London (Anglia), Wembley Stadion, 2018.03.07., 01:00

159

Köszönjük a figyelmet!

Reméljük jól szórakoztak, jó éjszakát kívánunk!

157

A torinóiak hatalmasat harcoltak, és az első félidő Spurs-nyomását túlélve a másodikban 2 perc 49 másodpercen belül lőtt két góllal megfordította a meccset. Győzött a rutin, talán ez a legfontosabb tanulság.

94

Az Etihadban sincs változás, 1-1-el vonultak öltözőben a Manchester City és a Basel játékosai.

93

Itt a vége!

Nyert és továbbjutott a Juventus!

92

Kikapott a City

A Basel második góljára nem érkezett válasz, így a Manchester City hazai pályán 2-1-re kikapott a svájciaktól, de 5-2-vel továbbjutott, ami sokkal fontosabb.

92

Buffon vetődik ki egy beadásra, és hasal rá rutinosan.

91

Lloris véd

A Spurs helyett a Juve támad, és Sturaro még egy lövéssel is megkínálja Llorist.

90

A gólvonalról

Szon beadását a lesről induló Kane fejeli a kapufára, a gólvonalra pattanó labdát pedig Barzagli vágta ki a mezőnybe!

88
Sárga lap: Mousa Dembele
88

Önfeláldozhatók

Önfeláldozó becsúszó blokkok sorával állják útját a hazai lövéseknek a Juve-játékosok. Chiellini keze megint jó helyen volt, de ezúttal teljesen ártatlan volt az olasz védő.

86
Csere le: Dele Alli
86

Pochettino behozott egy vérbeli csatárt a hajrára.

85

Szon egy remek csellel bent tartja a labdát, ami után Eriksen lő nagyon sokkal a kapu mellé. Buffon pedig legalább egy percet "elcsal" a játékidőből, amiíg előbb a partjelzővel, aztán meg a bíróval vitatkozik.

84

Lemegy a meccs hőse

Allegri harmadik cseréje után a gólt és gólpasszt jegyző Higuaín hagyja el a pályát, a helyére Sturaro érkezik.

83
Csere le: Gonzalo Higuain
83

Nem úgy Szon lövése

A koreai szélső bal lábas tekerése talán, ha fél méterrel kerülte el a jobb alsót.

81

Nagy mentés

Szon cselezgetett, visszagurítását Eriksen küldte kapura, de Asamoah hátáról szögletre vágódott a labda, amit újabb szöglet követett, de egyik sem volt veszélyes.

78

Don Giorgio munkában

Szon ment el remek csellel, hasonlóan adott be, de jött Chiellini és gyönyörűen mentett Kane elől. Jutalma egy arcba üvöltés lett Buffontól.

77

Beszorul a Juve

Lamela érkezése óta csak az olaszok tizenhatosán zajlik a játék. Volt ott veszélyes beadás, gyanús kezezés és nagy mentés.

74
Csere le: Eric Dier
74

Az első Spurs-csere

Eric Dier helyére a Juvét a Serie A-ból jól ismerő Erik Lamela érkezik.

72

Van gól az Etihadban is

De nem a City rúgta, hanem a Basel, Lang vágta be kiszorított helyzetből, 2-1-re vezet a Basel.

71

Dybala gólja

Ez pedig a második Juve-gól története:

70

Megint Higany

Az argentin, ha kicsit önzőbb, akkor kapura fordul, amivel jobban járt volna, mint, hogy Alex Sandrónak passzolt, akit szereltek.

68

Vezet a Juventus

Higuaín adott parádés labdát a mélységből érkező honfitársnak, aki kegyetlenül Lloris kapujába vágta a labdát. 1-2, a Juventus áll továbbjutásra!

Egyenlít a Juventus!

Lichtsteiner akciózott, a beadására pedig Higuaín érkezett, aki a harmadik gólját szerezte a párharcban - 1-1!

62

Dybala!

Sánchez rúgott el egy labdát Lloris elől, Dybala kapásból visszaküldte, de jónéhány métert tévedett.

61
Csere le: Medhi Benatia
61

Újabb Juve-csere

A sárga lapos Benatia helyére a korábban alapembernek számító Lichtsteiner érkezik.

61

Higuaín próbálkozott valamivel, de nem lett belőle semmi.

60
Csere le: Blaise Matuidi
60

Allegri első cseréje

Matuidi helyére a Torinóból nyáron távozó Kwadwo Asamoah érkezik.

59

Pjanic megúszta

Rútul felrúgott egy hazai játékost a bosnyák, és hálás lehet Marciniak játékvezetőnek, hogy nem kapta meg a második sárgáját.

59

Khedirába rúgott bele egy egészségeset Dele Alli, ő is megkapta a sárgát.

