Monaco (Franciaország), Stade Louis II, Monaco, 2017.03.15., 01:00

Manchester City Manchester City
KözvetítésCsapatok
160

Ezennel a BL nyolcaddöntői véget értek, megvan a nyolc negyeddöntősünk, jelesül: Atlético Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern München, Borussia Dortmund, Leicester City, Monaco, Juventus. Sorsolás pénteken, március 17-én Nyonban!

159

A másik meccs végeredménye pedig:

158

Bizony, bizony ez történt: negyeddöntős a Monaco!

157

Azt kell mondjuk, hogy teljesen megérdemelt a Monaco továbbjutása, mert a City ugyan csodásan játszott az első meccsen, de ma este egy húsz perces periódust leszámítva semmit nem mutattak a két héttel ezelőtt játékukból.

97

Leonardo Jardim, mondhatjuk, hogy a támadó focit preferálja:

95

Leleplezzük a 18 éves csodagyerek, Kylian Mbappé titkát! Tudják, ki a példaképe? Igen, ő.

93

Hölgyeim és uraim, itt a vége! A Manchester City búcsúzik, mert a Monaco 3-1-re legyőzi őket hazai pályán, és 6-6-tal, idegenben lőtt több góllal a franciák jutnak a legjobb nyolc közé.

92

De Bruyne kapott egyet Lemartól, és rúghat szabadot 30 méterről - Subasic úgy húzza le, mintha a kapusedzője rugdosna neki a meccs előtt.

92

91

Jónak tűnt, de Sagna elszabta a beadást, ami minden fej fölött átszállt.

89

Pardon, Cardona egyelőre ácsorog az oldalvonal mellet.

88

De Bruyne volt szabálytalan Bakayokóval szemben, hazai szabadrúgás jöhet. De csak a csere után.

87

Támadna a City, de a francia védelem jól áll a lábán, a szerzett labdákból pedig veszélyesen indulnának a fellazuló vendégek középpályán.

86

Megint egy veszélyes francia szabadrúgás, de ezt most jó ütemben és jó messzire öklözi el Caballero.

85

Bakayoko gólja:

84
Csere le: Gael Clichy
84

Védő helyére csatárt hoz be Guardiola. Igaza van, most már nincs mire várni.

81
Csere le: Kylian Mbappe
81

Lövések száma az első félidőben: 6 - 0 a Monacónak.

Lövések száma a második félidőben: 2-6 a Man.Citynek.

80

A City pedig szabadrúgással jöhetett mindjárt a csere után: De Bruyne labdája ravaszdi módon kanyarodott, de végül Subasic díszkísérete mellett elhagyta a pályát.

80

A fiatal, de láthatóan elfáradó csatár helyére egy minden hájjal megkent rutinos középpályás érkezik.

79

Számot adunk szakértelmünkről: mostantól megint a Manchesternek Citynek lesz fontosabb.

78
77
Gól: Tiemoue Bakayoko
77
Assist: Thomas Lemar
77

És milyen remek szabadrúgás! Lemar pazarul tekeri középre, ahol Bakayoko érkezik a legjobb ütemben és védhetetlenül stukkol a bal alsóba.

76

Fabinho került a földre, francia szabadrúgás jobbról, kb. 40 méterre a kaputól.

75

Bernardo Silvát rúgja föl teljesen fölöslegesen. Ha továbbjut a City, Sterlingnek ki kell hagynia a következő meccset.

75

Ez még Sané gólja:

74
Sárga lap: Raheem Sterling
73

Innentől megint a Monacónak lesz fontosabb, de most már a City kezében van meccs. Most például szögletet rúghatnak.

71
Gól: Leroy Sane
71
Assist: Raheem Sterling
71

Sterling kanyarodott be a tizenhatoson belülre, középre vezette a labdát, lőtt, Subasic pont Sané elé ütötte a labdát, a német pedig nem lacafacázott, hanem felvarrta a léc alá.

71

Megint a Manchester City áll továbbjutásra!

70
Csere le: Andrea Raggi
70

Almamy Touré érkezik a sántikáló olasz helyére. A franciának ez mindössze a második BL-meccse az idei szezonban.

69

Agüero lépett ki megint jó ütemben, de Subasic is hasonlóan tett, és megint tisztázni tudott az újabb helyzetet elbaltázó argentin elől.

67

David Silva adta jó ütemben Sanénak a labdát, jött Subasic, és jól fogta a szöget, a német szélső csak az oldalhálóba tudott passzolni kb. tíz méterről. Egyre aktívabb a City.

