Naples (Olaszország), Diego Armando Maradona, 2017.03.07., 01:00

KözvetítésCsapatok
158

Mára ennyit, köszönjük megtisztelő figyelmüket, találkozunk holnap este!

156

És, hogy mennyi lett a másik meccs vége? Hát 5-1 a Bayern München javára. Összesítésben 10-2-vel búcsúztatták az Arsenalt...

101

Nápolyi ígéret a rögtön kezdődő második félidőre:

96

Zidane regnálása alatt még egyszer ment egy félidő alatt 11 lövés a Real Madrid kapujára:

95

Ennél hivatalosabb forrásunk nincs a félidei állásokról:

93

Ha nem tudtuk volna, akkor szólnak nekünk Nyonból, hogy Dries Mertens az utóbbi időben 16 meccsen 17 gólt lőtt.

92

Itt a vége, a Real Madrid idegenben is 3-1-re verte a Napolit, és 6-2-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

91

Morata pályafutása során először veszi be a Napoli kapuját. Ronaldo kapott jó labdát, ő még Reinába lőtt, de a kipattanóra tökéletes ütemben érkezett a spanyol csatár.

88

Elképesztő, hogy Mertens még mindig képes sprintelni egy előrevágott labdára.

87

Mertens lép be a madridi tizenhatosra, ahol gyanús körülmények között kerül a földre - adtak már ilyenért büntetőt.

86

Ghoulam beadását Ramos vágja ki. Próbálja még benyomni a Napoli a Realt.

85

Mertens kap egy kicsit hosszú labdát, amit Pepe el is takarít előle gond nélkül.

85

Arsenal - Bayern 1-5

A 85. percben ismét a két gólszerző villant, Douglas Costa önzetlenségéből Vidal másodszor volt eredményes (1-5).

83

Carvajal parádézott a nápolyi tizenhatoson belül: egy felpördülő labdát előbb mellel, majd lábbal vitt el egy hazai védő mellett, fölött, végül azonban az öt és felesről a kapu fölé lőtt.

81

Marko Rog gondol egyet, és 25-ről elvállalja - bátor kísérlet volt, de nem lett belőle túl jó lövés.

80
Csere le: Luka Modric
80

Zidane meghúzza a harmadik cseréjét is, a ma este nem sokat mutató horvát középpályás ülhet le a kispadra.

80

Pepe tisztáz Carvajal elől, hogy ne legyen szöglet, azonban érkezik Mertens, aki nem félti Carvajal térdét, jócskán otthagyja neki a lábát. Madridi szabadrúgás.

80

Arsenal - Bayern 1-4

És még mindig nem volt vége, a 80. percben Vidal már a negyedik Bayern-gólt szerezte, Mustafi eladott labdáját követően okosan emelte át Ospinát (1-4).

78

Most a Nápoly térfelén zajlik a játék, az imént Ghoulamnak kellett tisztáznia Vázquez elől, most pedig Morata labdája vágódik a blokkról szögletre. Ezt most laposan adják hátra, Marcelo lövése azonban elakad a lábak erdejében.

77
Csere le: Karim Benzema
77

Az ex-juvés Moratát nem fogadta kitörő örömmel a nápolyi publikum.

77

Arsenal - Bayern 1-3

A 77. percben Lewandowski lőtt kapufát, egy perc múlva egy három az egy elleni akciót Douglas Costa végül egyedül is megoldott, egy visszacselt követően 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-3).

77

Mertnest kell ápolni, kapott egy rúgást a lábára.

75
Csere le: Marek Hamsik
75

A szlovák sztárt egy lengyel középpályás váltja.

74

Ronaldo indította a jobb összekötő helyén Lucas Vázquezt, aki középen Benzemát játszotta meg, de Ghoulam nem hagyta kapura fordulni a franciát.

73

Mertens kapott egy nagyon jó labdát, de éppen annyira vette le hosszan, hogy Carvajal még szögletre tudta előle pöckölni. A szögletet Navas kiöklözte.