58

Harry Kane játszotta meg Szont, aki egyet tolt rajta, majd jócskán a kapu mellé-fölé vágta a labdát.

Nem csak a mezük sárga

A Juve hátsó védő négyeséből a harmadik ember is megkapta a sárgát. Most Chiellini rúgta fel kíméletlenül Allit.

52

Juve szöglet

Dier csúszott be Matuidi beadásába, de a szöglet után a labda senkitől sem zavartatva pattogott ki a pálya túloldalán.

49
Sárga lap: Medhi Benatia
49

A harmadik sárga

Amit a Juve kap, most Benatia rúgta föl Dele Allit. Pjanichoz hasonlóan a marokkói is kihagyja a negyeddöntőt, ha továbbjut a Juventus.

47

Száguldó Szon

A dél-koreai szélsőt nem tudják tartani az olasz védőt, minden futóversenyt megnyer a gólszerző.

Forrás: AFP/Glyn Kirk
Így néz ki képen

47

Itt a vége a félidőnek

Heung MIng Szon szerencsés góljával 1-0-ra vezet a Spurs 45 perc után, ami összesítésben 3-2-es Tottenham-előnyt jelent a párharcban.

46

A Juventus kezdte a második félidőt

Természetesen. Az első félidőben mutatottnál biztosan többre lesz szükségük az olaszoknak, ha szeretnének valamit elérni.

45

De jó szeme van

Matuidi lépett volna ki egy indítással, de a partjelző kiszúrta, hogy három és fél centis lesről indult.

44
Sárga lap: Miralem Pjanic
44

Dele Allinak rúgott oda teljesen fölöslegesen a bosnyák a felezővonalnál.

43

Persze, hogy rákapcsolt a Juve, egy beadást Chiellini fejelt Lloris kapuja fölé.

42

Így esett a gól

41

Majdnem itt az 1-1

Douglas Costa kavarta meg a hazai védelmet, visszagurított labdáját azonban Pjanic a kapu mellé lőtte.

39
Gól: Heung-Min Son
39
Assist: Kieran Trippier
39

Koreai gól a BL-ben

Dele Alli lövését blokkolják a védők, Trippier jól teszi át a túloldalra, Buffon elcsúszik, a koreai szélső pedig olyan rosszul találja el a labdát, hogy az elkerüli az érkező Chiellini fejét és Buffon fölött a kapuba perdül.

38

Szon kihagyta!

A dél-koreai védő megint megverte a Juve-védelem komplett baloldalát, de nem találta el Buffon kapujának üresen tátongó hosszú alsó sarkát.

36

Keveri a fazonnal

Dembélé vitt röpladás elemeket egy fejpárbajba, de Marciniak játékvezetőt időben értesítették a felháborodott Juve-játékosok.

35
Sárga lap: Alex Sandro
35

Alex Sandro hátulról taposta meg Trippier-t, ezért járt a meccs második sárgája.

34

Megnézte a hosszút

Harry Kane a tizenhatos baloldali sarkáról vette célbe a hosszú felsőt, de nem találta el a kaput.

33

Ez nem volt szép

Barzagli lökte fel Szont, majd a labdát figyelve kétszer is megtaposta a dél-koreai szélső térdét, aki válaszul megpróbált visszarúgni neki.

32

Egy nagy lövés

Alex Sandro fejelt középre egy beadást, amit Dele Alli küldött vissza kapásból, de Buffon biztos kézzel hárított.

32

Higuaín lépett ki egy passzal, de egy fél lépéses lesről indult.

30

A statisztika szerint

Ha a számok nem hazudnak akkor a Juve birtokolja többet a labdát: 52-48 a javukra.

28
Sárga lap: Jan Vertonghen
28

Az első sárga

Vertonghen kapja, aki az alapvonal mellett felrúgta Douglas Costát.

25

Ápolás folyamatban

Egy nagyobb esés után Eric Dier szorult ápolásra, de már gyógyulófélben van.

24

Szon húzott kapura, Benatiát meg is verte, a keresztező Chiellini azoban pontosan érkezett, és belelépett a lövésbe.

21

Dier is megpróbálkozott egy lövéssel, amit Buffon vetődve fogott. Foghatta volna vetődés nélkül is.

19

Tűzijáték

Dele Alli visszatett passzából eresztett meg egy lövést Erikssen, ami blokkoltak a védők, majd Trippier okosan a hosszú oldalra átemelt labdáját bólintotta kapura Szon, azt meg Buffon öklözte ki.

18

Odaát zajlik az élet

Lévén Mohamed Elyounoussi góljával egyenlített a Basel. City-Basel ezzel 1-1.

17

Nem volt ez tienegyes?

Marciniak szerint nem, pedig dehogynem: Douglas Costa megtolta a labdát, Vertonghen pedig tisztán elkaszálta.

