Átadták az érmeket, az ünneplés folytatódik.

Forrás: Origo
Magasban a kupa

120

Az ezüstérmes Videoton játékosait saját táboruk élteti, kimentek a vendég drukkerekhez, akik megköszönik a szezont.

120

Örömünnep a Bozsik Stadionban.

119

A játékosok egymás nyakába borultak, Marco Rossi a levegőben. Hatalmas ünnep a lelátón és a pályán.

118

A Honvéd 24 év után ünnepelhet ismét bajnoki címet. A két kieső a Gyirmót és az MTK, a bronzérmet a Vasas nyerte.

107

A Vasas a bronzérmes

Vége a Vasas-Mezőkövesdnek is, 1-1, így hiába nyer a Fradi az Újpest ellen, az angyalföldiek nyerték a bronzérmet.

Nincs fordulat

Nem nyert, így a Gyirmót mellett az MTK esik ki az NB I-ből. A többi pályán még zajlik a játék.

Diósgyőr-Debrecen 0-3

104

A többi pályán

Egyenlített az MTK a hosszabbításban. Lesz még fordulat?

103

A Paks a 90. percben megszerezte a vezetést az MTK ellen, ezzel szinte biztos, hogy megvan a második kieső.

Paks-MTK 1-0

100

Kiütés: A DVSC már 3-0-ra vezet Diósgyőrben. Az MTK-nak továbbra is egy gól kell a bennmaradáshoz.

Paks-MTK 0-0

95

BAJNOK A HONVÉD!

Itt a vége, a Budapest Honvéd az NB I bajnokcsapata a 2016-2017-es szezonban.

94

Lanzafamét még a biztonság kedvéért fellökték egyszer. Teljesen feleslegesen.

93

Marco Rossi olyan hevesen dirigál az oldalvonalnál, mintha még 40 perc hátralenne. Ő lehet az első olasz edző az NB I-ben, aki bajnok lesz.

92

Már zúg a "Bajnokcsapat! Bajnokcsapat!" a lelátón.

91

Öt perc lesz a hosszabbítás. Mondhatjuk úgy is, hogy öt perc múlva bajnok lesz a Honvéd?

90
Sárga lap: Vinicius
90

Stopira beadása száll el mindenki feje fölött.

89

Eközben a Honvéd Facebook-oldalán

88
Csere le: József Varga
88

Már Juhász Roland is csatárt játszik a vendégeknél, visszatért régi posztjára.

85

Egyenlített a Mezőkövesd ellen, ezzel újra harmadik helyen a Vasas.

Diósgyőr-Debrecen 0-2

84

Kontráznak a hazaiak, Eppel kapta volna a labdát ziccerben, de Juhász lába közbeszólt.

83
Sárga lap: Dusan Vasiljevic
83

Támad, támad a Videoton, de egyre közelebb a bajnoki címhez a Honvéd.

83

Már kettő góllal vezet a Ferencváros az Újpest ellen.

Vasas-Mezőkövesd 0-1

81
Csere le: Márk Koszta
81

Az utolsó hazai csere: Koszta ment le, Vasiljevic a pályán.

80

Lanzafame faragta Juhász Rolandot, aki válaszul kézzel lökte el a támadót. Nincs sárga.

79

Egy blokkolt lövés után Lazovic ránt le két Honvád-védőt a nyakánál fogva, kifelé jár a szabadrúgás a hazaiaknak. Újabb tömegjelenet a pályán, forrnak az indulatok.

79

Bréking

A Haladás egyenlített a Gyimrót ellen. Ez az egyetlen meccs, aminek nincs közvetlen tétje.

Állás a 65. percben:
Ferencváros-Újpest 1-0

78

Lazovic beadását könnyedén kifejelték a hazai tizenhatosról.

77

Nagyjából 15 perce maradt a Videotonnak.

76
Csere le: George Ikenne-King
75

Cserélt a Honvéd: Ikenne-King ment le (hatalmas tapsot kapott), Lovric állt be a helyére (ő is).

74

Kollégánk küldte:

Kovácsik első félidei bravúrja kísertetiesen hasonlitott arra a védésre, amit Gordon Banks mutatott be az 1970-es vb-n a brazilok elleni meccsen, Pelé fejesenel. Az az évszázad védése lett.

