Frissítés
Főbb események
60
Itt a vége

Magyarország–Kazahsztán 0-3. Ránézésre jól elvertek bennünket, igazából viszont 40 percig jobbak voltunk, csak az a négy perc ne lett volna.

Folytatás hétfőn Olaszország ellen 19.30-tól.

60
Közel volt a szépítés

Erdély passzával Vas János korizott keresztbe a kazah kapu előtt, de, amikor lőtt volna, odaért egy védő botja.

59

A kazah harmadban a buli, elhozzuk, de felszedik a lövő játékosunk ütőjét.

58
Jó lövés, szép védés

Bodó megy el és játssza meg Sofront, aki remekül húzza kapura a korongot, de Karlsson ezt is megfogja.

57
Magyar helyzet

Szép kiugratás, kár, hogy Erdély Csanád a kelleténél gyorsabb volt egy gondolattal és lesre futva került gólhelyzetbe.

56
Vay véd

Egy kazah koriról csúszott a pakk a kapuja felé, de éberen rátenyerelt a magyar kapus.

56

Sofront találta meg egy kósza korong a kazah kapu előtt, de nem tudott lőni, és mire megfordult, leütközte egy védő.

54
Sofron vissza

Lejárt a kiállítás, de most nem tudott kilépni, ahogy visszatért a jégre.

53
Lövésekben most ők a jobbak

Nyilván a hat percnyi emberelőnynek is köszönhető, hogy ebben a harmadban 10-1 a kapura lövések aránya a kazahok javára.

53

Egy lövést blokkoltunk, majd sikerült kiütni a harmadból a korongot.

52
Újabb két perc

Ezúttal Sofront küldik ki bottal akasztásért, sajnos, teljesen jogosan.

51
Lejárt az emberhátrány

Wehrs visszajön, Vay pedig Szagadajev lövését védi.

50
Vay véd óriásit

Egy az egyben maradt ott egy kazah, de a kapusunk lábbal védett, majd egy tömegjelenet végén felszámoltuk a veszélyes szituációt.

49
Újabb magyar emberhátrány

Wehrs ütött oda - állítólag - sípszó után egy kazahnak, most őt szórták ki két percre.

49
Négyből hármat

Nem jó érzéssel írjuk le, de iszonyú hatékonyak lettek a kazahok: 4 lövésből három gólt szereztek ebben a harmadban.

47
Megint Rimarjev

Hát ez innen már nagyon nehéz lesz... Vay mammutjáról fel pattan a korong, amihez pont Rimarjev áll a legközelebb és ő a levegőből be is üti a harmadikat.

0-3
46
Magyar hátrány

Nem a legjobbkor... Vargának kell két percet a padon töltenie. Ezt most mindenhogy ki kell húznunk.

46
2-0 oda

Két húzásból végigviszik a korongot: Sztarcsenko remekül indítja Rimarjevet, aki kihasználta a lépéselőnyt, és Vay Ádám lábai között be is lőtte a másodikat.

0-2
46
Majdnem...

Galló lop vissza egy korongot a kazah kapu előtt, de Karlsson mellett nem tudja behúzni.

45
Most rajtunk a sor

Lássuk, mennyi erő maradt a mieinkben! Egy bulit máris kiharcoltunk a kazah kapu előtt, és a közönség sem spórol a hangerővel.

44
Vezet Kazahsztán

Orevkov kapott egy jó korongot kapásra, és nem is hibázta el a lövést, ami kicsit talán meg is pattant, úgy vágódott a bal felső sarokba.

0-1
44

Sebők és Hári akciózott a kazah harmadban, utána viszont Rimarjevet kellett megfékezni, aki egyedül tört be a szektorba.

43
Manuel Vay

Jaj, most eladtunk egy korongot, szerencsére kapusunk Manuel Neuert idézve vette ki a részét a mezőnymunkából, és szépen ütötte ki a pakkot a harmadunkból.

43

Nagy Gergő lövését sikerül blokkolniuk a kazahoknak, marad a buli az ő harmadukban.

42

Szép támadás végén Sofron hozza játékba, Bodót, de a társ lövését blokkolják.

41
Kezdődik a harmadik harmad!

Na, még húsz perc, intézzük el őket, fiúk!

40
Vége a második harmadnak

Továbbra is jobbak vagyunk, ebben a harmadban 12-7 a kapura lövések aránya a javunkra. Reméljük az utolsó húsz percben már a gól is összejön a magyar válogatottnak.

40

Helyzet mindkét oldalon: Rimarjev lövését kell védenie Vay Ádámnak, a másik oldalon pedig Varga jut lövéshez.

40
Lejárt a kazah hátrány

Öt az öt ellen az utolsó percben, de a kazah harmadban a játék.

39
Felállunk előnyben

A Hári, Pozsgai, Vas János sor szépen járatja a korongot, de nem tudunk igazán tiszta lövőhelyzetet kialakítani, ha pedig mégis lövéshez jutunk, akkor Karlsson a végállomás.

