Madrid (Spanyolország), Estadio Vicente Calderon, 2016.09.28., 02:00

Bayern München Bayern München
KözvetítésCsapatok
96

Végeredmények

Arsenal-Basel 2-0, Besiktas-Dinamo Kijev 1-1, Celtic-Manchester City 3-3, Rosztov-PSV 2-2, Ludogorec-PSG 1-3, Mönchengladbach-Barcelona 1-2, Napoli-Benfica 4-2.

95

Vége!

Marciniak lefújta, nyert, és átvette a vezetést a csoportban az Atlético Madrid. A Bayern játékából ma hiányzott valami, végig a spanyolok akarata érvényesült a meccsen. Remek meccs volt, köszönjük a figyelmet.

94

Nem is érdemelné meg a Bayern

Mármint az egyenlítést. Jobb volt ma az Atlético, megérdemelten nyerik meg a meccset. Másfél perc van hátra, idő még lenne rá.

92

Itt az utolsó csere

Csatár helyett védekező középpályás: Griezmann helyén Partey az utolsó 2-3 percre.

Elaludt a Bayern védelem

Godin maradt szabadon a 16-oson belül, jó labdát is kapott, de túl sokat várt, és beleléptek a lövésébe. A szöglet után Gameiro bombázott a röviden az oldalhálóba.

89

Azt leszögezhetjük,

hogy ezzel az Atléticóval idén is számolni kell. Amit csinálnak, azt hibátlanul csinálják, és idén már futballból is többet mutatnak. Tökéletes gépezetként mozog a csapat, és ezúttal Cholo Simeone is eléggé megveri Ancelottit.

86
Sárga lap: Arturo Vidal
86

Mindenki felépült

Két percig állt a játék, mire összekaparták a két játékost.

84
Kihagyott szabadrúgás: Antoine Griezmann
84

Vidal nem tud leállni

Sárgát kap egy igen rosszul kinéző fault miatt, amibe ő is belesérült. Valójában elcsúszott, és pont elütötte Saúlt.

83

Griezmann kihagyja!

A felső lécet döngette meg a francia, így marad izgalom a végére.

83

Itt lehet a vége!

Büntetőt kap az Atléti! Vidal ütötte el teljesen feleslegesen Filipe Luist, óriási marhaságot csinált a chilei.

81

Robben is megvillan

Most már a kapujához szegezi ellenfelét a Bayern, Robben tűzte rá 17-ről Vidal lekészített labdáját, de a lábak között mellé suhant a labda.

Óriási Bayern-helyzet

Xabi Alonso tökéletes beadása annyira egyedül találta Lewandowskit, hogy a lengyel meglepetésében mellé fejelt 8 méterről, középről.

76

Ez meleg volt!

Koke adta el a labdát a saját 16-osa előtt, Ribéry középről, 16 méterről lőhetett, de Saúl reflexből beleért a labdába, ami szögletre pattant.

75

Újabb remek madridi támadás

Torres most megverte Hummelst, de az alapvonalról a hosszúra átlöbbölt labdájánál nem tudott fejpárbajt nyerni Griezmann. Ilyen kontrákat vezet az Atléti, amely azért elsősorban a vezetését őrzi.

72
Csere le: Yannick Carrasco
72

Fordított a Barcelona!

Arda Turan és Piqué góljaival 9 perc alatt fordítottak a katalánok Mönchengladbachban. A PSG is vezet a Ludogorec otthonában, a Napoli pedig már 4-1-re veri a Benficát.

72

Cserél az Atléti is

Gameiro jön Carrasco helyére, ahogy azt várni lehetett.

70

Ancelotti?

Nem tudjuk, mennyire szülte kényszer a cseréit, de furcsa, hogy Xabi Alonso végigjátszhatja a meccset, Robbent hozta be, és Müllert vitte le, aki pont az olyan meccseken holtbiztos gólszerző, amikor teljesen eltűnik a mezőnyben.

69

Lewandowski és Vidal vesznek össze

Kicsit már feszülnek a Bayern-játékosok, egy rossz passz/rossz helyezkedés vita tört ki a lengyel csatár és a chilei középpályás között.

