Élő
Frissítés
Főbb események
22:38

És egy jó hír zárásként: az UEFA Dzsudzsák Balázsnak adta a harmadik magyar gólt.

Ezzel köszönjük megtisztelő figyelmüket, találkozunk vasárnap!

22:37

A csoport másik két eredménye: Svájc-Andorra 3-0 és Portugália-Feröer 5-1. A svájcia továbbra is száz százalékosan vezetik a csoportot, Portugália pedig második. A magyar válogatott a harmadiknál előrébb már nem végezhet.

90+4

Itt a vége, amikor még utoljára megindulnánk. A vége 3-1, uraltuk a meccset és megérdemelten nyertünk!

90+3

Gyors akció végén Nagy Ádám lapos beadását vágják ki a védők. A kipattanót pedig Elek küldi vissza majd' 30-ról. Fölé, mellé.

90+2

Négy perc a hosszabbítás.

90+1

Lovrencsics nagyon aktív: sorra futja le a labdákkal a lett védőket, de a beadásokat valahogy mindig blokkolják a vendég védők.

89

Újabb lett sárga lap. Van már nekik bőven.

89

Aztán majdnem visszaadta a kölcsönt a Fradi szélsője, de a beadásába az utolsó pillanatban belecsúszott egy védő, így hiába jött Dzsudzsák egyedül középen.

88

A frissiben pályára lépő Lovrencsics rögtön helyzetbe is került, de nem tudott elpörgetni a labdát.

87

Ez pedig a miénk, Varga Roland jóleső tapsvihar közepette vonulhatott le.

86

Ez volt a lettek harmadik cseréje.

85

Megint egy nagy lehetőség: Böde indult meg, lepattant róla védő, Vargához passzolt, a klubtárs azonban nem gurított neki vissza, így oda lett a helyzet.

83

Dzsudzsák szerzett szemfülesen labdát, két szép csellel a tizenegyes pontig jutott, de jobbal leadott próbálkozását fogta Vanins.

Dzsudzsák nagy helyzetet hagyott ki

Fotó: Polyák Attila - Origo
81

A turbános Sabala csúsztatott veszélyesen Gulácsi kapuja felé, de három-négy méterrel mellé megy.

22:20

Svájc–Andorra 3-0, Portugália–Feroer-szigetek 4-0 a csoport másik két meccsén. Ronaldo mesterhármasnál tart.

78

Lett helyzet, de a lesről leadott lövést Gulácsi biztos, ami biztos hárítja, a bíró pedig lefújja.

77

Szalai Ádámnak a combközelítő izma és a lágyéka sérült meg, nem tudni, hogy játszhat-e vasárnap Portugália ellen.

76

Újabb magyar szöglet, újabb veszély, de rövidről tovább csúsztatott labdát Böde rosszul találja el a hosszún.

74

Rossz hír Besének: az iménti értelmetlen sárga lap miatt (nem az ő hibája volt, a bíró vesztette el a látását) nem játszhat a portugálok elleni meccsen.

74

Mi is cseréltünk, nehogy már csak a lettek cserélhessenek.

72

Ez pedig a második csere.

72

Kettőt cseréltek a lettek, ez volt az első.

71

Élete legigazságtalanabb lapját kapta a magyar védő: az űrből is látni lehetett, hogy felrúgták.

68
Megint kettő!

Dzsudzsák adott be az imént kiharcolt szabadrúgásból, amit éppen az a Solovjovs csúsztatott mesterien a saját kapujába, aki miatt az egész baj előállt.

3-1
67

Egyértelműen emberre, konkrétan Dzsudzsákra ment a lett játékos.

66

Dzsudzsák küldött be egy szabadot, a kipattanót visszatette, éppen Böde elé, akinek a lövését becsúszva tisztázta előbb Kolesovs, majd Maksimenko - szöglet, kifejelték.

65

Jön is az első csere, a Ferencváros csatára érkezik a Hoffenheim támadójának helyére.

64

Szalai Ádámot kell ápolni, aki egy felugrás után az alhasához kapott, majd a kispadunk előtt a földre rogyott.

63

Böde Dánielt küldte el melegíteni Bernd Storck.