65

David Silva remek ütemben kapott labdát, centiken múlt, hogy nem volt lesen, de nem volt, és remekül adott középre Agüerónak, azonban Subasic kapus  nem kevésbé remek ütemben jött ki, és lábbal tisztázott szögletre az argentin elől.

64

Munkában a hazai tábor:

62

Sané ment el remek csellel és villámgyorsan a bal oldalon, lerázta Raggit, középre is adott, Agüero azonban rosszul találta el a labdát - Subasic jöhet kirúgással, ami Guardiola kezében kötött ki.

61

Most Sterling harcolt ki egy szögletet, Mendy mellett nem tudta beadni. Megint De Bruyne, megint veszélytelen.

61

A másik meccsen már az Atlético dominál, ráadásul a Leverkusennek három gólt kellene lőnie 30 perc alatt a továbbjutáshoz.

60

Agüero cselezget a 16-oson belül, végül szögletre tisztáznak előle. De Bruyne beadását Germain fejelte ki.

59
Sárga lap: Tiemoue Bakayoko
59

Túl magasra emeli a lábát, miközben Fernandinho igyekszik fejjel elvinni egy labdát. Bakayokónak ki kell hagynia a következő meccset.

58
Sárga lap: Kevin De Bruyne
58

A félpályánál húzta vissza Fabinhót a monacói karjába kapaszkodva.

56

Ha Sterling nem ilyen önzetlen! De Bruyne ad forintos labdát Sterlingnek, aki az öt és feles sarkáról lövés helyett inkább visszagurított Agüerónak - Raggi azonban résen volt, és lekapcsolta a labdát. Ez volt a City első igazi gólhelyzete.

55

Agüero most nagyon szép csellel indul meg a jobb oldalon, de nincs kinek passzolnia, így nem lesz a szép cselből semmi.

55

A másik kapunál három monacói viszi föl a labdát, végül Mbappét kell Clichynek szerelnie a 16-os vonalán. Szép munka volt.

54

Clichy produkált egy ritkán látható beadást, balról 20-ról tette volna be, de rosszul találta el, a labda pedig hatalmas kiflit leírva landolt a másik oldalon.

53

Germain szerzi meg a labdát, amivel Mendyt játssza meg a bal szélen, ő viszont olyan rosszul találja el azt, hogy Nizzából kell visszakérni a játékszert.

51

Sterling teszi középre a labdát, David Silva elé, de jön Subasic is, aki felszedi a labdát, majd csendben tűri, hogy a spanyol egy kicsit belerúg - vitte a lábát a lendület, nem akart rosszat.

50

Az első öt percben többet volt a labda a Citynél és főleg többet voltak az ellenfél térfelén, mint a teljes első félidőben. Különösen David Silva mutat aktivitást.

49

David Silva tette a labdát Fernandinho elé a hazai tizenhatoson belül, de a brazil elé okosan beállt Fabinho, akit csak fellökni tudott előbbi.

48

Most Sterling próbált meglépni a jobb oldalon, de Jemerson szépen szerelte, az angolról pattant az alapvonalon túlra a labda.

47

Agüero nevét kell leírnunk, első ízben a találkozón! Az alapvonalig cselezte magát az argentin, majd egy csapattársaktól mentes területre passzolt a tizenhatoson belül - jöhet a Monaco.

46

Germain vett lendületet Bacary Sagnáról, szabadrúgás a vendégek javára.

46

A Manchester City kezdi a második félidőt.

46

A nap másik meccsén a Leverkusen nagyon erősen kezdett, majd fokozatosan feljött az Atlético Madrid, és a félidő vége előtt Leno kapusnak kétszer is bravúrral kellett védenie. Maradt tehát a 0-0, ami összesítésben 4-2-es Atlético-előnyt jelent.

45

Rocchi játékvezető egyetlen árva szekundumot sem hosszabbít. Vége az első félidőnek, 2-0 a Monacónak, és továbbjutásra áll.

45

Falcao nem izgul, elegáns öltönyben battyogott be az öltözőbe még a lefújás előtt.

44

Higgyék el, írnánk mi nagy City-helyzetekről is, de, ha nincsenek. Még kicsik sem.

44

Mendy indul befelé, de most elkapkodja, és 20 méterről lövi középre, pedig még bőven volt előtte szabad tér.

43
41

Szaladnak a percek, és a City még mindig úgy tesz, mintha nekik jó lenne ez az eredmény. Holott nem az.

