Bohózattal kezdődött, botránnyal végződött a MotoGP argentin futama

2018.04.08. 22:37

Cal Crutchlow nyerte a Moto GP-szezon második futamát az Argentin Nagydíjat. De ez volt a verseny talán legkevésbé érdekes része, mert az igazi főszereplő a spanyol Marc Márquez volt, aki halmozta a büntetéseket.

Már a futam előtt elkezdődtek a gondok, ugyanis a szemerkélő esőben a versenybírók előbb nem tudták eldönteni, hogy esős vagy száraz futamot hirdessenek, majd az előbbi mellett döntöttek. A futam aztán rögtön egy olyan jelenettel kezdődött, amilyet nagyon ritkán látni: az ausztrál Jack Miller kivételével az egész mezőny rajtbüntetést kapott, miután lecserélték a gumikat. Miller indult az első sorból, majd három üres sor után következett a mezőny.

Jack Miller nem tudott igazán tőkét kovácsolni az előnyébőlForrás: AFP/Juan Mabromata

Az ausztrál azonban nem tudta igazából meglovagolni az előnyt, végül a dobogóra sem állhatott fel.

A futam főszereplője az aktuális világbajnok, Marc Márquez volt, aki a csoportos rajtbüntetés mellett beszerzett magának még egyet, miután rossz rajtkockába állt be, majd össze-vissza tologatta a motort, mire megtalálta a helyét.

A rajt után Márquez még kapott egy boxutca áthajtásos büntetést, majd, amikor visszatért a pályára, szabálytalanul próbálta megelőzni Aleix Espargarót.

Amikor ezen is túl volt, akkor következett Valentino Rossi. A két pilóta a 2015-ös valenciai eset óta - amikor Márquez vitatott körülmények között Rossit akadályozva segítette honfitársát, Jorge Lorenzót - kimondottan rosszban vannak - és ez most sem változott. Ezúttal is Márquez volt a ludas, aki valóban gyorsabbnak tűnt, min a Doctor, de az is tény, hogy az előzés közben kíméletlenül meglökte az olaszt, aki el is esett, amivel odalett a versenye.

A futam után, ahogy az várható volt, eszkalálódott a botrány: Márquez a Repsol Honda csapatfőnökével és a menedzserével átment Rossiékhoz, hogy bocsánatot kérjen, ott viszont az olasz egyik embere fogadta, és szó szerint melegebb éghajlatra küldve kidobta a látogatókat a Yamaha boxából.