A M1RA 17 éves magyar versenyzője, Tassi Attila a második helyet szerezte meg a Honda Civic-kel a TCR International Series évadnyitó grúziai fordulójának időmérőjén, a harmadik pedig a Zele Racing SEAT Leónját vezető Ficza Ferenc lett.

A TCR International Series időmérő rendszere két fordulóból áll: a Q1-ből a leggyorsabb tizenkét versenyző jut be a Q2-be. Ott pedig a legjobb köridőt futó pilóta szerzi meg az első futamra szóló pole pozíciót, a második versenyen pedig fordított rajtrács érvényes, vagyis megfordul az első tíz sorrendje.

Michelisz Norbert csapatának fiatal versenyzője, Tassi Attila 1:41.286-tal lett a második, mögötte ifj. Ficza Ferenc futott be 1:41.294-gyel. (ifj. Ficza a szezon többi versenyén a Zengő Motorsport színeiben indul majd.) A pole pozíciót a hazai pályán versenyző grúz David Kajaia szerezte meg az Alfa Romeóval és az 1:40.693-as köridővel.

Két magyar fiatal a leggyorsabb háromban: Tassi Attila (balra) és Ficza Ferenc (jobbra) Forrás: tcr-series.com

A M1RA másik versenyzője, az olasz Roberto Colciago az ötödik lett az időmérőn.

Az első verseny vasárnap 11:35 perckor kezdődik.