Valentino Rossi lett a MotoGP első földkerülője

moto-prix Horizontal
Movistar Yamaha MotoGP's Italian rider Valentino Rossi waves after the MotoGP race of the Spanish Grand Prix at the Jerez Angel Nieto racetrack in Jerez de la Frontera on May 6, 2018. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO
A címvédő Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap az Spanyol Nagydíjon.

A Honda spanyol versenyzője sikerével a pontverseny élére ugrott. Második a yamahás francia Johann Zarco lett, míg a harmadik helyen az olasz Andrea Iannone (Suzuki) végzett.

Marc Márquez (93) nyert és vezet az összetettben Forrás: AFP/Jorge Guerrero

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi csak ötödik lett, ezzel együtt sporttörténelmi futamon van túl: a jerezi 15. körben megtette pályafutása 40 075. versenykilométerét, azaz elsőként "kerülte meg a földet".

A 39 éves sztár 1996-ban Malajziában teljesítette első vb-futamát még 125 kcm-ben, azóta 23 idényben 369 nagydíjon állt rajthoz. Ezeken 64-szer indult az első helyről, és 115-ször diadalmaskodott.

A "földkerüléshez" 8730 kört tett meg a világ versenypályáin.