Madrid (Spanyolország), Estadio Santiago Bernabeu, 2017.04.23., 02:00

Barcelona Barcelona
KözvetítésCsapatok
162

Nemsokára olvashatják helyszíni tudósításunkat Madridból. Köszönjük figyelmüket!

106

42:58 a labdabirtoklási arány a Barca javára. Ez kissé meglepő.

101

Messi 15. bajnoki gólját lőtte az El Clasicók történetében - erre még senki más nem volt képes korábban.

94

Vége az El Clasicónak, 3-2-re nyert a Barcelona, és ezzel megelőzte a Realt - igaz, a madridiak egy meccsel kevesebbet játszottak.

93

Messi túlzott gólörömért sárgát kapott - nem tűnt bosszúsnak.

92

Messi tétmeccsen megszerezte az 500. gólját. Mikor a legjobb ezt, ha nem a Real elleni rangadó 93. percében? Egy remek Barca-akció végén, 14 méterről mattolta az amúgy parádésan védő Navast. A Barca ezzel megelőzte a Realt, igaz, a madridiak egy meccsel kevesebbet játszottak.

86

Marcelo a balszélen szépen futott el, és hajszálpontosan lőtt James felé, a csereként beállt csatár hat méterről a kapuba bombázott. Újra döntetlen.

81

A csereként beállt Kovacic kapott sárgát - Messit szerelte szabálytalanul.

81

Így ünnepelték a barcások Rakitic gólját.

80

A balszélen remek kényszerítőzés után a középen helyezkedő Piqué kap remek labdát, és ziccerben, hat méterről Navasba lő. Ezzel eldőlt volna a meccs.

79
Zidane bajban

78

Ramos páros lábbal próbál becsúszni, a sértett Messi - a bíró pirosat ad a Real csapatkapitányának. Nem volt labda, de hogy jogos-e a kiállítás? Ramos mindenesetre szüntelenül reklamál és mutogat.

77
Piros lap: Sergio Ramos
77
Sárga lap: Daniel Carvajal
74

Luis Enrique lenyom egy kisebb sprintet örömében, a legszomorúbbnak pedig Ronaldo tűnik, csóválja a fejét.

73
Gól: Ivan Rakitic
73

Rakitic igazított egyet a labdán, áttette a bal lábára, majd 18 méterről a jobb pipába csavart. Fordított a Barcelona!

69

Messi két igazítás után 16 méterről lőtt, Navas védett, ismét csak parádésan.

68

Iniesta külsővel tökéletesen tekert az ötös jobb sarkánál berobbanó Suárez felé, ám az uruguayi egészséges lövését Navas kivédte. Egy percen belül itt is, ott is egy-egy százszázalékos helyzet, remek lett a meccs.

67

De ez még mind semmi. Asensio a jobbösszekötő helyén megiramodott, és a balján futó Ronaldóhoz passzolt, kissé az aranylabdás mögé. CR 6 méterről, nagy helyzetben még így is kapura tudta lőni a labdát, de az a felső kapufa fölé szállt. Kissé pontatlan volt a passz, közel volt a gólhoz a Real.

67

Ronaldo hisztizik. Hogy miért? Nem sikerült ollóznia, nem találta el jól a labdát.

65

Iniesta mellel tette oda a labdát Messinek a Real-tizenhatos előterében - elegáns. A Barca közben már vagy fél perce tikitakázik.

63

Alba mentett Ronaldo elől, a jobb kapufa mellett.

60
Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
Két legenda a lelátóról - a brazil Ronaldo és Luis Figo. Mindketten szerepeltek mindkét csapatban.

59

Alighogy megdicsértük a Barca-bekket, majdnem gólt szerzett - fejesét Navas ismét nagy bravúrral hárította.

58

Piquének eddig jól megy a játék.

56

Casemiro a tűzzel, vagy inkább Messivel játszik, a Real sárga laposa viszont ezúttal tökéletesen szerelte az argentint. A madridi nézők másképp gondolják, fütyülnek.

55

Alcácer spiccel lőtt nagy helyzetben, 11 méterről - Navas remek reflexszel védett.

53

Marcelo bal oldali beadása után Benzema Ter Stegenbe fejelt. Nagy helyzet volt!