62

A kidobással viszont megindultak a lettek, végül Sabal tört be a tizenhatosunkra, Kádár egy pillanatra a vállára tette a kezét, és, amikor a lett beért a tizenhatosra el is botlott. A bíró nem ette meg.

62

Most Varga lőtte el, és, ha nem is volt jó lövés, Vanins csak másodikra fogta.

62

Szalai harcolt ki szabadrúgást nagyjából 27 méterre a lett kaputól.

59

Pátkai Máté szerelési szándékkal akkorát rúgott Vardjanansba, hogy belesántult. Rövid szünet után azonban tudja folytatni a játékot.

57

Freimanis rúgott oda rosszkor és rossz ütemben a magyar csatárnak, aki felkapta a vizet, és nekiugrott a lettnek, ezért kapott ő is sárgát.

57

Mindjárt megírjuk, hogy miért.

55

Keményen ment egy labdára pátkaival a lett védő, és inkább a magyar középpályást rúgta meg, mint a labdát.

52

Most Varga tekert középre egy szabadrúgást, és nem is volt rossz, de kifejelték a védők.

51

Dzsudzsák lőtte el végül, de sorfalba rúgta, a visszapattanót pedig a kapu mellé lőtte.

50

Szalait lökte fel Indrans, Varga és Dzsudzsák áll a labda mögé.

49

Visszaállt a rend, azaz visszaköltöztünk a lettek térfelére, annyira, hogy Nagy Ádám még lövésig is jutott, de blokkolták a kísérletét.

47

A hét meg a nyolcát! Lett ziccer volt, mindjárt kettő is, de Gulácsi két hatalmasat védett, majd jól leteremtette a társait. Na, ez tényleg meleg volt.

21:44

Elkezdődött a második félidő, ami, természetesen, a mi jóvoltunkból történt meg.

21:33
Eredmények a többi pályáról:

A mi csoportunkban: Portugália–Feröer-szigetek 2-1, Svájc–Andorra 1-0

A csoport: Franciaország–Hollandia 1-0, Bulgária–Svédország 2-2, Luxembur–Fehéroroszország 0-0

H csoport: Belgium–Gibraltár 6-0 (piros lap: Witsel), Ciprus–Bosznia-Hercegovina 0-2, Görögország–Észtország 0-0

45

Nem hosszabbít a játékvezető, hanem lefújja az első félidőt. 45 perc játék után 2-1-re vezetünk.

43

Sajnos folytatódott a Svájc - Andorra találkozó, és Seferovic révén a hazaiak meg is szerezték a vezetést.

43

Dzsudzsák ment el egy az egyben a védője mellett, de középre adására hiába érkezett Stieber és Varga is, tisztázni tudtak előlük.

41

Nem sok híja volt, hogy visszaálljon a két gólos különbség, de Szalai csúsztatását nagy védés formájában megfogta a lett kapus.

4
A szépítő gól
40
Szépítettek a lettek

Korhut adta el bután a labdát, Freimanis köszönte szépen, és 12 méterről megszerezte első válogatottbeli gólját.

2-1
39

Stieber is jegyezhetett egy kapuralövést.

38

Boldvinsson góljával szépítettek a feröeriek Portugáliában. 2-1 most Ronaldóéknak.

37

Eljutottak a tizenhatosunkig a lettek, de semmibe, pontosabban egy magyar védő lábára szállt a beadás, ő pedig, Bese, kivágta azt.

34

Megint egy visszaszerzett labda, ami Korhut lábán köt: a Beer-Sheva védője szépen tört be a vendégek tizenhatosára, de 12 méterről ahelyett, hogy bebombázta volna a labdát, inkább gyöngéged kapura gurított.

32

Jól szerzünk labdát a középpályán, amit jól is játszunk meg, Dzsudzsák a tizenhatos bal sarkáról leadott lövését kellett hárítania a lett kapusnak.

31

Cristiano Ronaldo formában van: második góljával Portugália - Feröer-szigetek 2-0.

29
Így esett a második gól

Szalai felugrik és befejeli

Forrás: MTI/Kollányi Péter
29

Újabb veszélyes akció: ezúttal is Varga és Szalai hozta a frászt a lettekre, végül előbbi elől tisztáznak szögletre a lettek. A sarokrúgást lehúzza Vanins.

