20:44

Köszönjük a figyelmet, reméljük jól szórakoztak! Szép estét kívánunk!

60
SZÉKELY MEGFOGJA!

Az utolsó szlovén ziccert. Ezzel bár néggyel kikaptunk, összesítésben egy gólt megőriztünk az előnyből és kijutottunk a világbajnokságra!

60

Lerohanás, Mackovsek-gól.

22-26
59

Belülvédekezés miatt szlovén hetes, Kavticnik gólra váltja.

22-25
57

LÉKAI! LÉKAI! LÉKAI! Bombagól, de nagyon kellett!

22-24
57

Mivel mi 24-29-re nyerünk az odavágón, a több lőtt gólunk miatt a szlovéneknek hattal kellene nyerniük a továbbjutáshoz.

57

Bezjakot hagytuk lőni, hiba volt. Hárommal mennek a vendégek.

21-24
20:35

Vujovic is kikéri az utolsó idejét.

56

Mackovsek keze nagyon sül, megint messziről lő nagy gólt.

21-23
55

Balogh lövésébe ér bele a blokk, de szerencsére beszédül a labda a kapuba! Régi közhely: jó csapatnak van szerencséje.

21-22
55

Ezúttal Ljubomir Vranjes kér időt.

54

Mackovsek a túloldalon rögtön góllal büntet.

20-22
54

Balogh ezt most fölé bombázza.

54

Hornyák megint bevetődik a szélről, fellökik a levegőben, természetesen jár a hetes.

52

Vujovics időt kér. 8 perc még a hátralévő idő, ennyit kell kibírni.

52

Balogh ezúttal átlövésből talál be!

20-21
52

Azonnal jön a szlovén válasz, Dolenec tört be zavartalanul a magyar kapu elé és volt eredményes.

19-21
51

Hornyák repül be a szélről, varázsol még egy kicsit a levegőben és csak utána vágja be! Parádés megoldás.

19-20
50

Bezjak emberhátrányból állítja vissza a kétgólos szlovén vezetést.

18-20
50

Balogh ezt is bevágja! Nagyon kellett!

18-19
49

Lékait a nyakánál fogva rántja le Zabic, két perc, hétméteres.

49

Lékai lövését ezúttal hárítja Zaponsek, Zabic a túloldalon betalál.

17-19
47

Székely sokadik fontos védése után támadhatunk az egyenlítésért.

46

Mackovsek eredményes lerohanásból, fordít Szlovénia. Összesítésben még így is négy gól az előnyünk.

43

Két percre most a vezérünk nélkül maradunk, lökés miatt szórják ki Lékait két percre.

43

Lékai igazi vezére ma a csapatnak, hatodik gólját szerzi a veszprémi irányító.

17-15
42

Gyors szlovén válasz, hajszálpontos lövés Kavticnkitől.

16-15
42

Balogh Zsolt ezt sem hibázza el! Egygólos hátrányból kétgólos előnyt fabrikáltuk pillanatok alatt.

16-14
42

Bánhidi kapja a labdát középen, lerántják, hétméteres.

20:11

Ljubomir Vranjes kér időt. Kevesebb mint 20 perc van hátra, ennyi választja el a magyar csapatot a világbajnokságtól.

40

Remek védekezés újfent, a kontrából viszont nincs gól. Az újabb szlovén támadás végén Székely véd nagyot.

39

LÉKAI! Kilövi a pókot a balfelső sarokból, újra nálunk az előny!

15-14
39

Nagyszerűen védekezünk, belemenés, újra támadhatunk a vezetésért.

37

Balogh Zsolt jön a padról, nem hibázza el. Egál.

14-14
37

Mackovsek löki fel a kipattanóra igyekvő Lékait, hetes és két perc.

36

Dolonec lövésébe Székely belekap, talán át sem ment a gólvonalon, mindenesetre a szlovák bíró megadja.

13-14
35

Lékai ezúttal sem hagyja mindezt szó nélkül, ő az első magyar gólszerző a második félidőben.