67

Újra Carrasco

Egy gyönyörű támadás végén a gólszerző lőtt okosan, takarásból, 20 méterről, de Neuer kifigyelte a szándékot, és szögletre paskolta a remek kísérletet.

66
Csere le: Thiago Alcantara
66

A Bayern utolsó cseréje

Ancelotti hét percen belül felhasználja mindhárom cseréjét: Kimmich jön Thiago helyére, aki elég könnyelműen faultolgatott a sárgájával.

62
Csere le: Jerome Boateng
62

Újra cserél a Bayern

Eddig bírta Boateng, a sérüléséből visszatérő Mats Hummels érkezik a helyére.

60

Saúl-bomba

Most megint az Atléti lép feljebb, Saúl lövése emberes, de Neuer 60-as pulzussal kíséri mellé.

59
Csere le: Thomas Mueller
59

Az első csere

Thomas Müllert Arjen Robben váltja. Kell a lendület!

58

Körkapcs III.

A Celtic és a ManCity tovább gyepálják egymást (3-3), sorra maradnak ki a büntetők, fordított a PSG a Ludogorec otthonában, a Napoli pedig alaposan eltángálja a Benficát (3-0).

A Barca továbbra is 1-0-s hátrányban van a Mönchengladbach otthonában.

56

Bayern-lövés

Alaba tört középre balról, 15 méterről kínálta meg Oblakot, aki szögletre ütötte a félmagas kísérletet.

52

Carlo Ancelotti mániákusan rágja a rágóját

Feljebb is jött a Bayern edzője elszántságát látva. Viszont hiába települ át a játék a spanyol térfélre, veszélyes akciókat nem tudnak vezetni a vendégek, mert sziklaszilárd az Atléti védelme.

50

Müller megverte Juanfrant,

de az ötös sarkáról a kapufa külsejét találta el egy szöglet után.

48

Félidei eredmények

47

Jobban kezd az Atléti

Az elszántság továbbra is megvan az Atlétivel, ami úgy megy előre, mintha 0-0 lenne. A Bayernnél van többet a labda, de az történik a pályán, amit a spanyolok akarnak. Ez egyébként már egy ideje igaz a meccsre.

46

Megjött mindenki, kezdhetjük

Miután az Atléti játékosai is méltóztattak visszatérni a pályára, kezdődik a második félidő.

45

Nincs hosszabbítás

Vége az első félidőnek. Remek meccset látunk, tartsanak velünk a második félidőben is.

44

Nem a nagy öregek napja

Xabi Alonsóról már írtuk, hogy nem az igazi, Ribéry sem játszik jól, és Torres is kihagyja a helyzeteit.

43

Keménykedés

Megy az adok-kapok erősen, most Godin faragta meg Lewandowskit. Megúszta a lapot.

40
Sárga lap: Jerome Boateng
40

Uhh, Boateng!

Kimondottan türhő módon rúgta fel Kokét, narancssárga fault volt.

39

Ég a Barca Németországban

Vezet a Mönchengladbach a Barca ellen!

A Rosztov már vezet a PSV ellen, veri a Kijevet a Besiktas.

39

Egy hajszálon múlt

Ribéry balról középre rajtolva centikkel hibázta el a rövid sarkot 10 méterről, miután Lewandowski lekészítette neki a labdát.

35
Assist: Antoine Griezmann
35
Gól: Yannick Carrasco
35

Vezet az Atléti

Carrasco remek lövését nem érte el Neuer.

Előtte Griezmann szerzett labdát a középpályán feltűnően könnyelmű Bayerntől (Xabi Alonso elég bizonytalan), szöktette a támadót, aki nem vezette túl közel, 18 méterről mégis olyan pontosan lőtte ki a bal alsót, hogy a kapufáról pattant be a lövése.

34

Torres: oldalháló

Koke káprázatos passzal találta meg a védőktől elszakadva pulzáló Torrest, aki megcsúszott a lövés pillanatában, így 10 méterről, balról az oldalhálóba bombázott.

33
Sárga lap: Thiago Alcantara
33

Újabb sárga

Thiago rántotta le Filipe Luist a pálya közepén, egyértelmű sárga volt.

30

Jó meccs ez is,

de a Celtic-City durvább, mert ott már 2-2-re állnak. Az Arsenal vágott még egyet a Baselnek, a többi eredmény nem változott.