16

Kane vs. Chiellini

Dele Alli ad jó passzt Kane-nek, aki simán megveri Dr. Chiellinit, Buffon mellett is eltolja a labdát, de már csak az oldalhálóba tudott lőni.

14

Kis kéz is kéz

Kane előző helyzeténél a labdát elsodró Chiellini keze is játékban volt...

13

Kijött a Juve a szorításból, aminek az lett a vége, hogy a Spurs majdnem végigvitt egy kontrát, de az utolsó pillanatban egy becsúszó védő szerelte Harry Kane-t.

10

Az első szöglet

A Spurs végezte el, Kane hadakozott bent egy sort, de nem jelentett igazán veszélyt a szituáció.

8

Gól az Etihadban

Sané megindul, Bernardo Silva beadja, Gabriel Jesus pedig belövi: City-Basel 1-0.

7

115 BL-meccs a kapuban

Ennyinél jár a mai napon Gianluigi Buffon:

7

Megint Costa

A brazil támadó most a jobb szélrő adott be, de egy kicsit magas volt a labdája Higuaínnak.

6

Douglas Costa próbált egy csellel helyzeti előnybe kerülni az angolok térfelén, de szerelték a védők.

4

Buffoné az első védés

A dél-koreai Szon ötös sarkáról leadott lövését hárította a Juve rutinos kapusa.

3

Az egyik oldalon a kilenc gólnál járó Harry Kane-t, a másikon Higuaínt keresik a labdákkal.

1

Mintha egy kezezés állította volna meg a Spurs első támadását a Juve tizenhatosán belül.

1

A Tottenham kezdte a mérkőzést, miután a játékosok a pályán, a szurkolók pedig a lelátón megemlékeztek a tragikus hirtelenséggel elhunyt Davide Astoriról.

0

Kvül-belül csudaszép

Így néz ki a meccs helyszíne, a Wembley, ahol mintegy 85 ezer szurkoló várja a kezdősípszót:

0

Pápa a házban!

Egyik kedvenc sorozatunk, Az ifjú pápa nagyszerű főszereplője, Jude Law is a helyszínen követi az eseményeket. Isteni meccs lesz, most már biztosak vagyunk benne!

0

Kétkapuzik a Juve

A bemelegítés képei az olasz oldalon, és a Juve máris két kapura játszik:

0

Na, és, ha döntetlen volt?

A Juve története során nyolcszor kezdett hazai döntetlennel kupapárharcot, és két vereség mellett hatszor győzni tudott idegenben. Figyelmeztető jel!

0

Olaszok? Jöhetnek!

A Tottenham eddig öt európai kupapárharcot vívott olasz csapatok ellen, és négyszer továbbjutott, az Intert és a Milant kétszer-kétszer, a Fiorentinát pedig egyszer tették hidegre. Az egyetlen kudarc 2015-re datálható a Fiorentina ellen.

0

Ez pedig a Juve tizenegye

0

Íme a Tottenham kezdője és cseréi

0

Otthon és idegenben

A Spurs mindhárom csoportmeccsét megnyerte a londoni Wembley-ben (a Dortmund és a Real Madrid ellen 3-1-re, az APOEL ellenit pedig 3-0-ra), míg a Juve négy pontot gyűjtött vendégként, miután 1-0-ra kikapott a Camp Nouban, 1-1-et játszott a Sporting otthonában és 2-0-ra nyert Pireuszban.

0

Ha fél szemmel kicsit nyugatabbra pillantunk, akkor ött a Manchester City–Basel meccset követhetjük. Sok izgalomra ne számítsunk, hiszen az angolok 4-0-ra nyerték az első felvonást Svájcban. A meccs alakulásáról persze folyamatosan beszámolunk majd.

0

Az első találkozó némileg váratlanul hozta a nyolcaddöntő talán legjobb meccsét, ahol a Higuaín révén villámgyorsan kétgólos vezetést szerző Juventus nem tudta megtörni a Spurst, amelyik Harry Kane vezetésével kiegyenlített, így az angolok állnak közelebb a továbbjutáshoz.

A BL egyik legjobb meccsét hozta a lesajnált Juventus-Tottenham

A Juventus hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Tottenhammel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén. Higuaín kilenc perc lőtt két gólt, majd kihagyott egy tizenegyest. A Manchester City idegenben gurított négyet a Baselnek. A meccs nagy kérdése az volt, hogy melyik csapat tudja ráerőltetni a stílusát a másikra.

\n

0

Jó estét kívánunk, jó meccset kínálunk! Legalábbis őszintén hiszünk benne, hogy nem hagy bennünket cserben a Tottenham és a Juventus a nyolcaddöntők egyik legélesebb visszavágóján.