Madrid (Spanyolország), Estadio Santiago Bernabeu, 2017.09.13., 02:00

APOEL Nicosia APOEL Nicosia
KözvetítésCsapatok
124

Cserélt az APOEL. Sallai Rolandnak egy óra jutott Madridban. Augustin Farias érkezett a helyére.

103

Cristiano Ronaldo 55 gólját lőtte hazai pályán a Bajnokok Ligájában. Ez a legtöbb a sorozat történetében. A portugál sztárt Lionel Messi követi 54 találattal.

Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
A négyszeres aranylabdás halmozza a rekordokat

93

Vége a mérkőzésnek. A Real Madrid könnyedén győzött az APOEL ellen a Bajnokok Ligája H csoportjának első fordulójában.

88

Két perc van hátra a rendes játékidőből. Túl sok hosszabbításra nem számíthatunk.

85

Némi érdekesség a másik mérkőzésről. A Liverpoolban Philippe Coutinho csereként beállt Emre Can helyett, ez annyit jelent, hogy a barzil középpályás bármennyire is szeretne Barcelonában futballozni, az idei BL-szezonban már nem léphet pályára a gránátvörös-kékeknél (feltéve, ha leigazolják).

83
Csere le: Igor de Camargo
83

De Camargo helyére Mickael Poté érkezett az APOEL-be.

82
Csere le: Gareth Bale
82

Cserélt a Real Madrid. Borja Mayoral érkezett Gareth Bale helyére.

80

Az utóbbi percekben nagyon leült a játék irama. AZ APOEL már teljesen feladta a küzdelmet, míg a Real is visszavett a tempómból.

75

Sergio Ramos 2017-ben több gólt lőtt, mint a La Liga bármelyik védője.

73

Zahid érkezett Ebecilio helyére az APOEL-ben.

70

Roberto Firmino góljával egyenlített a Liverpool a Sevilla ellen.

69

Isco iramodott meg a kapu felé, majd 18 méterről lőtt, de a labda elment a jobb alsó mellett.

63
Sárga lap: Lorenzo Ebecilio
63

Ebecilio lépett oda Kroosnak, ez is sárgra.

61
Gól: Sergio Ramos
61

Marcelo bal oldali beadását Bale fejelte rá egy ciprusi védő hátára, a felpattanó labdát a csapatkapitány Sergio Ramos négy méterről a bal alsóba ollózta.

61

Sergio Ramos ollózásával már három góllal vezet a Real Madrid.

60
Csere le: Sallai Roland
60

Cristiano Ronaldo második góljával ismét megelőzte Lionel Messit. A Bajnokok Ligájában most már neki van a legtöbb 11-esből szerzett gólja. Ez volt a neki a tizenkettedik.

60

Ezzel a góllal szerzett vezetést Cristiano Ronaldo az APOEL ellen.

56

Ben Yedder góljával vezet a Sevilla Liverpoolban.

53
Sárga lap: Sallai Roland
53

Sallai Roland vágta fel Toni Kroost, ő is besárgul.

52
Sárga lap: Daniel Carvajal
52

A Real Madrid hátvédje kapta a meccs első sárgáját lerántásért.

51
Szabadrúgás: Cristiano Ronaldo
51

Cristiano Ronaldo jobb alsóba lőtt tizenegyesével növelte előnyét a Real Madrid.

50

Gareth Bale bal oldali beadása Roberto Lago kezére pattant, a játékvezető tizenegyest ítélt.

48

Vége az első félidőnek.

48

A szerdai játéknap első gólját a Manchester City angol hátvédje, John Stones szerezte Rotterdamban.

47

Cristiano Ronaldo indult meg a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd egy befele cselt után jócskán mellé lőtt. A portugál sztár tizenegyest reklamált, mert a lövés pillanatában kapott egy rúgást.

46

Növelhette volna az előnyét a Real Madrid. Carvajal jobb oldali beadására Ronaldo érkezett, négy méterről, kapásból a felső lécre belsőzött, a labda a gólvonalra pattant, az alapvonali játékvezető másként sem jelzett gólt, hiábra reklamált Ronaldo.

46

Az APOEL kezdte a második félidőt.

43

Mohamed Salah góljával már vezet a Liverpool a Sevilla ellen.

41

Gabriel Jesus szerezte a Manchester City harmadik gólját a Feyenoord otthonában.

38

Ismét egy gyors kontra. Isco kapott labdát a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát, a labda azonban elakadt egy ciprusi védőben. A kipattanóra Ronaldo érkezett, de 16 méterről a bal alsó mellé bombázott.

36

Modric húzott befelé a bal oldalról, 18 méterről lőtt, de a labdája elakadt a blokkban.

35
CR7 elképesztő statisztikája

Cristiano Ronaldo 12 gólt szerzett a Real Madridban legutóbbi 16 lövéséből.