37
Van gól, nincs gól

Begyötörtük a pakkot a kazah kapuba, de a bíró nem adja meg a gólt. Helyette bedobás a kazah harmadban.

37
Magyar emberelőny

Grents végezte rosszul a dolgát, neki kell kiülnie. Mi meg üssük be!

37

Egy hosszú koronggal meglép egy kazah csatár, Vay Ádámnak kell takarítania.

36

Eladtunk egy korongot, szerencsére Vay hárítani tudta a kazah lövést.

17:17

Vay Ádámnak is akadt védeni valója, itt éppen magabiztosan tenyerel rá a korongra

Forrás: Photo: László Mudra - HIIHF/Photo: László Mudra - HIIHF/László Mudra
36
A vonalbírót kell ápolni

A magyar kispadnál kap segítséget a csíkos mezes sporttárs.

36

Szépen álltunk föl, Karlsson pedig ugyanígy védte Sofron lövését.

35
Lejárt a magyar hátrány

Újra öt az öt ellen a jégen.

34

Galló botja tört el egy buliban, három botos emberünk volt a jégen, de ezt is kihúztuk.

34

Vay fogja meg Dallman lövését.

34

Letámadunk, sőt Pozsgai még egy lövéssel is megpróbálkozik, amit blokkolnak a kazah védők.

33

Hári blokkjáról vágódik ki a pakk a harmadunkból. Szerencsére nem sok ötlete van az ellenfélnek emberelőnyben.

32
Újabb két perc...

Ez nem hiányzott: Wehrs botja landolt rossz helyen, újra hátrányban a magyar csapat.

32
Varga vissza

Lejárt a magyar kiállítás, kiegészültünk.

32

Sztarcsenko tudott végül lőni, de nem talált kaput, a palánkról visszavágódó korong pedig kiment a harmadunkból.

31

Jól védekezünk, elment 50 másodperc a kazah előnyből mire fel tudtak állni.

30
Magyar emberhátrány

Vargának kell két percre kiülnie.

30
Mit véd ez az ember?!

Karlsson rossz helyre üt egy korongot, Kóger Dániel azonnal vissza is lövi, de a svéd belevetődött a lövésbe, és megmentette a kapuját a góltól.

29

Vay Ádám is védett egy szépet, biztos, ami biztos.

17:04

Tömegjelenet a kazah kapu előtt

29

Megint mi törünk az ellen kapujára, ezúttal Varga lövését kell hárítania a svéd-kazah kapusnak.

28

Bodó lőtt gyors csuklóval, szűken, Karlssonnak adott ezzel munkát.

27
Ez szép volt

Jól felépített akció végén Gőz lőtte a kapu elé a pakkot, amire Galló érkezett, de a védők is jöttek vele, és nem tudta a kapuba tuszkolni a korongot.

26
Tilos felszabadítás

Méghozzá a kazah védők részéről, és mi hozzuk el a bulit, amiből Varga egy lövést is meg tud ereszteni.

25
Acélos lövés

Metalnyikov marad egyedül a kék vonal környékén, gyorsan lő is egy egészségeset, de Vayt nem kell félteni.

16:57

Természetesen ezúttal is megtelt a Papp László Budapest Sportaréna

25

Egy kisebb kazah helyzetet Vaynak kellett hatástalanítania a kapujából kinyúlva.

24

Ez is komoly helyzet volt, de Galló lövését az utolsó pillanatban blokkolták.

23
Villanyt kérünk

Nem az igaziak a fényviszonyok a Papp Lászlóban, ezért áll a játék.

23
Újabb magyar helyzet

Ezúttal Erdély próbálta átpréselni Karlsson mammutján a pakkot, de nem járt sikerrel.

22

Vas János szerzett korongot, lőtt, de Karlsson megint jó helyen tornyosult, a kipattanó pedig nem igazán jött botra.

22

Úgy kezdődik a játékrész, mint az előző, a kazahok letáboroznak a mi harmadunkban, de nem jutnak sokra.

16:45
21
Kezdődik a második harmad

Jöhet az újabb kőkemény 20 perc.

20
Vége az első harmadnak

Nagyon kiegyenlített volt az első húsz perc, csak a gól hiányzott. De van még erre 40 percünk.

20

Markelov talált egy korongot a kék vonalon, lőtt is, de Vaynak ez sem okozott gondot.

20

Vay Ádám védi nagyon biztos kézzel Polokhov lövését.

19

Nem csak támadásban, védekezésben is jók vagyunk, nem tudnak helyzetbe kerülni a kazahok.

18
Többet lövünk

10-6 a kapura lövések aránya a magyar csapat javára!

18
Sofron kétszer

Az első lövését Karlsson védte, a második pedig elzúgott a kazah kapu előtt. Időközben lejárt a kazah kiállítás.