72

Ronaldo került helyzetbe, de most nem tudta elhúzni a labdát Reina mellett.

70
Csere le: Lorenzo Insigne
70

Elhagyja a pályát a meccs egyetlen olasz játékosa, jön helyette egy gólerős lengyel csatár.

68
Csere le: Gareth Bale
68

Zidane is cserél, lehozza a támadósor egyik ászát, a sérülése után 90 percig még nem terhelhető Bale-t, és helyére Lucas Vázquez áll be.

68

Arsenal - Bayern 1-2

A 68. percben Ospina rossz kirúgását követően Robben szerzett labdát, majd egy kényszerítőt, és egy Arsenal-védő botladozását követően ő is fejezte be az akciót (1-2).

67

Ghoulam végez el egy kis szögletet, amit Hamsík tesz naggyá, de Koulibaly fejese után szól Cakir sípja - támaszkodott az afrikai védő.

66

Callejón a madridi tizenhatoson belül, jól ad középre, de Mertens centikkel lemarad a labdáról.

65

Hosszabb szünet után újabb nápolyi lövés: Ghoulam lépett be a vendégek 16-osára, majd visszagurított Rognak, a fiatal horvát azonban Navas kapuja fölé lőtte a labdát.

64

Ronaldo hajtotta a bicajt Koulibaly mellett, de a végén buta módon inkább kapura lőtt, ahelyett, hogy szögletet harcolt volna ki - azok, ugye, egész jól fizettek mostanában a Realnak.

62

Nem nagyon lehet rajta csodálkozni: a gól kicsit megfogta a Napolit, míg a Real nyilvánvalóan sokkal magabiztosabb lett, mint 0-1-nél volt.

62

Az egyik nápolyi drapi a kezdés előtti élőképből:

Forrás: Origo

61

Ez bizony 100 európai kupameccsen már a 12. gól volt:

59

És, ami a koránkelők számára fontos lehet: itt már biztos, hogy nem lesz hosszabbítás.

59

Közben kisebb helyzet odaát, de egy lapos beadásra jól vetődik ki Keylor Navas.

57
Öngól: Dries Mertens
57

Ez volt Ramos 45. gólja fejjel az eddigi 68-ból, amit  madridi játékosként elért. És ez a védő első tízgólos szezonja!

57

És újabb gól! És újra Sergio Ramos az, aki a legmagasabbra emelkedik. Koulibaly lekésett, Mertens pedig olyan pechesen tette a fejét a labda útjába, hogy ezzel Reina minden esélyét elvette a hárításra.

57

Újabb madridi szöglet következik. Kroos rúgja.

56
Csere le: Allan
56

Maurizio Sarri le is kapja a vehemenst brazilt, akinek a helyére egy fiatal horvát középpályás érkezik.

55
Sárga lap: Allan
55

Allan kapja az első lapot, aki honfitársának, Casemirónak pakolt oda elég keményen.

55

Arsenal - Bayern 1-1

Koscielny elvette a minimális Arsenal-reményeket is, összehozott egy bünetőt, kapott egy piros lapot. A Bayern pedig Lewandowski révén kiegyenlített (1-1). Összesítésben 6-2 a Bayern javára.

54

Ghoulam szögletét kifejelik, majd Marcelo a mezőnybe vágja a labdát.

54

Nápolyi szöglet következik.

53

Bale adta el a labdát, de Pepe most szépen szerelte Mertenst.

52

Amiből kiegyenlít a Real Madrid! Sergio Ramos csúsztatja a labdát a kapuba. Ez volt a védő 67. gólja a Real mezében.

51
Gól: Sergio Ramos
51
Assist: Toni Kroos
51

Hamsík passzolja el a labdát, amire Kroos csap lesz, a furcsa ívben szálló beadására Reina nem jön ki, így Hisaynak kell szögletre csúsztatnia.

49

Továbbra is inkább a vendégek térfelén zajlik a játék, de, ha éppen nem, akkor is ott van Mertens, aki minden labdára rástartol.

