Főbb események
19:31

Köszönjük, hogy velünk tartottak. Folytatás vasárnap este hat órától Angola ellen.

19:30

A mérkőzés legjobbjának az argentin csapat játékosát, Pablo Simonetet választották.

60

Bánhidi utolsó passza nem talált embert, a labda kicsorgott a oldalvonalon, így a magyar válogatott 25-25-ös döntetlennel kezdte a kézilabda-világbajnokságot.

60

13 másodperccel a vége előtt Mikler védte Pizarro ziccerét. Időt kért Csoknyai István, így a győzelemért támadhat a magyar válogatott.

60

A középkezdés után Lékai iramodott meg a kapu felé, majd nyolc méterről, átlövésvől egyenlített.

25-25
59

Pablo Simonet átfutott a magyar védelmen, és védhetetlenül lőtt a hálóba.

25-24
58

Bodó átadása után Bánhidi egyenlített! Két perccel a vége előtt újra egál.

24-24
57

Balogh nem tudott egyenlíteni, mert belemenést fújtak ellene. A kontrából Simonet lőtt ziccert, de Mikler lábbal védett.

56

Az imént pályára lépő Ramiro Martinez jobbról betört és kilőtte a hosszú sarkot. Egy góllal vezet Argentína.

24-23
55

Balogh Zsolt azonban először hibázott, Schulz bal kézzel belekapott a labdába.

55

Lékai lövését védte Schulz, de Bóka begyűjtötte a kipattanót, és kiharcolt egy hetest.

54

Az ellentámadásból a bombaformában játszó Balogh Zsolt egyenlített.

23-23
53

Pablo Simonet elment Ilyés mellett, majd a háta mögött dobott gólt.

23-22
52

Lékai labdavesztése után Fernandez mehetett egyedül ziccerben, de Mikler lábbal védte a lövést. Ez nagyon kellett.

52

Crivelli átlövésével egyenlített az argentin válogatott.

22-22
51

Meg is van. Balogh bejátszása után Bánhidi volt eredményes ziccerből.

21-22
50

Crivelli ziccerét Mikler védte óriási bravúrral. Átveheti a vezetést az emberelőnyben játszó magyar csapat.

49

Balogh Zsolt tizedik góljával egyenlített a magyar válogatott.

21-21
49

A csereként érkező Jamali Iman átlövését Maciel védeni tudta. Időt kértek a mieink.

49

Pizarro cibálta meg Lékait, emberelőnyben a magyar csapat.

48

Crivelli cselezte ki Ilyést, majd hét méterről a kapu bal oldalába lőtt.

21-20
47

Lékai javította előző hibáját, és egy betörés után egyenlített. Fej-fej mellett a két csapat.

20-20
47

Lékai eladott labdája után Simonet mehetett ziccerben, és közelről nem hibázott.

20-19
46

Vieyra tört be a hatoson belülre, és ziccerből egyenlített.

19-19
46

Bodó trükkös bejátszása után Bánhidi szerzett vezetést két védővel a nyakán.

18-19
45

Simonet átadása után Crivelli került ziccerbe, de olyan erővel dobta a földre a labdát, hogy az a kapu fölött is átpattant.

45

Crivelli átlövését Ilyés Ferenc blokkolta.

44

Bodó átadása után Lékai megpattanó lövése bepördült a kapuba Maciel fölött.

18-18
44

Crivelli másodikszándékú átlövését Mikler nem védhette. Újra vezet Argentína.

18-17
43

Balogh Zsolt egyenlített egy bombaerős átlövéssel. Nagyon kellett.

17-17
42

Ancsin lövését Schulz lábbal védte, az ellentámadásból Vieyra átlövését Mikler tolta fölé. Ez volt a meink kapusának tizedik védése.

41

Juan Pablo Fernández betört jobbról, majd a kapu jobb oldalába lőtt.

17-16
40

Bodó bejátszása után Bánhidi közelről egyenlített.

16-16
39

Federico Fernandez lövésébe Mikler lábbal beleért, de a labda becsorgott a kapuba. Vezet Argentína.

16-15
39

Crivelli harcolt ki hétméterest, először vezethetnek a dél-amerikaiak.

37

Egy labdavesztés után ismét Fernandez dobott gólt az üresen maradt magyar kapuba. Először egál a mérkőzés.

15-15
36

Az argentinok gyorsan elvégezték a középkezdést, és az üres kapuba dobtak.

14-15
36

Nagy László pár másodperc alatt megvillant egy gyönyörű átlövéssel.

13-15
36

Nagy László először a pályán a világbajnokságon.

36

Ráadásul Ancsin Gábornak is ki kell állnia két percre.

36

Moscariello góljával ismét feljöttek az argentinok.

13-14
35

Balogh Zsolt a bal alsó sarokba lőtt, ez volt a nyolcadik gólja a meccsen.

12-14
35

Bánhidival szemben védekeztek belül, hetes.