17
Kiegészültünk

Sarauer kiállítása lejárt, most mi vagyunk emberelőnyben.

16
Kazah kiállítás

Nagy Krisztián ment el egy koronggal, és csak szabálytalanul tudták megállítani. Ennyit a kazah előnyről...

15

Kiütöttük a korongot a harmadból, utána pedig lesre korcsolyázott egy kazah.

14
Újabb magyar hátrány

Sarauer húzta vissza a kapu mögött Petukovot, a bírók kiszúrták, két percig hátrányban leszünk.

14

Fel tudunk állni öt az öt ellen, ami nagy szó egy komplett KHL-es csapat ellen.

13

Visszatért Sofron, rögtön remek pakkot kapott Sarauertől, és már lőtt is, Karlsson botos kesztyűvel mentette a jobb felső sarokba tartó lövést.

12

Most Erdély lépett meg egy elcsent koronggal, de nem lőtt, inkább megtartotta a pakkot.

12
Egy percig kazah előny

Ezt most ki kell húzni, egy percig 5 a 4 ellen a kazahok, mégis mi léphettünk meg egy koronggal, de nem lett belőle helyzet.

11

Sztarcsenko igyekezett nagy lendülettel Vay kapuja felé, de jött Pozsgai és takarított szépen.

11

Vay Ádámról jött ki Szemjonov lövése, de gyorsan utánanyúlt, és nem lett nagyobb a veszély.

11
Oda az előny

Sofron lába akadt össze az egyik kazahéval, de a magyar csatárnak kell kiülnie két percre.

10
Nagy helyzet maradt ki

Sebők kavarta meg a védőket, majd Galló próbálta bepiszkálni a korongot, de Karlsson hatalmas korpusza megint jó helyen volt.

9
Újabb magyar előny

Ezúttal Markelovnak kell kiülnie.

9

Sarauer! Előbb a védő harmadunkban csapott be egy csatárt egy laza testcsellel, majd végigérve a pályán ő lőtte telibe Karlssont.

9

Mihajlisz cikázott megint a harmadunkban, de a kapu előtt keresztbe lőtt pakkra nem érkezett csapattárs. Szerencsére.

7

Sztarcsenko lövését védi biztosan Vay Ádám.

7

Wehrs lövése ad most munkát a svéd-kazah kapusnak. Kimondottan jól játszottuk végig ezt az előnyt annak ellenére is, hogy nem lőttünk gólt.

7

Felálltunk szépen a kazah harmadban, és egy percen belül vagy négyszer lőttünk kapura. De ezek vagy blokkban végezték vagy Karlsson hárított.

6

Dallmant szórják ki, miután felborította Erdélyt a kazah kapu előtt. Magyar emberelőny.

6

Gőz is megkínálja a kazah kapust, Karlsson ezt is fogja, marad a játék a kazah kapu előtt.

6

Itt az első magyar lövés is! Nagy Gergő kínálta meg Karlssont, kicsit már kiszorított helyzetből, de azért jeleztük, hogy mi is itt vagyunk.

6

Mihajlisz húzott be balról középre, Vay Ádám azonban a helyén volt, és nem jött ki róla az éles lövés.

5

Menjünk biztosra: Vay nem kockáztat, inkább rátenyerel a korongra, bedobás a magyar harmadban.

4

Egy veszélyes lövés zúgott el Vay kapuja elől.

3

Szedik a lábukat a kazahok, néha túl gyorsan is, most lesen állítja meg őket a bíró, azaz a kazah harmadban jöhet egy bedobás, de ők hozzák el.

2

Helyzet a kapunk előtt, Vay Ádámnak kell rátenyerelnie a korongra.

1

Elől Hári, Sebők, Sofron támadósorral kezdünk, ami több mint ígéretes.

1

Elkezdődött a mérkőzés, a kazahok hoták el a pakkot, és a mi harmadunkban zajlik a játék.

15:56

Aki még szeretne egy kicsit jobban elmélyedni a részletekben, annak ajánljuk a felvezetőnket:

Budapesten tehet újra csodát a magyar hokiválogatott

Április 22. és 28. között Budapesten rendezik a jégkorong divízió I/A világbajnokságot. A hatcsapatos torna első két helyezettje feljut a jövő évi A-csoportos elit vb-re, az utolsó pedig kiesik. A mezőny talán most a legerősebb, mióta a jelenlegi lebonyolítási rendszerben játszanak, így szinte lehetetlen megjósolni a végeredményt.

15:56

A magyar válogatottnak két fontos hiányzója van: Bartalis István és Bálizs Bence, de mindenki más harcra kész.

15:55

Könnyű nem lesz, de legalább nehéz! Az elit és a divízió I között liftező ex-szovjet csapat nagyon jó. De nem verhetetlen!

15:54

Jó napot kívánunk! Megkezdi szereplését a magyar hokiválogatott a budapesti divízió I/A világbajnokságon: az ellenfél Kazahsztán lesz.