48

És már szöglet a túloldalon, de Ramos kicsúsztatja a beadást. A szögletarány egyébként 6-1 a Napoli javára.

47

Máris felírhattunk egy madridi lövést: Kroos adott jó labdát a jobb oldalra áthúzódó Benezmának, aki az oldalhálóba bombázott.

46

Kínzó kérdés még az első félidőből: hová tűnt a Napoli gólja után Florentino Pérez? Kezdésként még ott volt az ugyancsak köddé válni igyekvő Aurelio De Laurentiis mellett:

46

Elkezdődött a második félidő, ezúttal, természetesen, a Real Madrid indította útjára a labdát.

46

Csak azért "majdnem" mert inkább lefújta az első félidőt. 45 perc játék után Napoli–Real Madrid 1-0 (összesítésben 2-3).

46

Mertens ugratta volna még ki Allant a madridi kaputól 20 méterre, de lefülelték a passzát, az ellentámadásból pedig még egy madridi szabadrúgást majdnem megítélt a török bíró.

46

Egy perc a ráadás.

45

Félidő: Arsenal-Bayern 1-0

A győzelem összejöhet a hazaiaknak, de a továbbjutáshoz ennél sokkal több kellene.

45

Carvajal szenved a nápolyi térfélen jó fél perce, mire Cakir sporttárs megállítja a játékot. Hátulról kicsit ráléptek a vádlijára.

44

Jöhet az első madridi szöglet: Marcelo indította Benzemát, majd a francia középre lőtt labdáját éppen a brazil elől vágta ki Diawara. A szöglet nem jelentett veszélyt Reina kapujára.

42

Ez pedig Mertens kapufája, ami, ha bemegy... de nem is folytatjuk.

42

Mertens fáradhatatlanul indul minden labdára, most is így tett, azonban, ahhoz, hogy helyzetbe kerüljön fel kellett löknie Pepét - Cakir játékvezető pedig - helyesen - kifelé ítélt szabadrúgást.

41

Megmutatjuk Ronaldo kapufáját, ami, ha bemegy... akkor gól:

39

Hamsíkot ugratták ki, a szlovák meg is lódult, de nem tudott Ramos mellett akkora előnyt szerezni, hogy nyugodtan célba vehesse a Navas kapuját, így csak fölé vágni tudta a labdát.

38

Majdnem 2-0! Egy rossz passzba nyúlt bele szerencsétlenül Kroos, így a labda pont Mertens elé került, aki a 16-os jobb oldaláról lőtt és, mint Ronaldo lövésénél, a kapufa tövéről jött vissza a labda.

38

Hű, mi maradt ki!

Egy gyors ellenakciót követően Lewandowski kapott kitűnő labdát, de ziccerben rosszul találta el.

37

Insigne "autózta" körbe Modricot, és az ideális ívet elhagyva is gyorsabb volt a horvátnál, azonban Pepe biztosított, és megálljt parancsolt az olasznak.

35

Jól is tekerte be Mertens, Koulibaly pedig ment föl a lifttel a labdára, de ahhoz túl magas volt, hogy meg tudja bólintani.

34

Walcott megpróbálta

Walcott ezúttal Mustafi átadását követően ugyanolyan pozícióból tüzelt, mint a gól előtt, de ezúttal az oldalhálót találta el.

Forrás: AFP/Ben Stansall
Walcott nem lankad

34

Nápolyi szöglet, amit Insigne harcolt ki Pepe mellett.

32

Allan talán megúszott egy sárgát, miután mellbe könyökölte Modricot a középpályán.

31

Most Mertens kapott egy hasonlóan szép labdát, kár, hogy az nem a kapu, hanem a szöglet zászló felé ment, így csak a szép mozdulatnak tapsolhattunk.

29

Hajszál híján egyenlített a Madrid! Ronaldo kapott forintos labdát Benzemától, beviharzott Koulibaly mellett a tizenhatoson belülre, elhúzta a labdát a kapujából kilépő Reina mellett, majd a kapufa tövére gurított.