34

Mikler védett bravúrral egy átlövést, így szerencsére elmaradt az argentin egyenlítés.

33

Kiegészült a magyar válogatott.

32

Kapus nélkül támadtunk, de nem tudtunk lövőhelyzetet kialakítani. Az argentinok Federico Fernandez ziccerével egy gólra feljöttek.

12-13
31

Sebastián Simonet szerzett szerencsétlen gólt, azonban az argentin játékos rosszul lépett, és lent maradt a földön. Úgy tűnik, nagy fájdalmai vannak, így ki kell állnia.

11-13
31

Az argentin csapat kezdte a második félidőt, a mieink még másfél percig emberhátrányban.

18:40

Balogh Zsolt hét gólt lőtt az első félidőben

Forrás: MTI/Illyés Tibor
18:37

Az első félidőben az argentin csapat nem szerzett gólt átlövésből, míg a mieink nem dobtak gólt gyors indítás után.

18:36

Vége az első félidőnek. A magyar csapat remekül kezdte a mérkőzést, gyorsan ötgólos előnyre tett szert. A folytatásban azonban feljöttek a dél-amerikaiak, így szorosabb lesz a folytatás.

30

A magyar csapat legjobbja, Balogh Zsolt a bal alsó sarokba lőtt.

10-13
30

Bánhidi harcolt ki hetest a szünet előtt.

30

Ráadásul Lékai Máté is kiáll két percre, így a második játékrészt emberhátrányban kezdi a magyar csapat.

30

Pablo Simonet egy szóló végén szépített.

10-12
29

Pablo Simonet ziccerét Mikler Roland védte óriási bravúrral.

28

Balogh kihagyott ziccere után Bodó gyűjtötte be a labdát, majd átlövésből védhetetlen gólt dobott.

9-12
28

Crivelli betörése után emberhátrányból szereztek gólt az argentinok.

9-11
27

Lékai átlövését Leonel Maciel tolta ki a léc alól.

27

Az argentinok elcserélték magukat, így két percig emberelőnyben játszhat a magyar csapat.

26

Balogh Zsolt higgadtan a jobb felső sarokba lőtt.

8-11
26

Moscariello perdítése kipattant a kapufáról, az ellentámadásból Bánhidi Bence harcolt ki hetest.

25

Jamali harmadik átlövéséből már nem lett gól, Matias Schulz ezúttal bravúrral védett.

24

Pizarro lapos lövését Mikler belsővel védte.

23

Ismét Jamali volt eredményes egy védhetetlen átlövéssel.

8-10
22

Pablo Simonet került ziccerbe, gyönyörűen pördítette át a labdát Mikler alatt.

8-9
21

A csereként beálló Jamali Iman bombaerős átlövésével két góllal vezet a magyar csapat.

7-9
20

Az ellentámadásból az argentinok Simonet góljával egy gólra feljöttek.

7-8
20

Lékai bejátszása után Bándhidi került ziccerbe, de Schulz védett.

20

Baronetto a szélről befutott, az üresen kapott labdát pedig közelről gólra váltotta.

6-8
19

Manuel Crivelli egy testcselt követően hét méterről lőtt a magyar kapu bal oldalába.

5-8
18

Balogh Zsolt egy szóló végén betört, majd könnyű ziccerből gólt szerzett.

4-8
17

Mikler Roland védte Mourino ziccerét, ez nagyon kellett.

17

Lékai átlövéséből máris gólra váltotta a magyar csapat az emberelőnyt.

4-7
16

Federico Vieyra kapott kétperces kiállítást.

16

Simonet tört be balról, majd hét méterről a kapu bal oldalába lőtt.

4-6
15

Bodó kőkemény átlövése a balkapufán csattant.

14

Egy bejátszás után Moscariello meglőtte saját maga és az argentin csapat harmadik gólját.

3-6
14

Balogh indult meg jobbról, majd egy befele csel után hét méterről a kapu jobb oldalába bombázott.

2-6
13

Federico Vieyra kapott sárgát miután leütközte Lékait.

12

Moscariello ezúttal a szélről betörve szerzett gólt.

2-5
11

Az ötgólos hátrányban lévő argentinok időt kértek, majd Moscariello betörése után megszerezték első góljukat a meccsen.

1-5
10

Lékai bombaerős átlövése a bal felső sarokban kötött ki.

0-5
10

Lékai átadása után Balogh szerzett újabb gólt ziccerből.

0-4
9

Bodó lövését védte Schulz, az ellentámadásból Vieyra bombázott a magyar kapura, de Mikler ismét hárított. Négyből négy a magyar kapus átlaga.

7

Balogh Zsolt ezúttal sem hibázott, hárommal vezetünk.

0-3
7

Egy betörés után Balogh Zsoltot lökték meg a levegőben, hetes.

7

Ismét Mikler védett egy átlövést, a dél-amerikaiak szerencsére még nem találtak gólt.