39

Üzenjük Bernd Storcknak és a Telkiben készülő magyar válogatott tagjainak, hogy Bernardo Silvára nagyon figyeljenek majd a lisszaboni vb-selejtezőn. Nem rossz játékos, annyit mondunk.

38

Bernardo Silva teszi tovább sarokkal, Germain kapura tör, Caballero pedig mintha a vonat elé jönne, teljesen lemarad, szerencséje, hogy a középre tett labdát, nem tudja az üres kapu irányába fejelni egy hazai játékos.

37

Fernandinho bántja Bernardo Silvát, amiért a portugál szívesen látna egy sárga lapot, de Rocchi játékvezető nem lát rá okot - nem is volt az olyan súlyos.

35

Lemar nagyon veszélyes tekerte kapura, de Caballero résen volt, és kiöklözte a vele együtt ugró Jemerson elől.

34

Bernardo Silvát vágja föl Clichy a szögletzászló közelében, hazai szabadrúgás jöhet.

33

Fabinhóról is van egy értékes statisztikánk: míg az előző meccsen két gólpasszal, most egy góllal veszi ki a részét a munkából.

31

Mi szóltunk az előbb. Összesítésben mot 5-5, de idegenben rúgott több góllal már a Monaco áll továbbjutásra.

29
Assist: Benjamin Mendy
29
Gól: Fabinho
29

Mendy remekül adott balról középre, nem egyenesen középre rúgva a labdát, hanem kicsit vissza, amire óramű pontossággal érkezett Fabinho, akinek csak a kapuba kellett passzolnia.

29

Ott a második!

28

De Bruyne húzott kapura középen, Raggi futott vele, és tanárian szerelte a belgát a tizenhatos vonala előtt.

26

Majdnem volt egy jó támadása a Citynek, Stones indította Fernandinhót, aki a bal oldalon elfutó Sterlinget hozta játékba - de hiába, mert az angol már lesen volt.

25

David Silvát bántotta Fabinho, szabadrúgással jöhet a City.

23

Germain csúsztatott bele egy labdába, amit Kolarov bólintott szögletre. Lemar próbálkozását Sidibe gyűjti be a túloldalon és cseréli bedobásra a szögletet.

22

Megint három passzal felért a City kapujához a Monaco, Bakayoko és Mendy volt a labda útja, utóbbi beadása után szögletre tisztáztak, amiben viszont nem volt veszély.

21

Kellene valamit mutatni, főnök!

21

Ezzel a góllal vezet a Monaco:

20

Nem mondhatjuk, hogy Kevin De Bruyne rosszul passzoló játékos lenne, de most egy percen belül kétszer adta el a labdát a saját térfelén. Lehet, hogy nem tudják az angolok, de, ha még egy gólt lő a Monaco, akkor ők bizony már kiesésre fognak állni.

19

De Bruyne próbálta megjátszani Sterlinget, de az angol szélsőnek esélye sem volt Mendy mellett.

18

Megint labdát veszít a City a saját térfele közepén, Germain tol rajta kettőt-hármat, majd 25-ről egy fél méterrel a kapu fölé tüzel.

18

A másik meccsen a Leverkusen arcátlanul támadószellemben kezdett, azonban a 4-2-es hátrányán nem tudott faragni az első negyedórában.

16

Mbappé belövi a másodikat is, de hiába volt szép megmozdulás, valóban lesről lépett ki az ifjú csatár.

15

Ugye, milyen okosak vagyunk? Kylian Mbappé az utóbbi 11 meccsén a 11. gólját lőtte!

13

Jemerson állítja meg egy talpalással David Silvát a félpályánál. Az angolok kicsit lassan térnek észhez a gól után, de ne legyenek kétségeink, előbb-utóbb megérkeznek a meccsbe.

12

Bernardo Silvának rúgott oda a francia védő.

11
Sárga lap: Bacary Sagna
11

Támadásban maradt a Monaco. Lemar végezhet el szabadrúgást, de kb. 30-ról beívelés helyett inkább rálőtte, nem volt nehéz dolta Caballerónak.

8
Assist: Bernardo Silva
8
Gól: Kylian Mbappe
8

A szöglet után nem tudnak felszabadítani a védők, Mendy szlalomozása után még tisztáznak, Bernardo Silva erőből középre lőtt labdájába azonban a 18 éves szélső remekül tette bele a lábát.

8

Vezet a Monaco!

7

Mit hagyott ki Mbappé! Egy jó labdaszerzés után a fiatal támadó egyedül ment kapura, de Caballero védeni tudott.