26

Képzeljék el ezt a gól után:

25

Egy gólra van most a Napoli a történelmi BL-negyeddöntőtől - persze nagyon sok van még hátra ebből a meccsből.

24
Assist: Marek Hamsik
24
Gól: Dries Mertens
24

Vezet a Napoli!

Hamsík indította a bal összekötő helyén Mertenst, aki betört a Real tizenhatosára, majd nagyjából annak a sarkáról a hosszú, azaz a bal alsóba gurított.

22

Bale nevét már többször is leírhattuk, de másik két éktársa, azaz Cé és Benzema jóformán, mintha a szállodában maradt volna.

21

Kroos hozza játékba Bale-t, a walesi meg is keveri Koulibalyt, de nem annyira, hogy helyzetbe tudjon kerülni, sőt még egy szögletet sem tud kiharcolni a Real számára.

20

Arsenal-Bayern 1-0

Hopp, egy váratlan húzással vezet az Arsenal. Walcott betört a 16-oson belülre, majd jobbról, éles szögből bevarrta Neuer feje fölé a labdát (1-0).

19

"Nápoly, újabb vereség" - ehh, non guffare!

18

Bale is célba vette Reina kapuját, de az eredmény ugyanaz lett, mint az imént Kroos lövésénél.

17

Hamsík szerelte a hazai 16-oson belül Bale-t, ami után a walesi a földre került, de szó sem volt szabálytalanságról. Kirúgás helyett viszont szögletnek kellett volna jönnie.

16

Hamsík újabb lövése, balról az ellenkező alsót vette célba, de most jócskán mellé gurult a labda.

15

Érkezik a válasz: Modric-Bale-Kroos a labda útja, melynek végén a német középpályás vette célba Reina kapuját - a spanyol ölbe kapta a labdát.

14

Insigne megint majdnem meglepte Keylor Navast: ezúttal közel 30-ról küldte kapura a labdát az olasz csatár, a costa-ricai kapus azonban ujjheggyel mellé tolta a laposan suhanó lövést.

14

Veszélyes Giroud-fejes

Az Arsenalé az első komolyabb helyzet, de Xhaka beadását a Welbeck sérülése miatt mégis kezdő Giroud a bal alsó sarok mellé fejelte.

11

Először lendült akcióba a BBC: Benzema indította Ronaldón keresztül Bale-t, a walesi a tizenhatoson belül csinált egy cselt, majd a túloldalra ívelt a kapu elé, de lesen volt a labdát váró Kroos.

10

Egyelőre csak a pénztárgép-szalagok

Londonban az első tíz percben a pénztárgép-szalagok okoztak gondot, a görög játékvezető másfél perc után kérte a rendezőket, hogy intézkedjenek.

9

A Real nem töri össze magát az idegenben szerzett gólért, inkább arra fordítják erejüket, hogy megfékezzék a kezdeti hazai rohamokat.

8

Veszélyesen tekeredett a kapu elé, Navas csak szögletre tudta ökölzni a labdát, Ghoulam ismétlése már nem volt veszélyes. Hamsík kapu felé tartó lövése már inkább, de egy méterrel a bal kapufal mellett suhant el a labda.

7

Újabb olasz szöglet, Pepének kellett mentenie Mertens elől.

7

Callejón átadását fülelte le Carvajal, majd Ronaldót hozta játékba. A portugál minden labdaérintését félelmetes füttykoncert kíséri.

5

Mertenst állítja meg lesen a partjelző, aki éles szemmel szúrta ki azt a tíz centit, amivel a belga előrébb volt, mint a madridi védelem.

4

A Real is feltűnik már az ellen tizenhatosánál, de egy bedobásnál nem jutnak tovább.

3

Ghoulam tette középre a labdát, ami éppen csak elsuhant Hamsík lába előtt. Na, ez már helyzet volt!

