Madrid (Spanyolország), Estadio Santiago Bernabeu, 2017.12.23., 01:00

KözvetítésCsapatok
114

Köszönjük a figyelmüket, további jó szurkolást és persze kellemes ünnepeket kívánunk!

113

A Barcelona azt is elmondhatja magáról, hogy története során először nyert sorozatban három bajnokit a Santiago Bernabéuban.

112

A Barcelona így növelte előnyét a tabellán, 45 pontjuk van a katalánoknak, míg a Real Madrid 31-el maradt a negyedik.

94

Itt a vége!

Madridi szempontból egyenesen itt a vég! José Sánchez Martínez játékvezető lefújta a mérkőtzést. Real Madrid–Barcelona 0-3.

93

Három sima

Ez most már így kínos: Messi megment (vagy nem?) egy labdát a vonal mellett, majd Marcelo mellett begyalogol a tizenhatosra, az alapvonalról visszagurít, Aleix Vidal, pedig második labdaérintéséből megszerzi a harmadik vendég gólt.

92

A harmadik csere

Valverde beküldi Aleix Vidalt Sergi Roberto helyére.

91

Messi adott újabb tanári passzt, ezúttal André Gomesnek, aki annyira meglepődött, hogy inkább a lelátóra rúgta a labdát nagyjából tíz méterről.

89

Kroos tekerte be, a csúsztatás után Ramos fejéről ment ki a labda, de lesen volt már a madridi védő.

88
Sárga lap: Sergio Busquets
88

Busquets ért rossz ütemben Marcelo mögé, és el is találta a brazil lábát.

87

Megint Messi

Az argentin bűvészkedik a labdával, betört a madridi tizenhatoson belülre, de a Suáreznek szánt labdájába belelépnek. A szöglet után pedig Navas fogja Messi lövését.

85

Modric marad le Messiről, aki máris helyzetet teremt André Gomesnek, de a portugál lövéséből csak szöglet lesz.

84
Csere le: Paulinho
84

Újabb vendég csere

A jó meccset lehozó Paulinho helyére André Gomes érkezik.

83
Sárga lap: Marcelo
83

Méghozzá azok után, hogy Sergio Ramos közvetlen közelről telibe találta Ter Stegent.

83

Marcelo dumál össze magának egy sárgát.

81

526

Mondtuk már, hogy Messi egy újabb rekordot is megdöntött? Nem? Nos, letaszítva a trónról Gerd Müllert, ő lett a top ligák történetének legeredményesebb gólszerzője.

80

Helyzet a túloldalon: Messi labdájának megint szeme volt, de Semedo lövését szögletre tolta Navas.

79

Bale próbálkozott messziről, a lövése kijött ugyan Ter Stegenről, de éppen csak annyira, hogy egy kis nyújtózkodással újra elérje a német.

77
Csere le: Andres Iniesta
77

Semedo csúsztatja nagyon rossz helyre a labdát, amivel pont Asenciót ugratja ki, de a beadását szögletre vágják. A szögletből érkező labda után pedig a kapu torkából tisztáznak a vendég védők. Ez végre egy komoly hazai helyzet volt.

76

Az első vendég csere

A remekül játszó Iniesta helyére Nelson Semedo érkezik.

72
Csere le: Casemiro
72
Csere le: Mateo Kovacic
72

És a harmadik is

Zidane tudja, hogy nincs mire várnia, beküldi a harmadik új embert is: Casemirót Marco Asencio váltja.

72

Újabb csere

A Real második cseréje Kovacic helyére Bale.

72

Próbál nyomni a Real, most el is jutottak a Barca kapujáig, de Ronaldo beadását tisztázzák, majd Iniesta tanár úr vezetésével szépen kipasszolják a labdát.

71

Állandósul a Barca fölénye, azt követően, hogy a saját szájuk ízére alakították a meccs alakulását, most ki is élvezik, hogy kényelmes pozícióban vannak.

69

Messi lép ki a leshatáron, majd egy nem túl erős, ám annál ravaszabb lövés küld a hosszú sarok felé - Keylor Navas hatalmas bravúrral fogja a labdát.

69

Ez volt Messi 17. bajnoki gólja a Real Madrid ellen, ami nyilván több mint, amit bárki más elért a liga történetében.

66
Csere le: Karim Benzema
66

Az első csere

Benzema helyére Nacho érkezik, hiszen pótolni kell a kiállított Carvajalt.

64
Szabadrúgás: Lionel Messi
64

Ez már kettő oda

Amit Messi magabiztosan gólra is váltott, majd hosszan ünnepelteti magát a közönséggel. Ez volt Messi 25. gólja a Clásicókon.

63
Piros lap: Daniel Carvajal
63

Jogos büntető

Természetesen járt a büntető Carvajal kezezése után.

