0

A meccset Kassai Viktor vezeti, aki a 43. Bajnokok Ligája-fellépésére készül.

Forrás: AFP/Odd Andersen
BL, Bajnokok Ligája, FC Barcelona, Bayern Müncen, Kassai Viktor szigorú

0

A védelem tengelyében Laurent Koscielny mellett Shkodran Mustafi kapott helyet - a másik két középső védő, Per Mertesacker és Gabriel sérült.

0

Az Arsenalban több a meglepetés, a kapuban Ospina kezd, a kezdő 11 tagja Iwobi és Oxlade-Chamberlain is, míg Giroud csak a kispadon kapott helyet.

0

A párizsiak kezdőcsapatában nincs meglepetés, hacsak nem az, hogy Matuidi egy számára kissé idegen poszton, a bal szélen kezd.

0

A hazaiaknál nagy érdeklődéssel várják Unai Emery bemutatkozását, a hazai bajnokság négy mérkőzése után nemzetközi színtéren először irányítja a PSG-t. A spanyol szakember egy váratlant már húzott: kitette a keretből a nyáron szerződtetett Hatem Ben Arfát. Indoklása szerint a játékosnak többet és jobban kell dolgoznia.

0

0

Az Arsenalra szintén az állandóság a jellemző a Bajnokok Ligájában, a londoniak ugyanis az elmúlt hat szezonban rendre nyolcaddöntőbe jutottak, igaz, ott kiestek.

0

A francia bajnokságot az elmúlt években uraló PSG az utóbbi időben minden BL-idénynek komoly tervekkel vágott neki, s a legutóbbi négy évben rendre eljutott a sorozat negyeddöntőjéig, ám minden alkalommal a legjobb nyolc volt a végállomás a számára.

0

Az A csoport két kiemelkedő együttese, a Paris Saint-Germain és az Arsenal vívja Párizsban a csoportkör első napjának rangadóját a labdarúgó Bajnokok Ligájában.