51

Videó a Messi-sérülésről:

Ömlött a vér Messi szájából az El Clasicón - videó

Marcelóval ütközött. Így lőtte a gólt.

\n

50

Ramos ívelt balról, Ronaldo felugrott - feleslegesen, mert les volt.

50
Forrás: Getty Images/2017 Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno
Messi így is tudott játszani

49

Kroos 15-ről tekert, Ter Stegen szögletre mentett. Veszélyesen csavarodott.

48

Eddig főleg a Realnál a labda. Piqué mentett egy alkalommal szögletre, amiből semmi nem lett.

48

A marca szerint nem volt 11-es, amikor a második percben Umtiti belerúgott CR-be.

48

Szünet. A Real a gól után magára húzta a Barcát, amely a félidő második részében sokkal jobb volt a vendéglátóknál. Hihetetlenül izgalmas második játékrészre van kilátás.

48

Rakitic jobb oldali szöglete után a hosszú oldalon érkező Messi közelről mellé perdített. Óriási helyzet volt!

47

A szóbeszéddel ellentétben nem csak színház a Real Madrid stadionja, legalábbis a Clásicón biztosan nem: itt minden apró mozzanatot zajos tetszéssel/ellenszenvvel fogadnak, attól függően persze, hogy kinek kedvezett - jelenti helyszíni tudósítónk. Hozzátette, a lefújás után borzalmas nagy füttyöt kapott a reklamáló Piqué, Suérez, Messi trió.

47

Casemiro rálépett Messi lábára, akár sárgát is kaphatott volna (abból már volt neki egy).

46

A Barca kezdte a második félidőt.

45

Még egy kép a horrorsérülésről:

44

Így fest Messi betömött szájjal. Még így is gólt tudott szerezni.

41

Messi megint villámgyors, két Real-védő mellett is kapura tudta csavarni a labdát, de az mellé ment. Mint kiderült, nem ő volt pontatlan, a labda megpattant egy madridin, így szöglettel kellett volna jönnie a Barcának.

35

Modric lőtt bátran, 22 méterről - Ter Stegen látványosan védett.

33
33
Assist: Ivan Rakitic
33

A gól után átadta a teret a Real a Barcának, és ezt rögtön ki is használták a vendégek. Rakitic balról passzolt Messinek, aki egy villámgyors csel után, ballal, hét méterről, laposan a kapuba lőtt.

28
Gól: Casemiro
28

Kroos jobb oldali szöglete után a 16-os előterében Marcelóhoz kerül a labda, a brazil a kapu elé ível, Ramos lő közelről, és a labda a kapufa belső éléről pattan ki. Éppen Casemiro elé, aki közelről - lesgyanús helyzetben - nem tud hibázni.

28

Piqué mutogat a társainak, miután Bale elől szögletre ment. Jobb, lelkesebb játékot vár. És mint kiderült, nem véletlenül...

28

Ter Stegennek már négy védése is volt.

25

Modric kezezett, nem sokkal később Benzema meg belassult elöl, elveszítette a labdát.

24

Ronaldo a 16-osról csúnyán mellé-fölé lőtt.

24
Luis Enrique nem tűnik túlságosan nyugodtnak

22

Messi egy zsebkendőt tart a szájához, és úgy futballozik.

21

Messit ápolják

Egy ütközés során Marcelo - véletlenül - lekönyökölte Messit, akinek a szájából folyni kezdett a vér. Ápolni kell!

20

Ronaldo került helyzetbe a 16-os bal szélén, egy csel után tüzelt is jobbal, de a Barca kapusa balra vetődve szépen védett.

19

CR kiugratása után Benzema 10 méterről lő, Ter Stegen véd. Barca-kontra végén Suarez kapásból lőne, de eltöri a labdát - nagyon mellé, nagyon gyengén.

17

Messi lefutott vagy három Real-játékost, főleg Modric volt látványosan lassabb nála, majd az argentin passza után Rakitic lábáról Carvajal lelopta a labdát.

16

A Barca hátul passzolgat, a nézők fütyülnek.

16
Pique vs Ronaldo

14
Forrás: Origo
Telt ház

13

Nem csoda, hogy az előbb Messi a földön végezte, hiszen parádés, megkerülős csellel csinált bolondot Casemiróból.