63

Fölényben a Barca

Óriási helyzetek: Suárez lövését védi Navas, majd Messi találja el a kapufát, végül Carvajal védi Messi lövését. Villan a piros.

59
Sárga lap: Sergio Ramos
59

Sergio Ramos vágta nyakon hátulról Luis Suárezt. Értelme nem volt, haszna sem. Jogos a lap.

58

Messi és Suárez akciózik, előbbi remek ütemben ugrasztja ki utóbbit, aki viszont elcsúszik a lövés pillanatában, így az oldalhálóban landol a labda.

55

Zidane gyorsan el is küldött mindenkit melegíteni.

54
Gól: Luis Suarez
54
Assist: Sergi Roberto
54

Ez volt Suárez 10. gólja a szezonban, összességében pedig a 130. gólja a Barcelona mezében.

54

Vezet a Barcelona!

Mintaszerű akció végén szerzik meg az előnyt a vendégek. Rakitic gyorsított fel, jobbra játszott Sergi Robertóhoz, aki szépen tette vissza a labdát a bal oldalon érkező Suáreznek, neki meg csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba.

53

Iniesta ugratta ki remekül Jordi Albát, aki lefutotta Carvajalt, a visszaadott labdáját viszont nem tudta igazán jól meglőni Luis Suárez, így Navas könnyedén tudott védeni.

52

Ebben a félidőben egyelőre a Barca az aktívabb, a Realnak még nem volt értékelhető támadása az elmúlt hét-nyolc percben.

50

A másik oldalon Ronaldo indult volna meg, de Piqué az utolsó pillanatban szépen szerelte.

50

Rakitic adott jó labdát jobbra Suáreznek, az uruguayi középre adását viszont már a hazaiak ejtették zsákmányul.

48

Kroos tornáztatta meg egy hazaadással Navast, a kapusnak szüksége volt az ügyességére, hogy keze használata nélkül tudja továbbtenni a labdát.

48

A szünetben nézegessék az első félidő legszebb megmozdulását, melyben Jordi Alba ezt teszi Luka Modriccsal:

46

Van még 45 perc, de azért leírjuk a statisztikát: Madridban utoljára 1987 áprilisában játszott 0-0-t a két csapat.

46

A Real Madrid kezdte a második félidőt.

46

Itt a félidő vége

Ennyi volt az első játékrész, menjünk most szünetre! A félidőben tehát: Real Madrid–Barcelona 0-0.

46

Messi lőtte rá mintegy 28 méterről, de a sorfalban elakadt a labda.

45

Egy perc lesz a hosszabbítás, jelzi a játékvezető. Addig először egy Messi szabadrúgás jön.

42

Végre mutatott valamit Benzema: Marcelo tekert középre az oldalvonal mellől, Benzema csúsztatott, és a bal kapufáról csorgott ki a labda. Ter Stegennek nem sok köze volt hozzá.

41

Most a Real szorította be a Barcát, de sem Benzema, sem Carvajal nem tudott igazán veszélyes helyzetbe kerülni.

39

Iniesta, Jordi Alba és Messi kevergetnek a bal oldalon, végül utóbbi beadásából Paulinho velyel, és a veszélyesen a jobb kapufa mellé tartó labdát Navas tolja egy bravúrral szögletre.

38

Marcelo és Sergi Roberto ütközik, utóbbi még betekeri a labdát, amit Navas lehúz, a brazilt viszont ápolni kell, de nincs nagy baja (kicsi sem).

37

Kovacic ugratta ki Marcelót, de a brazil már nem tudott visszagurítani, pedig érkezett Ronaldo.

34

Modric indította a leshatárról induló Ronaldót, aki jól is centerezett középre, de Benzemát megelőzték a védők. Ennek ellenére a Barcelona hozhatja ki a labdát szöglet helyett.

30

Messi adott tanári labdát jó harminc méterről Paulinhónak, aki faképnél hagyta Ramost, és egy pattanás után tüzelt, Keylor Navas ujjheggyel tolta a léc fölé. A szöglet nem jelentett veszélyt.

27

Ronaldo ugratta volna ki Benzemát, de egy csöppet hosszú volt a labdája a franciának, ami így Ter Stegené lett.

26

Kroos adta be a harmadik hazai szögletet, de Ramos lökése miatt a vendégek kapták meg a labdát.

25

Iniesta adott jó labdát középen Suáreznek, de Ramos és Varane még időben összezárt az argentin előtt.

23

A Real Madrid bal (Kroos-Ronaldo), míg a Barcelona jobb (Messi-Paulinho) oldala az aktívabb, most is utóbbiak harcoltak ki szögletet, de nem okozott veszélyt a beívelés.

21

Megint Modric lódul meg, remekül ugratja ki a bal összekötőben Ronaldót, aki visszagurítani, így maga próbálkozik, de blokkolják a lövést.