13-13
34

Mackovsek szerzi a játékrész első találatát, első ízben vezetnek a meccsen a szlovének.

12-13
33

Sokadik hétméterest kapják a vendégek, Székely Márton eszén azonban most nem tud túljárni Dolonec.

32

Megszereztük a labdát, de Zaponsek védett kétszer, így egyelőre nincs gól.

31

Folytatódik a mérkőzés, a szlovének kezdik a második félidőt.

19:52

A szünetben Iváncsik Tamást és Harsányi Gergelyt búcsúztatta el a válogatottól és ünnepelte a veszprémi közönség.

19:50

A macedónok idő közben kijutottak a vb-re, mivel összesítésben 57-50-re nyertek a románok ellen. Reméljük hamarosan a magyar válogatott is követi a példájukat.

19:47

Érthető a nagyszerű hangulat a zsúfolásig megtelt lelátókon, ezúttal is jól játszik a magyar férfi kézilabda-válogatott

Fotó: Hirling Bálint - Origo
30

Vége az első félidőnek, 12-12. A forgatókönyv változatlan, összesítésben továbbra is öt gól a magyar csapat előnye. 30 percre vagyunk a világbajnokságtól.

30

Sajnos mi nem dobtuk be, Blagotinsek viszont a túloldalon igen, így egyenlít a veszprémiek játékosa.

12-12
30

Bő fél perc, támadhatunk a kétgólos vezetésért, Ljubomir Vranjes magához is hívja a játékosokat, hogy megbeszéljék a teendőket.

29

Lékaitól jön a válasz, újra vezetünk.

12-11
28

Dolenec egyenlít, Mikler ezúttal nem találta el a labda irányát.

11-11
28

A szlovének passzívig játszották a támadást, de szerencsére mellé ment az akciót lezáró lövés. Az ellentámadásból sem született sajnos gól, utána viszont újabb büntetőt kapnak a vendégek.

26

Székely véd megint nagyot, majd kissé kapkodva elszórjuk a labdát. Az egyenlítésért támadhatnak a vendégek.

25

Megint egy szlovén büntető, Mikler jött a magyar kapuba és bár beleért Kavticnik labdájába, bepattant a kapuba.

11-10
24

Kavticnik a második vendég hetest sem rontja el.

11-9
22

Lékai lendületből tört be egy szép lerohanás után, nem is lehet kérdés, mi a vége! Újra hárommal vezetünk.

11-8
22

Ezúttal is Bóka Bendegúz válaszol a túloldalon. Amíg gólra gólt dobunk, nincs miért izgulni, csak maradjon is így!

10-8
21

Mlakar lő újabb gólt.

9-8
20

Ami késik, nem múlik: ezúttal nem merték bántani, így megvan Bóka Benjámin első találata.

9-7
19

Mlakar bünteti meg a kihagyott hetest, Mlakar révén egy gólra feljönnek a szlovének.

8-7
19

Büntető a túloldalon is, Bánhidi harcolta ki, Lékai viszont sajnos kihagyja.

18

Szlovén hetes, Kavticnik bevágja

8-6
16

Bodó előbb egy nagyszerű csellel megetette a szlovén védőket, majd megszerezte első gólját.

8-5
16

Cingesar ezúttal szélről eredményes.

7-5
15

Szlovén időkérés. Nem csoda, Veszelin Vujovics őrjöng a vonal mellett.

19:20

Így érkeztek meg a magyar szurkolók a Veszprém Arénába

1615

Bodó szenzációs bejátszása megint megtalálja Bánhidit, ő pedig nem hibázik! Hárommal vezetünk, összesítésben nyolc az előnyünk!

7-4
14
Újabb két perc egy szlovénnek!

Blagotinsek viszi földre Bánhidit, ismét magyar emberelőny!

14

Székely továbbra is ihletett formában véd, újabb bravúr, támadhatunk a közte háromért!

13

Bókát tüntették el ziccerben, a síp azonban néma maradt. Szerencsére a kipattanó a miénk lett, amelyet Hornyák értékesített, így először a meccsen kettővel vezetünk.