6

Balogh Zsolt betörése után Matias Schulz védte a ziccert.

5

Federico Vieyra álövését Mikler spárgázva védte, bravó!

4

Lékai Máté pattintott átlövésével már két góllal vezet a magyar válogatott.

0-2
3

Fernandez lövését Mikler bravúrral hárította.

3

Balogh Zsolt be is lövi, vezetünk!

0-1
2

Bodó bejátszása után Bánhidi harcolt ki hetest.

2

Az argentinok sem tudtak helyzetbe kerülni, így a vezetésért támadhat a magyar csapat.

1

Az első támadásunkból nem született gól.

1

Balogh betörése után szabaddobással jöhetünk.

1

A magyar válogatott kezdte a mérkőzést.

17:55

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

17:49

A bírók a támadásvezetés ritmusát fogják figyelni, lassú passzolgatással nem lehet labdát felhozni, ebben az esetben egyből felemelhetik a kezüket. A támadásnak kapura törőnek kell lennie, ahogyan eddig is volt. Kritikus helyzetben - röviddel a vége előtt, az eredmény tartása érdekében - nem lehet hátrafelé játszani, mert azonnal elveszik a labdát. Ugyanígy tesznek, ha egy játékos egyértelmű gólhelyzetből kipasszolja a labdát időhúzás miatt.

17:48

A passzív játék egyik legnagyobb változása, hogy a tartalék játékvezetőnél lesz egy számláló, amellyel a bírói karjelzés utáni passzokat számolja. Ebből elvileg maximum hat lehet, viszont ez nem hivatalos, a döntés joga a játékvezetőké. Ez is össze lesz kötve a kijelzővel a szurkolók tájékoztatása érdekében.

17:48

Csak az a szövetségi kapitány használhatja, akinek a csapatánál éppen a labda van. Amennyiben a másik edző nyomja meg, sárga lapot kap, elveszti az időkérését, az ellenfél pedig hétméterest lőhet. Gólhelyzet esetén, vagy ha az utolsó percekben, taktikai megfontolásból történik, akkor a kizárás és a kék lap is a szankciók között van.

17:48

Már a decemberi, franciaországi női Európa-bajnokságon, sőt egy esztendővel korábban a németországi világbajnokságon is használták a zöld lapok helyett az időkérést jelző berendezést, amelyen egyszerűen meg kell nyomni egy piros gombot, az edzői szándékot a gép ekkor dudaszóval jelzi. Mivel össze van kötve a kijelzővel és az időmérő berendezéssel is, azonnal megáll az óra, amint megnyomják.

17:45

A kapitány meggyőződése szerint az első, argentinok elleni mérkőzés lesz a vébé egyik legfontosabb meccse. Utána lesz egy pihenőnap, majd a valóban kötelező feladatnak tekinthető Angola következik. „Katar, Egyiptom és Svédország ellen pedig eldől, hogy továbbjutunk-e, illetve, hogy tudunk-e pontot vinni a középdöntőbe."

Csoknyai István, a magyar csapat szövetségi kapitánya

Forrás: Polyak Attila
17:40

A 19 fős utazókeretből a szakmai stábnak három játékost kellett kihagynia, végül Máthé Dominikra, a Balatonfüred jobbátlövőjére, klubtársára, a balátlövő Szita Zoltánra, valamint meglepetésre Schuch Timuzsinra, a Ferencváros védőspecialistájára esett a választás.

17:35

Csoknyai István szövetségi kapitány leszögezte, szó sincs könnyű csoportról, és beszélt a 37 éves Nagy László szerepeltetéséről is:

Nagy László (jobbra) rutinjára óriási szüksége lesz a magyar csapatnak

Fotó: Hirling Bálint - Origo

"Angola az egyetlen, amelyik még nem mondta ki, hogy tovább akar jutni. Nem lesz könnyű dolgunk, a középdöntőben pedig kimondottan gyilkos csaták várnak ránk. Aki látta a két felkészülési meccset, annak nem lehet kérdés, hol van szükségünk Nagy Lászlóra. Sok jó játékosunk van jobbátlövő poszton, de van, aki csak védekezik, van aki pedig a támadásból veszi ki a részét, mint Ancsin Gábor, akinek könyökével van probléma. Ebben a helyzetben Laci szerepe felértékelődik, a ki-ki meccseken nagy hiba lenne, ha egy ilyen kiváló játékosnak a segítségét mellőznénk" – mondta a kapitány, az azonban nem hangzott el, hogy a veszprémiek klasszis átlövője melyik meccseken lép majd pályára. Az biztos, hogy támadásban jobbátlövőként és védekezésben is számít rá a szakvezetés.

17:32

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a 2020 tavaszán sorra kerülő selejtezőtornákon. A magyar csapat a koppenhágai D csoportban pénteken Argentínával, vasárnap Angolával, jövő hétfőn Katarral, jövő szerdán Egyiptommal, jövő csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik, a hatosból az első három jut tovább.