19

Most a másik horvát, Modric indult meg, aki Vermaalen csak egy kicsi, de szükséges szabálytalansággal tudott megállítani.

18
Sárga lap: Thomas Vermaelen
18

Rakitic indult meg középen, majd Messi játszott tovább Paulinhóhoz, de Varane jól helyezkedett és tisztázott.

16

Iniesta próbálta a védők mögé löbbölni a labdát, de Paulinhónak hosszú volt az indítás.

15

Carvajal indítja Modricot, de jön Ter Stegen, aki egy testcsellel becsapja a horvátot és kikíséri a labdát.

11

Kroos kapott óriási labdát a bal oldalon, remek gurított középre, de Ronaldo óriási luftot rúgott, majd érkezett Carvajal, aki csak a labdát előle elrúgó Iniesta bokáját találta telibe.

8

Messi ugratja ki a bal oldalon Suárezt, de az uruguayi egy hajszálnyit is, de lesen volt, ami remek alkalom, hogy vitatkozzon egy jót a játékvezetővel.

6

Megint Ronaldo, de most nem tudott beadni az alapvonalról, mert Piqué blokkolta a kísérletet.

5

A bátor Carvajal küldi kapura jó 30 méterről, de ez nem okozhatott gondot Ter Stegennek.

4

A szöglet után Piqué reklamált büntetőt ezért a beavatkozásért:

4

Nem sokat van eddig a labda a vendégeknél, most is a Barca térfelén folyik a játék.

2

Gól! Nem gól!

Kroos szögletét megcsúsztatták, Ronaldo pedig a kapuba stukkolta azt, de egyértelműen lesen állt a portugál.

2

Ronaldo biciklizett el a bal oldalon, Kroos, majd Carvajal volt a labda útja, utóbbi beadása vágódott szögletre.

1

A Barcelona kezdte a mérkőzést.

0

Ernesto Valverde, a Barca trénere edzőként eddig egyszer, játékosként pedig annak idején egyszer sem tudott nyerni a Real otthonában.

0

A bajnokságban a Real Madrid utoljára 2014 őszén, még Carlo Ancelotti irányításával tudta hazai pályán legyőzni a Barcát (3-1), azóta egy 0-4 és kétszer 2-3 állt lefújáskor a Bernébu kijelzőjén. A nyári Spanyol Szuperkupa-párharcban viszont az idegenbeli 3-1 után hazai pályán is győzni tudtak Ronaldoék 2-0-ra.

0

Aranyos srácok

Tíz Aranylabda gazdája vonul majd ki a gyepre, miután első ízben csodálhatjuk meg Ronaldo és Messi párharcát azóta, hogy a portugál is begyűjtötte az ötödik Aranylabdát, amire eddig csak az argentin ász volt képes.

Forrás: AFP/Franck Faugere
Cristiano Ronaldo az ötödikkel

0

A Barcelona pedig ebben az összetételben várja a kezdő sípszót:

0

Természetesen már megvannak az összeállítások. A Real Madrid kezdőjében ott van a pénteken teljes edzésmunkát végző Cristiano Ronaldo, viszont Gareth Bale ezúttal is csak a kispadon kezd.

0

A katalán parlamenti választás másnapján vagyunk, és még jó, hogy nem Barcelonában lesz a találkozó, mert, akkor aztán lenne jaj. De tartunk tőle, hogy így sem lesz politikai felhangoktól mentes a mérkőzés.

Az elmúlt 40 év legjelentősebb Real-Barcáját játsszák

December 23-án a Real Madrid a Barcelonát fogadja a spanyol bajnokság 17. fordulójában. Ez lesz a sportág, sőt, az egész sportvilág két legnagyobb riválisának harmadik meccse a szezonban, mely politikai szempontból a legjelentősebb mind közül, különösen igaz ez a Francisco Franco tábornok 1975-ben bekövetkezett halálát követő időszakra. 1714.

\n

0

Nem untatjuk önöket a statisztikákkal, mert sokkal izgalmasabb, hogy a bajnokság szempontjából óriási a tétje a meccsnek, különösen a Real Madrid számára, amelyik 11 ponttal (igaz, egy meccsel kevesebbet játsszva) áll a 4. helyen az éllovas és 42 pontos Barcelona mögött.

0

A bajnoki örökmérleget tekintve a 72 madridi győzelemre 69 barcelonai siker jut. De saját pályáján mindkét csapat fölénye igen meggyőző: a vendégek a Bernabéuban és a Camp Nouban is csak 20-20 alkalommal tudtak nyerni, azaz a mai helyszínen, a Santiago Bernaébuban 52-20-ra vezet a Real (15 döntetlen mellett).

0

Köszönjük a kedves olvasókat, következzen az összességében 270., a bajnokságban pedig 175. spanyol klasszikus, azaz az el Clásico!