2

Kroos fejelte haza kissé kurtán a labdát, amire Insigne kis híján lecsapott. Közel volt az eset a kapuhoz, de ettől még nem volt igazán veszélyes.

1

Rögtön itt van az első próbálkozás, Diawara lövése gellert kap egy védő lábán, és máris túl vagyunk az első nápolyi szögleten.

1

Elkezdődött a találkozó, a Napolié az első labdaérintés.

0

Mindkét gárda nagy terveket szövöget: a Napoli fennállása során először jutna a legjobb nyolc közép a BL-ben, míg a Real Madrid arra készül, amire 1993 óta minden BL-címvédő, de, ami még senkinek sem sikerült – azaz a duplázásban.

0

De ez sem egy rossz 11:

0

A Real Madrid kezdője, benne újra együtt a nagy hármas, azaz Gareth Bale, Karim Benzema és Cristiano Ronaldo.

0

Micsoda csatársorok!

Arséne Wenger valóban komolyan gondolja a lehetetlent, az Arsenal ugyanis abszolút támadó összeállításban lép pályára. Visszatér a csatársorba a chilei Alexis Sánchez, akit Theo Walcott és Danny Welbeck segít majd, de a három középpályás, Alex Oxlade-Chamberlain, Granit Xhaka és Aaron Ramsey is komoly lendületet adhat.

A Bayern sem tartalékol, Robert Lewandowski mögött Thiago Alcantara játszik majd (azaz Thomas Müller ismét kispados lesz), de ott lesz a pályán Arjen Robben és Franck Ribéry is.

0

Mindezt az ellen a Napoli ellen kellene, amelyik az utolsó 20 európai kupameccséből csak egyet veszített el.

0

Cristiano Ronaldo viszont madridi karrierjében példátlan módon sorozatban öt BL-meccsen maradt gólképtelen. Jut-e vajon ötről a hatra?

0

De, hogy valami biztatót is mondjunk a Real Madrid drukkereinek: a sponyolok eddig 57 alkalommal kezdtek hazai győzelemmel egy kupapárharcot és 44-szer továbbjutottak. Ja, és a Real az utóbbi 46(!) meccsén mindig lőtt legalább egy gólt.

0

Összességében ugyanakkor a spanyoloknak korántsem ilyen pozitív a mérlegük az olasz csapatok elleni egyenes kieséses párharcok terén: a 2015-16-os BL-idényben ugyanebben a fázisban búcsúztatták az AS Romát, előtte azonban mind a nyolc, olasz csapat elleni párharcukat elveszítették.

0

És akkor a lényeg, azaz annak az egy meccsnek az eredménye: Madridban két góllal, 2-0-ra nyert a Real, míg Nápolyban 1-1-es döntetlen született. Köszönhetően ennek a Butrageno-gólnak:

0

Azon az 1987-es meccsen a hazaiak részéről Diego Maradona, míg a vendégektől Amerigo Gallego viselte a kapitányi karszalagot.

0

Persze ez csak hagyományőrzés volt, hiszen a két csapat eddigi egyetlen európai kupapárharcában, 1987-ben ugyanígy tettek az olaszok.

0

Illetve már korábban elkezdték: a legelszántabb Napoli-drukkerek egy csoportja a Real szállodja előtt hangoskodva töltötte az éjszakát, lehetőleg minél több álmatlan percet okozva ezzel Ronaldóéknak.

0

Már csak azért sem, mert a nápolyi San Paoló Stadionban félelmetes lesz a hangulat. Három órával a kezdés előtt a szurolók már el is kezdték a munkát:

0

Honnan hová?

A Real 3-1-es, míg a Bayern 5-1-es vezetésről indulva menetelne a tovább a legjobb nyolc közé. A bajoroknak vélhetően nem lesz nehéz doltuk, a Realnak viszont nem lesz feltétlenül könnyű.

0

Jó estét és jó szurkolást kívánunk minden kedves olvasónknak, aki velünk tölti a következő órákat, és segítségünkkel követi a Napoli–Real Madrid és az Arsenal–Bayern München Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágókat.