Bravúros MTK-győzelem, hiábavaló FTC-erőfeszítés

Labdarúgó UEFA Kupa, 1. forduló, visszavágók:

Fenerbahce (török)-MTK Hungária FC 0-2 (0-0)
Isztambul, 30 000 néző, V: Fröhlich (német)
gólszerző: Kenesei (57., 64.)
Fenerbahce: Rüstü - Saffet - Alpay, Dogan - Abdullah, Sergen, Johnson, Moshoeu, Tayfun - Moldovan, Bolic
MTK: Babos - Fehér, Kuttor, Szamosi, Elek - Erős, Halmai, Komlósi, Madar - Kenesei, Egressy
csere: Johnson helyett Yakin (60.), illetve Elek helyett Kovács H. (50.), Kenesei helyett Preisinger (74.), Egressy helyett Farkas (84.)
Továbbjutott: az MTK, 2-0-val.

57. perc: Kenesei 22 m-es szabadrúgását Rüstü bevédte (0-1).

64. perc: Kenesei a jobb oldalon kilépett a török védők közül és kilőtte a hazai kapu jobb alsó sarkát (0-2).

Az első félidőben fölényben játszott a Fenerbahce, de a hazaiak egymás után hagyták ki helyzeteiket. A második játékrészben az MTK bátor játékával meglepte a törököket és megérdemelten vívta ki a továbbjutást.

Illés Bélát, az MTK középpályását kórházba kellett szállítani, így a válogatott játékos nélkül játszott a Fenerbahce ellen a magyar csapat Isztambulban. A támadó középpályásnak vérömleny keletkezett a térdében, ami még a szombati Szeged elleni bajnoki mérkőzésen szenvedett sérülésének következménye.

Fülöp Ferenc, az MTK klubigazgatója: - Nagyon boldog vagyok. Azt hiszem, nem csak az MTK-nak, hanem a magyar labdarúgásnak is elismerést szereztünk bravúros továbbjutásunkkal. A második félidőben nyújtott játékunk alapján megérdemelten győztünk.

Ridvan Dilmen, a Fenerbahce edzője a találkozót követően nem nyilatkozott, hanem felajánlotta lemondását.

Fotó: Reuters

A Ferencváros nem érte utol a cseheket
Ferencvárosi TC-Teplice (cseh) 1-1 (0-0)

gólszerzők:
sárga lap:
Ferencváros:
Teplice:
csere:
tj:

53. perc: Egy vendégszöglet után Verbir átívelt a hosszú oldalra és az őrizetlenül hagyott Rada 5 m-ről a kapu közepébe fejelt (0-1).

57. perc: Kulcsár felé szállt a labda, ám a 16-oson belül a ferencvárosi támadót Kukol elsodorta. A megítélt büntetőt Mátyus félmagasan a kapu közepébe lőtte (1-1).

A ferencvárosiak végig óriási mezőnyfölényben játszottak, azonban az első félidőben képtelenek voltak igazán veszélyes gólhelyzetet kialakítani. A második játékrészben még nyomasztóbbá vált a hazaiak fölénye, de a legnagyobb gólhelyzeteket (legalább tíz gólveszélyes támadásuk, illetve lövésük volt) sem sikerült kihasználniuk, így a két mérkőzés alapján az FK Teplice megérdemelten jutott a 2. fordulóba.

Stanko Poklepovic, a Ferencváros vezetőedzője: - Nem tudok semmi rosszat mondani a csapatomról, mivel játékosaim az első perctől kezdve mindent megtettek a továbbjutásért. Be kell látnom, hogy ez az együttes az európai kupaszerepléshez még nem elég érett, ezért a csehek továbbjutása teljesen megérdemelt. Ha az első negyedórában sikerül gólt szereznünk, akkor még lett volna esélyünk a továbblépésre. A végén már négy támadóval játszottunk, de ez sem segített.

Josef Pesice, a Teplice vezetőedzője: - Tudtuk, hogy az első 15 perc nagyon nehéz lesz, de ha néha szerencsével is, átvészeltük ezt az időszakot. A játékrész hátralévő idejében a kapunkat nem fenyegette komoly veszély. A második félidőben óriási nyomás nehezedett ránk, a ferencvárosiak vezetésünk után sem törtek össze, mert sikerült gyorsan egyenlíteniük. Csapatom a fanatikus hazai közönség előtt is megőrizte nyugalmát, ezért úgy érzem, a két találkozó alapján megérdemelten jutottunk tovább. Sok sikert kívánok kollégámnak és csapatának a magyar bajnokságban.

Az Európai labdarúgó Szövetség honlapja

Az FK Teplice egyik legjobb támadó középpályása, Michal Bílek sérülés miatt nem játszhat a csütörtöki Ferencváros elleni budapesti UEFA-kupa visszavágón. Az FTC csatárának, Tóth Mihálynak a szereplése derékbántalmai miatt kérdéses.