28

Valamelyest enyhült a Real Madrid fölénye, a labdbirtoklási arány már csak 65-35.

25
Csere le: Mateo Kovacic
25

Toni Kross érkezett a megsérült Mateo Kovacic helyére.

21

Cserélni fog a Real Madrid. A horvát Mateo Kovacic megsérült.

12

Egy gyors kontra végén Isco tette ki a labdát Bale-nak a bal oldalra, a walesi szélső beadására Cristiano Ronaldo érkezett a hosszú oldalon, és közelről a hálóba gurított.

12

Megszerezte a vezetést a Real Madrid!

10

Az első APOEL kísérlet: Lago jó negyven méterről megkínlta egy bombával Keylor Navast, a Real kapusa szögletre tenyerelte a labdát.

9

Az első lehetőségecske a Real Madrid előtt adódott. Marcelo bal oldali beadását Gareth Bale fejelte fölé hét méterről.

9

Az első kilenc percben a Real Madrid 77%-ban birtokolta a labdát.

5

Sallai Roland lépett oda a brazil Marcelónak. A Real Madrid hátvédje lent maradt a földön, de folytatni tudja a játékot.

2

Ahogy az várható volt, a Real Madrid birtokolja többet a labdák. A hazaiak az APOEL tizenhatosa előtt gurigáznak.

1

Elkezdődött a mérkőzés!

0

A Real Madrid balhátvédje, a brazil Marcelo a 414. mérkőzésén lép pályára a klub színeiben. Roberto Carlos után (572) a második legtöbb meccsen szerepelet az idegenlégiósok közül.

0

A háromszoros magyar válogatott Sallai Roland kedvenc csapata otthonában debütál a Bajnokok Ligájában.

Forrás: apoel.net
Sallai Roland hétvégén góllal mutatkozott be az APOEL-ben

„Roli gyerekkorában lett nagy Real-szurkoló, hozzáteszem, nekem is a tizenkétszeres BL-győztes a kedvenc csapatom. Persze, ezen az összecsapáson ez nem számít – mondta a Blikknek a támadó édesapja, Sallai Tibor, aki szintén profi focista volt, a Váccal 1994-ben NB I-es bajnoki címet nyert. - A családból többen is szurkolunk majd neki a lelátón, a barátnője szintén elkísért bennünket Madridba. Mindig nagyon jó érzés számomra, ha élőben látom a fiamat játszani, büszke vagyok rá. A Real otthonában ez ritkán adatik meg egy futballistának, így még inkább különleges alkalomról beszélhetünk. Nyilatkozatstop van a klubnál, de azért váltottam Rolival néhány SMS-t, nagyon motivált, készen áll az összecsapásra. A döntésében szerepet játszott, hogy a Bajnokok Ligájában bizonyíthat. Ez a klubfutball csúcsa, a legmagasabb szinten mutathatja meg a tudását" – tette hozzá Sallai Tibor.

0

A címvédő Real Madrid a legutóbbi 10 BL-szezonjában mindig megnyerte az első találkozóját. A két együttes korábban egyszer találkozott egymással a legrangosabb európai kupasorozatban: a 2011/2012-es kiírás negyeddöntőjében a Real idegenben 3-0-ra, otthon 5-2-re nyert, és továbbjutott a legjobb négy közé.

0

A meccs egyértelmű favoritja a Real Madrid, amelyben Cristiano Ronaldo is bevethető, mivel eltiltása csak a spanyol mérkőzésekre vonatkozik. A királyi gárdának elképesztő szériája van a legrangosabb európai kupában: közel nyolc éve nem veszített hazai csoportmérkőzést, legutóbb 2009. október 21-én az AC Milan vitte el mindhárom pontot a spanyol fővárosból.

0

Cristiano Ronaldo érkezett meg elsőnek a Santiago Bernebéu Stadionba.

0

A Real Madrid kezdőcsapata Kroos és Varane nélkül:

0

Az APOEL kezdőcsapata Sallaival:

0

Az APOEL-ben Sallai Roland premierje tökéletes sikerült: szombaton egy gyönyörű góllal és egy kiharcolt büntetővel indult ciprusi karrierje, most pedig az egymást követő harmadik végső sikerére hajtó Real Madrid legendás otthonában, a Santiago Bernabeu Stadionban játszhat.

0

Köszöntjük kedves olvasóinkat.

Hamarosan kezdődik a Real Madrid-APOEL mérkőzés a Bajnokok Ligája H csoportjának első fordulójában. A madridi csapat kezdőjébe visszatér a négy bajnokiról eltiltott Cristiano Ronaldo, míg a ciprusi együttesben ott van a háromszoros magyar válogatott középpályás, Sallai Roland.