12
Sárga lap: Casemiro
12

Casemiro előbb felvágja, majd felsegíti Messit. Sárgát kap.

11

Szinte a semmiből. Suárez kap remek labdát a 16-os előterében, 20-ról rásuhintja, laposan - szűk egy méterrel mellé. Nem volt rossz!

8

Büntető lett volna?

7
Remek élőkép

6

Real-kontra végén Ronaldo tüzelt távolról, de Ter Stegennek ez csemege. A madridi szurkolóknak ez azért tetszett, nagy tapsot kap az aranylabdás.

5

Most a Barca iramodott meg a balszélen, de a madridi védelem könnyedén szerelt - Casemiro még sarkazott is egyet.

4

Modric a jobb oldalról ívelt a kapu elé, de Benzema lekésett a beadásról.

2

Umtiti a 16-oson belül Ronaldo jobb vádlijába rúg - a portugál reklamál, a francia lapít.

1

Megkezdődött a nagy meccs!

0

Megvolt a kezdőrúgás is.

0

A két kapitány, Ramos és Iniesta megölelték egymást a kezdőkörben. Szép pillanat!

0

Így kezdenek a csapatok:

0

Semmi érdekes, csak megérkezett Ronaldóék busza:

0

Túlerőben Ronaldóék - legalábbis az árusoknál.

0

Legnagyobb barcás ünneplések:

0

Ujlaky kolléga fotója Ujfalusiról.

A szlovák tévének Tomas Ujfalusi, a Fiorentina és az Atlético Madrid egykori szélsője szakért.

0

A clasicók legnagyobb góljai:

0

Békés vegyülés

Tudósítónk fotói a helyszínről.

Amikor már gyülekeztek a szurkolók. A barcások és a realosok békésen vegyültek.

0

Olvasta, hallotta, hogy Casemiro áthajtott a kettős záróvonalon?

0

A Real Madrid az őszi bajnokin 1-1-es döntetlent ért el a Camp Nouban, de a Santiago Bernabéu Stadionban 2014. október 25-én győzött legutóbb (3-1) a nagy rivális ellen.

0

Jelenleg a Real Madrid előnye három pont, amely győzelme esetén megduplázódna. Ráadásul van még egy elmaradt találkozója is, a Celta Vigo elleni idegenbeli fellépés. A legutóbbi madridi bajnokit a Barcelona 4-0-ra nyerte meg, a katalánok formáját tekintve hasonló, kiütéses vendéggyőzelem most meglepetés lenne.

0

"Mostantól arra a két sorozatra kell összpontosítanunk, amelyben még versenyben vagyunk. A bajnoki tabellán van esélyünk átvenni a vezetést közvetlen riválisunktól, ami nagyszerű lehetőség" - fogalmazott a meccs előtt Luis Enrique, a Barcelona szakvezetője.

0

Összeállt a BBC

A fővárosiaknál Raphaël Varane és Pepe sérülés miatt biztosan nem léphet pályára, és kérdéses volt Gareth Bale játéka is, akit végül betett a kezdőbe Zidane. Így ismét összeállt a BBC. A Barcelona az eltiltott Neymart nélkülözi, Aleix Vidal és Rafinha pedig sérült.

0

"Egy vizsgát a héten már sikerrel teljesítettünk, most viszont egy újabb vár ránk" - mondta Sergio Ramos, a Real Madrid csapatkapitánya. "A győzelem és a továbbjutás miatt pozitív érzésekkel várjuk a rangadót. Néhányan kisebb sérüléssel bajlódnak, de egy százhúsz perces csata után ez természetes. Ilyen lelkiállapotban viszont öt nap alatt biztosan felépülnek" - nyilatkozta bizakodóan Zidane.

0

Így fest jelenleg a tabella:

0

Amennyiben a Real Madrid a ma esti rangadón hazai pályán legyőzi az FC Barcelonát a spanyol bajnokság 33. fordulójában, szinte behozhatatlan előnyre tesz szert a címvédővel szemben. A két csapat számára a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágója jelentette az El Clásico főpróbáját, amely a Real Madridnak sikerült jobban. Zinédine Zidane vezetőedző csapata ugyanis hosszabbításban legyőzte, ezzel kiejtette a Bayern Münchent, a katalánok viszont gól nélküli döntetlent játszottak a Juventusszal, így kiestek.