72
Csere le: Máté Pátkai
72

Újabb csere a vendégeknél: Pátkai ment le, Hadzic állt be.

70

Kézben tartja a meccset a Honvéd. A Videoton megy előre becsülettel, de a játék alapján most nincs benne a vendégekben a fordítás. Persze, még van húsz perc, bármi megtörténhet.

68
Sárga lap: Donát Zsótér
68

Eppel küzdött hatalmasat 3 Vidi-védő között, szögletet reklamált (jogosan), de nem kapta meg, a vendégek jöhetnek.

68

Forró a hangulat

A kispestiek beüzemelték a pirót.

Áll a füst a pályán.

66

Nego lesen, megállítják a Vidi támadását.

65

Igazi fieszta van a lelátókon, Eppelt éltetik is természetesen zúg a "Csak a Kispest"!

63

Vezet a Mezőkövesd

A Vasas ellen (0-1), ezzel jelen állás szerint az Újpest ellen vezető Ferencváros a bronzérmes. Izgalmas a versenyfutás a harmadik helyért is.

Állás az 2. félidő elején/szünetben:
Haladás-Gyirmót 0-1

62
Csere le: Roland Szolnoki
62

Cserélt a Videoton is, Szolnoki helyére Géresi állt be.

62

Még a szünet előtt: Marco Rossit a saját játékosai fogták ?le, hogy ne menjen oda Bognárhoz reklamálni lefújás után.

VEZET A HONVÉD!

Ikenne-King jobb oldali beadása után Eppel Márton érkezett tökéletesen középen és négy méterről az alsó sarokba rúgta a labdát. Őrület a Bozsikban.

59

Cserélt a Honvéd, Gazadag hagyta el a pályát és Zsótér Donát állt be.

59

Pazar hangulat a Bozsikban

A szurkolókon semmi sem múlik

57

Az első félidőben a Debrecen kettő, a Ferencváros egy góllal vezet. A DVSC bennmaradása ezzel biztosnak tűnik, a DVTK akkor fog kiesni, ha az MTK legyőzi a Paksot, az a meccs 0-0-ra áll. A Fradi bronzérméhez az kell, hogy a Vasas kikapjon az emberhátrányban játszó Mezőkövesdtől, az a találkozó is 0-0 a szünetben.

Az állás a szünetben:
Vasas-Mezőkövesd 0-0

55

Erre semmi szükség

Lazovic fetreneget egy világra szólót. Ikenne-King rúgta fel a Vidi támadóját, aki indokolatlanul hosszan vergődött a gyepen.

53

Parázs mérkőzés: az első félidőben 27 szabálytalanság történt, ez 1.6 percenként egy.

52

Lazovic szabadrúgása Gróf kezében landolt.

51

Gazdag lépett rá Varga József sarkára, szabadrúgás a Vidinek.

50

Suljic beadása okozott riadalmat, végül mentettek a hazai védők.

50

VÉGE AZ ELSŐ FÉIDŐNEK

Az állás 0-0, egy óra múlva ez a Honvéd bajnoki aranyérmét jelentené.

49

Gróf öleli magához a labdát egy hossz indítás után, Lanzafame a földön, a hazai közönség fütyül.

49

A Debrecen már 2-0-ra vezet Diósgyőrben.

Állás a félidő előtt:

48

És a Videoton-drukkerek is.

46

Folytatjuk

A Videoton indította útjára a labdát a másdik félidőben.

45

Négy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben!

45

Piros lap Mezőkövesdnek, emberelőnyben a Vasas, csökkentek a Fradi bronzesélyei.

43

Tényleg feszültek a csapatok: 21 szabálytalanság volt eddig a mérkőzésen, de csak két sárga.

42

Látszik, hogy a Videotonnak van több rutinja a kiélezett meccsek tekintetében, hazai oldalon forróbbak a fejek.

41

Lanzafame is besárgult, reklamálásért kapta.

40
Sárga lap: Davide Lanzafame
40

Balhé a pályán

Lazovic szabálytalansága után Lanzafamét öntötte el a méreg, sokan csatlakoztak mindkét oldalról. Áll a játék, a higgadt Koszta cipeli arréb Lanzafamét.