6-4
13

Ligetvári is messziről próbálkozik, a veszprémi kapufa viszont ezútal a szlovénekkel volt.

12

Mackovsek lövése fölé megy, nem kaptunk gólt az emberhátrányban! Remek a védekezésünk egyelőre ezen a meccsen is.

10

Székely Márton bravúr! Ki sem jön a ziccer, támadhatunk.

10
Emberhátrányban vagyunk

A tízedik perc elején Ilyés csapott oda Mackovseknek, aki kicsit rájátszott az esetre, a játékvezetők pedig kiszórták a magyar játékost.

9

Nagy László is tud ám bombagólt szerezni, most ő lőtte át a szlovén védőfalat.

5-4
8

Mackovsek ment fel egészen magasra középen és bombázott elemi erővel a magyar kapuba.

4-4
7

Hornyák is bemutatja, hogy neki is megy a szélről, remek gól, megint megyünk eggyel.

4-3
6

Cingesar repül be a szélről és egyenlít hátrányban.

3-3
6

Remek bejátszás, Bánhidi pedig azonnal gólra váltja az emberelőnyt.

3-2
5
Magyar emberelőny!

Bodó kapott egy nagyot az arcára a szlovének duplázó játékosától, így Dolonec a két gólja mellé most két percet is feljegyezhet.

5

Hosszú szlovén labdajáratás után Székely védett nagyot, a labda azonban maradt a vendégeknél, Dolenec pedig újra egyenlít.

2-2
4

Lékai ezúttal előkészít, Bánhidi a befejező, újra nálunk az előny!

2-1
3

Dolenec révén gyorsan jön a szlovén egyenlítés.

1-1
2

Lékai kezdi meg a gólgyártást, vezetünk!

1-0
1

Bodó lövését védte Zaponsek, de az ellentámadásból sem született gól.

1

Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat ezúttal piros mezében, a szlovének fehér szerelésükben a pályán.

18:53

A szövetségi kapitány, Ljubomir Vranjes is elmondta, mit vár a találkozótól: "Mentálisan és fizikálisan is készültünk erre a mérkőzésre. Nem szabad arra gondolni, hogy megnyertük a szlovéniai találkozót, ezúttal is a szívünket kell kitenni a pályára. Rengeteg mindent gyakoroltunk, azt remélem, meglesz a továbbjutás és a világbajnoki részvétel."

18:49

A válogatottba a selejtező-párharcra visszatérő Nagy László meccs előtt így nyilatkozott az M4 Sportnak: "Meglepetés volt a győzelmünk Koperben, amelynek az volt a kulcsa, hogy megfékeztük a gyors támadásaiket, nagyszerűen helytállt a védelmünk. A visszavágón is hasonló teljesítményre lesz szükség, ezúttal is a visszarendeződés lesz a legfontosabb. 26 gól alatt akartuk tartani őket, 24-re sikerült, idegenben pedig 29 gólt lőni önmagáért beszél. Ez lesz-e az utolsó válogatott mérkőzésem? Remélem, hogy igen."

18:46

A visszavágó 19.00 órakor kezdődik a Veszprém Arénában, a rajtig érdemes felidézni, mi történt az első meccsen:

Idegenben tett hatalmas lépést a vb felé a férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott a 2020-as tokiói olimpia szempontjából is fontos világbajnoki selejtezőn fantasztikus, 29-24-es győzelmet aratott a vb-bronzérmes Szlovénia ellen Koperben. A visszavágóra június 13-án, szerdán Veszprémben kerül sor. A párharc győztese a 2019-es világbajnokságra jut el, ahonnan már az olimpiai selejtező felé vezet az út.

18:40

Óriási siker kapujában a férfi kézilabda-válogatott, amely szombaton Szlovéniában aratott ötgólos győzelmet (24-29), így nagyon közel került a 2019 januári, dán-német közösrendezésű világbajnokságra való kijutáshoz.