28

Kijött a Bayern

Lewandowski bólintotta rá az első pontos beadást, pont Oblak kezébe. A Bayern kijött a szorításból, most már újra olyan kiegyensúlyozott a játék, mint az első negyedórában.

26
Sárga lap: Philipp Lahm
25

Lahmé a második sárga

Teljesen jogos, lerúgta Filipe Luiz fejét.

22

A kapufa már megvolt!

Mit hagyott ki Torres! Egy Lewandowski fején megcsúszó Atléti-szögletet 3 méterről stukkolt a kapufára. Nagyon érik a gól!

22

Ez az Atléti percei

Most nyomás alatt a Bayern kapuja.

19

Körkapcs

Az Arsenal a Basel ellen vezet 1-0-ra, a Celtic veri a ManCityt (2-1), a Ludogorec vezet a PSG ellen (1-0), a Napoli is előnyben a Benficával szemben (1-0), 1-1-re áll a Rosztov-PSV. A többi meccsen nincs gól, Messiék is 0-0-ra állnak a Mönchengladbachhal szemben.

18

Neuertől is bravúr kell

Xabi Alonso adta el nagyon rossz helyen a labdát, Carrasco meg is iramodott vele, de 22 méteres lövését Neuer védte.

16

Felpörgött

A sorfalról ment szögletre Alaba 25 méteres kísérlete.

15
Sárga lap: Saul Niguez
15

Az első lap

Saúl kapja, nagyobb baj az Atlétinek, hogy jó helyzetből jön szabaddal a Bayern.

13

Helyzettel válaszol a Bayern

Oblaktól kellett gyors vetődés, különben Thomas Müller megszerezte volna a vezetést a Bayernnek. A német remek kapáslövése behasított volna a bal alsóba.

12

Történés van!

Fernando Torres csapott le a szerencsétlenkedő Bayer-védők által eladott labdára, de végül a lövésébe bele tudott vetődni Javi Martinez. Nagy helyzet volt!

8

Támad az Atléti

Elég magasan, bőven a Bayern térfelén kezdi a védekezést a spanyol csapat, náluk is van többet a labda. Veszélyes helyzet még nem alakult ki, de jó iramú, kellően feszült a meccs.

5

Kahn ma nehezen ért be a munkahelyére

3

Az első három perc

Kóstolgatják egymást a felek, nagyon komoly sokk csak a Bayern cseremezét meglátva ért minket.

1

Na, lássuk!

Az Atlético Madrid kezdett.

0

Füttykoncert

Az UEFA himnuszát óriási füttykoncert fogadja.

0

Vannak müncheniek is

Persze telt ház van a Vicente Calderónban.

0

Ancelotti szerény

Az egyik német stúdióbeszélgetésben szóba került Carlo Ancelotti új könyve, amiben szerényen azt írja, "ha a kajáról van szó, én vagyok Olaszország, Európa és a világ bajnoka". Rá is kívántam egy jó pasta sutára.

0

Aki nem tudná

Az első fordulóban az Atléti Eindhovenben verte a PSV-t (0-1), a Bayern pedig feltörölte a pályát a Rosztovval (5-0). Nem tűnik túl bátor kijelentésnek, hogy sokkal inkább a csoportelsőség a tét ma este, mintsem a továbbjutás kérdése.

0

Senkit nem érdeklő statisztika

A két csapat eddig négyszer találkozott, a Bayern kétszer, az Atléti egyszer nyert, egy döntetlen született. A gólarányban már masszívabb a német fölény, 3-7-ről kezdik az ötödik meccsüket durván negyedóra múlva.

0

Kőkemény statisztika

Az Atlético Madrid a legutóbbi 30 nemzetközi meccséből 25-öt megnyert a Vicente Calderónban. Egyébként idén még mindkét csapat veretlen minden fronton.

Forrás: AFP
Cholo tudja, mi a dörgés
Forrás: AFP

0

Tavaly már régen volt

A legutóbbi idény elődöntőjében a Bayern hiába nyert hazai pályán 2-1-re, az Atlético megfordította a párharcot, és bejutott a döntőbe, ahol aztán a Real Madridtól kikapott.