6

Az odavágón is remeklő Mbappé húzza meg a bal oldalt, de a beadását könnyedén fülelik le a vendégek védői.

5

A City tizenhatosán folyt a játék, Bernardo Silva cselezgetett jól, de a pontos beadások elmaradtak az akció végén.

4

De Bruyne megy el a jobb oldalon, majd futtából középre ad, Subasic pedig magához öleli a labdát.

3

A Monaco, csakúgy, mint az első meccsen, már a City kapujának közelében letámadja az angolokat. Ez két hete egy darabig bejött, de aztán a 70. percre elfogyott az erő.

2

Bernardo Silva indult meg szép cselekkel, utána viszont Valére Germain nem tudta középre adni a labdát.

1

Subasic vágta előre, Mbappé rárajtolt, de a magasra pattanó labdát, Caballero lehúzta előle, és már küldte is vissza a mezőnybe.

1

Hát akkor lássuk! A hazai csapat, azaz a Monaco kezdi a mérkőzést. De csak azt követően, hogy a játékvezető új labdát kért.

0

Csakhogy mindenki tisztában legyen azzal, mi vár rá: a Monaco 1991-ben a KEK-ben 8-0-ra verte a Swansea-t, 2003-ban pedig 8-3-ra a Deportivót - ez a meccs egészen az idei Dortmund–Legia Warszawa (8-4) meccsig a BL történetének leggólgazdagabb meccse volt.

0

A nemzetközi porondon egyik gárda sem számít igazán nagymenőnek: a franciák két elbukott kupadöntővel (KEK 1992, vs. Werder Bremen 0-2, és BL 2004, vs. Porto 0-3), míg a City 1970-ben behúzott egy KEK-győzelmet, a döntőben 2-1-re legyőzve a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

0

El ne felejtsük megemlíteni, hogy keveredett ide a két csapat: a Monaco megnyertje a maga csoportját a Leverkusen, a Tottenham és a CSZKA Moszkva előtt, míg a City második lett a Barcelona mögött, de Mönchengladbach és a Celtic előtt.

0

A Monaco hazai pályán idén 14 meccset játszott, abból 13-at megnyert, egyet elveszített, a gólkülönbsége pedig egészen imponáló 72-15-öt mutat.

0

Mielőtt szó érné a ház elejét, mutatjuk a másik meccs kezdőjét egyenesen Madridból:

0

Jól látszik, hogy a City nem a kétgólos előnye megtatására rendezkedett be, miközben a Monaco kénytelen lesz lemondani legélesebb fegyveréről, a sérült, az első meccsen kettőt vágó Radamel Falcaóról.

0

Persze, ha visszafordítjuk fejünket a Cote d'Azur irányába, akkor meg azt látjuk, hogy a Monaco igazi angol specialista: 5-ből négy európai kupapárharcban elporolta Albion fiait. Az egyetlen vereségre is ki emlékszik már? Ja, mi! Az UEFA mindentudójából előbányásszuk az adatot és már mondjuk is: 1995-ben az UEFA-kupa első körében a Leeds United a hazai 0-1 után idegenben 3-0-ra győzött, bizonyos Anthony Yeboah mesterhármasával.

Forrás: AFP/Patrick Hertzog
Anthony Yeboah (középen) biztosan nem számít Monaco legnépszerűbb vendégének

0

A másik oldalon viszont ott van a 100. BL-meccsére készülő, és a sorozatban meglehetősen veretes múlttal bíró Pep Guardiola, aki ellen csak a bolond fogad, ugyebár.

0

És úgy sejtjük, hogy ez most sem lesz másként, elvégre itt van nekünk a meccsenként 2,89 gólt termelő Monaco, amelyiknek 84 bajnoki gólját még csak megközelíteni sem tudja egyetlen csapat sem széles Európában.

0

Mi jól emlékszünk, mert a második félidőben így járt a kezünk, hogy mindenről beszámoljunk:

0

Ki ne emlékezne az odavágókra? Leverkusen hat, míg Manchesterben egyenesen nyolc gólt hozott egy parádés összecsapás:

0

A mai programban négy csapat pályázik két kiadó helyre, az alábbi párosításban:

0

Jó estét és jó szurkolást! Úgy bizony, maradt még egy este a BL-nyolcaddöntőkből, és nemzeti ünnep ide vagy oda, mi itt vagyunk, hogy lelkesen beszámoljunk a két előttünk álló mérkőzés minden fontos pillanatáról. Tartsanak velünk ma este is!