Michelisz Norbert szerezte meg a pole pozíciót a WTCC portugál futamán, Vila Realban.

Michelisz már a szabadedzéseken is bíztató jeleket mutatott, ennek megfelelően az időmérőn is végig az élmezőnyben volt, végül pedig új pályacsúccsal megszerezte a pole pozíciót.

Michelisz remek formában eddig a portugál hétvégén Forrás: TouringCars.Net

A magyar pilóta a Nordschleife után Portugáliában is megszerezte a pole-t, ez pályafutása ötödik rajtelsősége.

A kvalifikáció első részében a 16-17. hellyel kiesett a Zengő Motorsport két pilótája, Aurelien Panis és Nagy Dániel is.

A Q3-ba még a hazai pályán versenyző Monteiro vezetésével érkeztek meg a pilóták, őt követte Michelisz, Huff, Björk és Catsburg.

Michelisz 1:55:846-os idővel autózott pályacsúcsot, Monteiro elrontotta a gyors körét, ugyanis a harmadik szektorban kicsúszott, végül negyedik lett.

A Honda gyári csapatának magyar versenyzője így az élről kezdi majd a főfutamot, mögüle Rob Huff és Thed Björk rajtolhat majd vasárnap.