26
És ott a második!

Szalai Ádám szerez gólt fejjel Dzsudzsák Balázs szöglete után 2-0.

2-0
26

Meg fognak lepődni: Varga Roland akcióban. Becselezte magát a tizenhatosra, de 15-ről leadott lövésébe Solovjovs belelépett. Szöglet.

24

Svájcban egy kiadós felhőszakadás miatt félbeszakadt a Svájc-Andorra mérkőzés. Az állás 0-0.

24

Ikaunieks volt lesen, amit be is intett a partjelző, de azért nem kellene hagyni, hogy a védőink közé gurigassák be a labdákat.

23

Solovjovs húzta meg a balt, Gulácsi pedig a beadását húzta le. A kidobással nagyjából a lett térfél közepéig jutottunk.

21

Dzsudzsák szólózott, majd a Szalaitól visszakapott labdát áttette a bal lábára, de a lövés pillanatában elcsúszott.

20

Maksimenko rúgta föl Dzsudzsákot, a tizenhatos jobb sarkáról bekanyarított labda, azonban a kapusé lett.

18

Mutatjuk a vezető gólt:

18

Dzsudzsák próbálta Vargának legurítani, de az FTC szélsője nem pont oda várta a labdát, ahová a kapitány küldte.

17

Varga Roland nagyon él: előbb jól próbált indítani középen, majd kiharcolt egy szabadrúgást a szögletzászló közelében.

16

Nem volt veszélyes, Varga simán kibólintotta, a visszaküldött labdát pedig hiába ollózta kapura a lett támadó, lesen volt.

15

Egy lett beadás, amit Besének kell szögletre bólintania. Jöhet a meccs első szöglete.

14

Nagy Ádám szerelt szépen a magyar kaputól 20 méterre, ami után Valerij Sabala maradt lent a földön, de nem történt szabálytalanság. Tíz góljával jelenleg ő a lett válogatott legeredményesebb góllövője.

13

Kicsit most nagyobb lett a kelleténél a kapkodás, az eddigi nyugodt labdajáratás után, most inkább egymás térfelére rugdossák a labdát a játékosok.

12

A nap rangadóján Griezmann 14. percben szerzett góljával Franciaország 1-0-ra vezet Párizsban Hollandia ellen.

11

Először volt hosszabb ideig a letteknél a labda, de veszélyes helyzetet nem tudtak kidolgozni. Szalai aztán mutatja a többieknek, hogy fáradjanak valamivel fentebb.

9

Megint Varga: jó összjáték Besével, majd a Fradi támadója adott középre, a lett védők azonban tisztáztak. Jobbak vagyunk, ez tény.

8

A lettek is próbálkoznak, de bal oldalon Korhut Mihály kétszer is remek ütemben csúszik a labda elé.

6

Kádár Tamásnak a 40. válogatott meccsén ez volt az első gólja.

Forrás: MTI/Illyés Tibor
6
Gól!

Varga Roland tekert középre egy szabadrúgást a bal oldalról, a Dinamo Kijev védője pedig megszerezte a vezetést!

1-0
4

Most Szalai ugratta ki a jobb szélen Vargát, de mentett előle a védő, a kapus által kirúgott labdából viszont mi jöhettünk bedobással és egy percig a lett tizenhatos környékén tartottuk a labdát.

3

Portugália - Feröer 1-0, gól: C. Ronaldo 3. perc.

3

Jön a következő helyzet: megint Dzsudzsák kapott jó labdát, és adott középre, de az érkező Vargának pont combmagasságban jött a labda, és a kapu fölé pattant a lábáról.

2

Az első látható akció: Dzsudzsák húzta meg a bal oldalt és kanyírott be, de Vanins kapus lehúzta a labdát.

1

A lett csapat kezdte a találkozót.

20:44

A rutin mellettünk szól: a kezdőnkből kilencen ott voltak a tavalyi Eb-n, és Pátkai Máté az egyetlen abszolút újonc a keretben.

20:37

Jöhet a következő telt házas vb-selejtező?

Vasárnap indul a jegyértékesítés a magyar labdarúgó-válogatott október 10-én sorra kerülő Feröer-szigetek elleni hazai világbajnoki selejtezőjére.