40

Lazovics kapta buktatásért a meccs első sárga lapját.

39
Sárga lap: Danko Lazovic
38

A Honvéd szöglete után felszabadít a Vidi védelme.

37

MI MARADT KI?

Hatalmas bravúr Kovácsiktól a Vidi kapujában! Lanzafame beívelése után Kamber fejelt 4 méterről, Kovácsik hihetetlen reakcióval ért le a gólvonalhoz és szögletre ütötte a labdát.

36

Gazdag lépett be okosan Szolnoki elé, utóbbi volt szabálytalan.

35

?Forrong a lelátó. Ha nem lenne egyértelmű: Bognár Tamás játékvezető döntései miatt.

34

Vezet a Ferencváros

A 32. percben Hajnal Tamás volt eredményes büntetőből. De jelen állás szerint még a döntetlenre álló Vasas a bronzérmes.

Állás a 35. percben:
Diósgyőr-Debrecen 0-1

31

Nem sárga?

Pátkai labdavesztése után Eppel vezette a labdát, Varga József lökte fel hátulról. Ezúttal sincs sárga.

30

Nincs 11-es!

Nego és Holender lába akadt össze a hazai 16-oson belül, Bognár nem látott 11-est, most a vendégszurkolók reklamálnak.

30

Máris a másik térfélen a labda, Lanzafame finoman teszi társa elé, de Juhász mesterien avatkozik közbe.

29

Negót állították meg lesen.

27

Lanzafame a földön, Vinícius lökte fel a 16-os vonala előtt. De egy korábbi szabálytalanságot már lefújt a játékvezető, így a félpályáról jöhet a Honvéd. Rossi hevesen reklamál az oldalvonalnál.

26

Sok a kemény belépő

Vinícius a földön, Eppel volt szabálytalan. A Videoton nem vár a hátvédre, azonnal játékba hozták a labdát.

25

Lazovic beívelését Gróf bokszolta ki.

25

Elkésett belépő, szabadrúgás a Videotonnak 35 méterre a hazai kaputól.

24

A Debrecen és Gyirmót gólja óta síri csend.

Állás a 25. percben:
Ferencváros-Újpest 0-0

23

A legjobb védekezés a labdatartás. Egyelőre Guardiola-elvek érvényesülnek a Honvéd játékában. Ha nem adják oda a labdát a Videotonnak, gólt sem kapnak. Ne feledjük, döntetlennel a Kispest a bajnok.

22

Egy rossz passz a jobb szélen és Rossi majdnem szétpattan a méregtől. A kispadoknál is érezni, hogy hatalmas a tét.

19

Lanzafame és Vinícius megbeszélték a történteket, a biztonság kedvéért Bognár játékvezető is odalépett.

19

Lanzafame beadása után Vinícius blokkol, a hazai közönség kezezést reklamál, de a bíró sípja néma maradt.

18

Letámadnak a hazaiak, többször is zavarba hozták a Videoton védőit. Feszült a meccs.

15

A kezdeti Vidi-fölény után az utóbbi percekben a Honvéd birtokolja a labdát, látszik, hogy felesleges kockázatot a Videoton sem akar vállalni.

14

Lanzafame beívelése nem talált embert.

13

Támadt a Honvéd, Suljic rúgta fel Lanzafamét, kispesti szabadrúgás jöhet.

11

Vezet a Debrecen Diósgyőrben!

Jovanovic talált be a 8. percben (0-1). De mivel a Paks-MTK 0-0-ra áll, az MTK a második kieső.

8

Scsepovics kapott remek kiugratást, rávezette a labdát Grófra, de a lövés pillanatában Baráth Botond utolérte,és becsúszva szögletre mentett.

5

A pályán érezhető a feszültség. Székesfehérvári oldalon Szolnoki Roland, hazai részről Koszta Márk úszott meg egy sárga lapos belépőt. Úgy tűnik, Bognár Tamás nem akarja szétfújni a meccset.

4

Egyelőre a házigazda Honvéd birtokolja többet a labdát, de gólhelyzetet még nem tudott kialakítani a kapu előtt.