A mlsz.hu csütörtöki híre szerint a jegyvásárlással kapcsolatban pénteken ad majd részletes tájékoztatást a szövetség a honlapján, s közösségi oldalain. A mérkőzést, mely a mostani selejtező-sorozat utolsó hazai összecsapása lesz, október 10-én 20.45-től rendezik a Groupama Arénában.

20:36

Ilyen szép zászlót kap majd Dzsudzsák Balázs a kezdőkörben:

20:17

Ma már van egyébként egy friss vb-résztvevőnk: az Ausztráliát hazai pályán 2-0-ra verő Japán csatlakozhatott negyedikként az orosz, brazil, iráni trióhoz.

20:13

Lettül tudó olvasókat keresünk! A szövetség Twitterének miért az az alcíme (vagy hogy hívják azt a @ után), hogy "kajbumba"? Az olyan, mint nálunk a "szerethető"?

20:10

Nem felejtjük ám el, hogy rendeznek ma még a miénken kívül további tizenegy meccset, köztük a csoportunkban a Svájc-Andorra és a Portugál-Feröer-szigetek találkozót is. Az eredményeket menet közben mutatjuk majd.

20:09

Honnan ismerhetik fel a két csapat játékosait? Nos, onnan, hogy mi talpig pirosban, míg a baltiak fehérben kergetik majd a labdát.

20:07

Jól érzik-e magukat a lettek Budapesten, kérdezik Önök is. Annyit tudunk, hogy szerdán még jól érezték magukat:

20:05

Az andorra elleni tömény horror után a játékosok erősen fogadkoznak, hogy visszaszerzik a szurkolók bizalmát.

A vb-selejtezőkön Guzmicsék visszaszereznék a szurkolók bizalmát

A magyar labdarúgó-válogatott Bernd Storck szövetségi kapitány vezetésével vasárnap kezdte meg felkészülését Telkiben a következő két vb-selejtezőjére. Dzsudzsák Balázsék augusztus 31-én Lettországot fogadják, míg három nappal később a Cristiano Ronaldo vezette Portugália érkezik a Groupama Arénába. A hétfői sajtótájékoztatón a válogatott két tagja, Guzmics Richárd és Elek Ákos és a szövetségi kapitány, Bernd Storck beszélt a csapat előtt álló kihívásokról.

20:03

Egyik csapat sincs óriási formában: a mieink az utolsó öt meccsükből kettőt nyertek és hármat elveszítettek. De így is jobbak vagyunk, mint az utóbbi hét meccsüket egyaránt elbukó lettek.

20:01

A két csapat számunkra hízelgő történetéről itt írtunk bővebben, előljáróban annyit, hogy 5-0-1 ide:

Elképesztő a magyar válogatott fölénye a lettek ellen

A magyar labdarúgó-válogatott a csütörtöki világbajnoki selejtezőmérkőzésen hetedszer méri össze tudását a lett csapattal, amelytől eddig egyszer kapott ki, igaz, az rendkívül fájó kudarc volt. Az öt győzelem mellett 2003 szeptemberében 3-1-re alulmaradt az akkor Gellei Imre által irányított nemzeti együttes, amely azzal a vereséggel veszítette el a pótselejtezőt érő második helyét Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában, egy fordulóval a zárás előtt.

20:01

Ez pedig Aleksandars Starkovs mester kezdője:

19:59

Habár van olyan kollégánk, aki szerint nem érdemes az összeállításokkal foglalkozni, azért mi mégis megmutatjuk őket. Először a hazai, azaz a magyar csapatét, amiben sok meglepetés nincs:

19:57

A két csapat 2016. október 10én találkozott Rigában. Íme az eredmény: Lettország-Magyarország 0-2 (0-1) - vb-selejtező, gól: Gyurcsó (10.), Szalai (77.)

19:55

Jó estét és jó szurkolást kívánunk! A vb-selejtezők 7. fordulójában Bernd Storck csapata a csoport utolsó helyén álló Lettországot fogadja. A magyar csapat hat meccsen szerzett hét ponttal a harmadik, a vendégek pedig három pontot gyűjtöttek eddig.